Hayal Kırıklığı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Wolf_Kanuni tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Seneler sonra memleketim olan İzmir'e yerleştim (Güzelbahçe tarafına). Taşınma işleri biter bitmez hemen bir salon arayışına gireyim dedim... Üçkuyular'a kadar herhalde biryer bulurum dedim (İstanbul'da Hillside İstinye'ye üyeydim ama İzmir için bu derece lüks bir yer beklentim yoktu. Sadece yaptığım hareketlerin çoğunu yapabileceğim kadar alet, yeteri kadar ağırlık, ağır dumbbellar vs...) ama ciddi anlamda hayal kırıklığına uğradım... En düzgün yerler gibi gözüken Termal'deki fitness salonu ile Kipa'nın üzerindeki yerde squat rack'i bile yok!!! Her iki yer de son derece küçük ve çok sınırlı sayıda alet var ve ağırlık plakaları çok az...

Araştırmalarımı Konak'a kadar yayayım dedim ama ümidimi yitirmek üzereyim. Ben seneler önce İzmir'de yaşarken en azından "Piramit" gibi fena olmayan birkaç salon vardı, şimdi ise neredeyse hiç yok (Karşıyaka, Bornova taraflarını hiç bilmiyorum tabi). Son umudum Hatay Üçyol'daki Aşkın Spor Salonu, yarın gidip oraya da bakacağım... Mesafesi bana epey uzak olacak ama en azından temel hareketleri yapabileceğim biryer ise hemen üye olacağım...

İzmir'in bu konuda İstanbul'un bu kadar gerisinde olması beni gerçekten büyük bir hayal kırıklığına uğrattı... :(

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bende Çamdibi'nden Hatay'daki bir salona gidicem :D

3. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    yaşam spor var fahrettin altayda istersen orayı da araştır

4. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Mali durumunuz iyi ise Sports International'ı araştırın...

5. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Tekrar merhaba,
    Yeni evime henüz internet bağlatamadığım için geç cevap yazabiliyorum, kusura bakmayın.
    Orayı da gezdim fakat maalesef orada bu sporu yapmak imkansız... Alt kata bir sürü makine koymuşlar ve ilk görüşte umutlanıyorsunuz ama serbest ağırlıkların olduğu üst kat içler acısı... Sadece tek bir bench sehpası, çok az ağırlık ve başka hiçbirşey yok.

Maalesef çok uzak bana. Güzelbahçe'den Alsancak'a kadar heryere gidebilirdim ama Güzelbahçe'den Karşıyaka'ya kadar spor yapmaya gitmek pek anlamlı olmaz...

İzmir'de belirttiğim güzergahtaki bütün salonları gezdim diyebilirim. Fakat maalesef body salonu olabilecek hiçbir yer YOK. Göz boyamak için bir sürü alet, koşu bandı konan bazı yerler var ama bırakın body building'i, fitness yapmak için bile son derece yetersizler... Düşünebiliyor musunuz, basit squat rack'i olan tek yer Aşkın Spor Kulübü... Diğer tüm yerler Smith Machine'de yapıyoruz diyorlar ve hatta bu alette yapmanın çok daha faydalı olduğunu söyleyecek kadar da komik duruma düşüyorlar... Tabi tek eksik squat rack değil, bildiğiniz temel hareketleri yapabileceğiniz maalesef hiçbir yer yok... Aşkın yine en body salonu gibi duranı ama o da 80'lerden kalma gibi, dökülüyor... Lat pull down yaparken telin kopmasından tırsıyorum mesela.

Çözümü iki yere birden yazılarak buldum gibi şimdilik... Hem Kipa'nın üstündeki yere, hem de Aşkın'a yazıldım, çünkü maalesef ikisini toplasan ancak bir salon ediyor. Kipa'nın üstü temiz, modern bir yer gibi ama, serbest ağırlıklar bölümü çok yetersiz. Incline bench yok, maksimum dumbbell ağırlığı 35 kg vs... Yine de buraya bir yıllık üye oldum çünkü oturduğum yere en yakın salon ve de en azından haftanın iki günü buraya gidebileceğim (diğer iki gün Üçyol'daki Aşkın'a gideceğim.)

Sayfayı Paylaş