Hazir Tavuk Gögsü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nockeee tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Markette hazir kizartilmis ve baharatlanmis tavuk gögsü gördüm. Pakette yazdigina göre icerisinde hicbir katki, renklendirici ve tatlandirici madde yokmus. Sadece %95 tavuk gögsü, tuz ve baharatlar varmis. Besin degeri olarak ise 25 gr protein, 2 gr karbonhidrat ve 5 gr yag iceriyor. Sizce aksam yemegi icin bundan yesem diyete bir zarari olur mu?

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    onlar büyük ihtimalle yağda kızarmıştır en iyisi al kendin ıuzgara yap at dolaba istediğinde ısıt ye 2 günde bi yapman lazım yoksa tadı değişir

nockeee bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Hazirlarin hepsinde glutamine sodyum oldugunu da aklindan cikarma. :/ en temizi kendin al yap.

4. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap icin tesekkür ederim. Üstünde hicbir katki maddesi yok yaziyor. Yine de var midir?

5. brhmcr

brhmcr Guest

Katki maddesi yok yaziyorsa dogrudur, ben genelde marketlerde kontrol ettigimde icerikte hep glutamine sodyum oluyor, ondna ole yazmistim. Egere katki yoksa yag orani azsa tabi tuz da onemli, neden olmasin pratik geliyorsa.

6. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Zannedersem yagda kizartilmislar, ancak besin degerlerinde yag orani sadece %5. Normal kendim yapsam %4 yag oluyor zaten. Bu sartlar altinda da cok birsey fark eder mi?

7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yağda kızartılınca GI sı ve kalorisi gereksiz yere yükseliyor yağ oranı önemli değil içindeki yağın kızarıp kızarmaması önemli eğer pişmiş tavuğu zeytinyağıyla servis ediyorlarsa o kadar önemli değil ama yağda kızarması gerçekten yağlanma için birebir oluyor :)

nockeee bunu beğendi.
  8. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Haklisin. Cevap icin tesekkürler.

Sayfayı Paylaş