hayvansal protein almadan vücut yapma deneyi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kaptan-ı derya tarafından 17 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. kaptan-ı derya

kaptan-ı derya Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    dünya
    bunda 5 yıl önce bu siteye takılmaya ve pek faydalı deneyim ve bilgilere ulaşarak vücut yapmaya giriştim vede başarlı olmuştum sayılır ( kilo 2 sene de 70 den 90 a çıktı ve kolları 34 lerden 40lara çıkardım falan filan) Ama işin formulü belliydi adam gibi et yiyecen ve hayvansal proteini hiç kesmek yok.tamam işi kuralına göre oynadım ama buna benim gibi memur adamın bütçe dayanmadı.Çünkü hayvansal protein eşiitir hayvansal bir bütçe:) lafı uzatmadan söylemek gerekirse yaklaşık 2-3 senedir hiç spor yapmadım ve tüm sermaye tükendi yine 70 kiloyum ve bariz bir inceleme var (bu arada ikiz babası olmak pek kolay değilmiş)
    ŞİMDİ YAPACAĞIM ŞEY ŞU: bulgura pirince nohuta mercimeğe kuru fasulyeye evde yapılan tüm yemeklere ( bizim bebelerin mama artıklarından hanımın gün kalıntılarına kadar...) ne kadar karbonhidrat varsa hayvani bir saldırı ve yine hayvani bir çalışma.bakalım ne olacak bu işe bayram dönüşü başlayacam şu anki vücut fotolarımı koyacam ve ay ay gelişmeyi ( yada gelişememeyi) fotolarla belgeliyecem.
    BU HEM BENİM MERAKIMI GİDERECEK VE DE BÜTÇEMİ RAHATLATACAK BİR DENEY HEM DE SİZLERE FAYDALI OLMAK ADINA BİR ÇALIŞMA FİKİR VE YORUMLARINIZ BEKLERİM selamlar saygılar.thums:

Conqueror_, letsev ve tayfun2161 bunu beğendi.
  2. tayfun2161

tayfun2161 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Ben eskiden proteini hep pirinç pilavından alıyordum (bilinçsizlik yüzünden). Senin denemen bizim içinde faydalı olucaktır.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Pirinc pilavindan aldiysan proteini bayagi bir sikinti dogmustur :)

Konuya gelince ilginc bir deney demeyecegim, bir cok VG yaptigini iddia eden sahis bu tarz bir beslenme yapar, sonra bulk yaptik diye ortada gezer.Gobegi eritmek icin de yapmadik sey birakmazlar.

Umarim sonunuz ole olmaz.

Vegan VG deneyecekseniz de bir cok yarismalari mevcut linke gozatabilirsiniz.

http://www.veganbodybuilding.com/?page=videos

4. adamgibi

adamgibi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaslar bırı ban ulassn acil bısey soracm

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili kaptan-ı derya ;

Ben bunu yıllardır yapıyorum :) veganım çünkü :)

Hacim olarak asla sorun olmuyor :) hayvan ötesiyim çünkü şu an :D

Forumda ki en uzun süreli deneme de bana ait aslında günlüğümde okuyabilirsin neler yerim neler yemem :)

Başarılar ....

Saygılarımla , Danny Boy ...

6. kaptan-ı derya

kaptan-ı derya Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    dünya
    1. si wegan değilim
    2. si zamanında ete süte pek bi yüklendim ama hiç toz almadıım ve doğrusu istediğim hacmi kazanamadım ( ergenlik dönemlerimi profesyonel güreş vücut gelişimimi mahvetti : hep form tuttum ve sürekli kilo almayı engelleyerek vücudumun gelişimine ket vurdum)
    3. sü vg den hiç anlamayan yada dikkat çekmek için bu işe girecek kadar boş bir insan deiğilim
    4. ve son olarak ise bu işin az parayla anadolu insanında her zaman elinin altında bulunabilecek tarhanayla bulgurla yapılabileciğini İnşallh görmek istiyorum.
    ÖRNEK: Çevremde ne inşaatçı arkadaşlar var hayvan ötesi vücut var adamda ne yersin sen derim adam ın cevap bulurrsak makarna bulgur domates patetes.... "bu konu bende heyecan yaptı o yüzden biraz erken yazdım henüz başlamama 10 gün var selamlar saygılar."

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:33 ----------

Danny Boy kardeşim senin günlüğüne ve kürlerine baktım takviye gıdalar mevcut.Ben hiç bir takviye gıda almayacağım sadece marketimin sattıığı kuru baklagiller sıradan fakir ama gururlu halkımın yediği meyve sebzeden takılacam ancak miktar biraz yüksek olacak haliyle.Eminim ki bu iş böylede olacak.Birileri inşallah sektörlerine ve ticaret yollarına tırpan attığımı düşünmezler saygılar

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    benim kendi görüşüm.eğer protein alımınızı dannyboy gibi yapmazsanız biraz tarhanayla bulgurla zor olur o işler.proteinden fazla karbonhidrat oldugunu unutmayın onların içinde.sabah akşam karb. karb. sonra niye yaglandım ben ? fantaziye gerek yok bence ama sizin bileceğiniz iş.zaten 3-5 aya dönersiniz geri :) tahminimce

Danny Boy bunu beğendi.
  8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ilginç bir konuu merakla bekliyorum sonuçları. ilk resimlerde gelirse iyi olur değişimi görürüz.

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    EDİT:eek: amele arkadaşların çalışmasıyla spor salonlarında yapılabilecek çalışma arasında alaka yok.yakınından geçmez.tabi sizin nasıl bir vücut istedğinize bağlı.o adamlar çocuk denecek yaştan başlıyorlar çalışmaya.bana göre kuru ve çok da kaslı değiller.açlık kası işte.tabi bu benim vücut anlayışım.saygılar

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bazıları hiçte öyle değil :) istemsiz dönüp bakıyorum yol çalışması yapan esmer abilerimize baya kütleli ve parçalı yağsız bir vücut yapabilmiş olanlar var salona gittiklerinide hiç sanmam. genetikte olabilir.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2012
  11. kaptan-ı derya

kaptan-ı derya Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    dünya
    Valla çok laf edipte forumu meşgul etmek istemem, bu benim için bir deney ve inanıyorum ki bizler tükettiğimiz bir çok protein kaynağını çok kalitesiz harcıyoruz.Yani büyük kısmı kaslara değil tuvalete gidiyor.Ne kadar yüklersen yükle genetik yapı müsait değilse işin çok zor.Bunu anlamakta zorluk çeken şanslı arkadaşlar kadar aynen beni anlatıyor diyenlerde olacaktır.
    Ben belki size göre olmayacak bişeye niyetlendim ama sonuçları göreceğiz.Herkese faydalı olmasını dilerim.

12. Conqueror_

Conqueror_ Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    veganlar bile bi dünya suplementle steroidle anca biraz biraz kas yapıyolar sırf doğal bitkisel beslenmeyle düzgün bişey çıkacağını sanmam ama yinede sonuçları aktarırsan iyi olur.

13. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Hiç gerek yok bence öyle bişey yapmana tavuk eti ucuz zaten günde 5-6 tl tavuğa verip protein ihtiyacını karşılayabilirsin.Ha 5 tl verecek gücüm yok diyosan durumun zaten çok vahim.

14. brhmcr

brhmcr Guest

Eger konu tamamen dogal yapilmis bir vucu konusuysa Alpaslan Ozdemir Hoca var, 70 lerde tamamen dogal beslenerek 50 + kol yapmis halen dogalligi savunan.

15. Conqueror_

Conqueror_ Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kaptanı derya öyle doğalı kastetmiyo et filan yemicem diyor sadece makarna fasulye taranayla yapıcakmış . Öteki türlü etle yumurtayla yapılıyo zaten herkez biliyo test etmeye gerek kalmaz

16. kaptan-ı derya

kaptan-ı derya Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    dünya
    ilginize teşekkürler saolun kardeşlerim.Yorumlarınız ve merakınız bana gaz veriyor.Sonuç ne olacak inanın bende çok merak ediyorum.Bu arada ben sadece beslenme planımı ortaya koydum işin antrenman ve dinlenme diye hayati iki noktası daha var ayrıntılı bir program yapma konusunda zamanı gelince illaki fikirlerinizi almak isterim.Dinleme konusunda da şunu söyleyeyim ikiz çocuk babasıyım bir hayli tempolu bir iş hayatım var ve çeşitli amaçlar doğrultusunda hayatımı sürdürmeye çalışan biri olarak günlük 8-10 saat uyku falan gibi bir beklentimde yok.Yani bu işi hiçte kitabına göre yapamayacağım ve de yapmayacağım.
    Allah yüzümü kara çıkarmaz inşallah.Herkese selamlar saygılar...

17. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    inşaat işçilerinin kasları vg yapmayan biri olarak görüldüğünde çok gelebilir ama birz vg yaptıktan sonra haciminlerinin az olduğunu ve çok yağlı olduklarını göreceksiniz VG masrafsız yapılacak bir iş değildir. bi kere fasulye makarnayla istediğin testo seviyesine yükselemezsin VG vücut hormonlarıyla alakalıdır ama dene bakalım ne olacak merak içerisindeyim :)

kaptan-ı derya bunu beğendi.
  18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    hala şu anki resimlerini eklemedin sevgili kaptan-ı derya :)

19. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Vegan beslenen birisi steroid kullanmassa bu spordan istediği verimi asla alamaz, o vegan beslendi bu vegan beslendi diye örnek vermeyin vegan beslenip vücut yapanların %99u steroid kullanıyor yani et ve yumurta yemeden verim almak çok çok zor ve büyük ihtimal sonuç alamazsın

Kilo başı 1 gr civarı gibi az protein tüketimi konusunda da aynı şey geçerli, kür yapmayan birisi o kadar az proteinle vücut yapamaz, mentzer yaptı o yaptı bu yaptı diye birşey yok onların hepsinin altında steroid yatıyor ve 1 kişi yaptıysa 99 kişi de yapamadı ayrıca.

Yani sana tavsiyem bütçen kısıtlıysa tabiki kendini zorlamayacaksın ama en azından yumurta,lor peyniri falan tüketmeye çalış imkan oldukça da tavuk yemeye özen göster bulgurla tarhanayla fazla birşey bekleme hele steroid kullanmıyorsan hiçbir sonuç bekleme

Ayrıca yanlış anlama bunları aklında bulunsun diye ve yardımcı olmak için söylüyorum bu şekilde alacağın sonuçlardan memnun olmayacağını düşünüyorum çünkü

Son düzenleme: 22 Ağustos 2012
    AkrepHan ve letsev bunu beğendi.
  20. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Yumurta lor peyniri ve tavuk gogsu Turkiyede cok ucuz ve kaliteli protein kaynaklari böle aksiyonlara gerek yok...

Suçicek, zrb20, muratcan.biceps ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş