Hayvanların Metabolizması

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yako3331 tarafından 17 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. yako3331

yako3331 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sürekli söylenen günde kilo x 2 ..vs gr kadar protein almamız.ozellikle et tüketerek ... merak ettiğim hayvanlar sözgelimi atlar yalnızca ot tüketerek nasıl bu kadar kas inşa edebiliyor. aslında bitkilerde de azot çok miktarda mevcut.... ??? vejeteryan vücutçular da biliyorum bir tanesi "clarence bass" bu adam bölgesel kas geliştirme musabakalorında defalarca abs kasları sayesinde birincilikler almış... ama sanırım protein olarak yalnıza yunurta ile ve prot tozuyla beslenmiş ve tonlarca vitamin... paylaşmak istedim ...

2. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çiftlik ve yarış atlarına protein verilir bundan eminim. 500 kg civarı bir atın günlük 1 (evet 1000 gr) kg protein alması lazım olduğunu okumuştum. Fakat doğada nasıl karşılıyorlar bu ihtiyaçlarını onu bilemedim, çok merak ettim hatta. (Çevre kasabalardan protein tozu mu çalıyorlar acaba?)

3. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    hayvanların vücut hormon vs yapıları bizimkinden farklı...ve bitkilerde de amino asit bulunmakta...bitkiyle beslenen hayvanların vücutlar,ı bu amino asitleri (ve de vücutlarında üretilen amino asitleri) kullanarak gerek duydukları protein sentezini(yani nitrojen elde edimini) gerçekleştirmekte...

vejeteryen (ve şampiyonluklar kazanmış) vücutçular da var evet...mesela Bill Pearl...bu konuda daha evvel açılmış konu var...aratabilirsiniz...

Sayfayı Paylaş