Hava Harp Okulu Başvurusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mücahit61 tarafından 17 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mücahit61

Mücahit61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar benim yaşım 14 ben hava harp okulu'na başvurmak istiyorum. Puan yönünden hiçbir derdim yok ama seçildikten sonraki seçim süreci gerçekten zorlu. Bu seçim döneminde adaylara bir takım testler felan yapıyorlar. Bu yapılan her şey hava harp okulunun resmi sitesinde yazıyor. Ben oradaki seçim sürecine baktım ve o seçim süreçlerinden geçebileceğimi inanıyorum. Fakat bir tanesi hakkında biraz endişeliyim. Endişe ettiğim test şu. Benim yaşımdaki adaylardan aşşağıda bulunan şeyleri yapmamı istiyorlar eğer bir sonraki sürece geçmek istiyorsam hepsini çok iyi şekilde yapmam gerekiyormuş. İşte o test.

400 m Koşu 85 saniye
    Durarak Uzun Atlama 160 cm
    Mekik (1 Dakika) 30 tekrar
    Basketbol Topu Fırlatma 7 metre

Bunlar en az yapmanız gerekenler daha fazla yaparsanız sizin şansınız çok daha fazla artar. Sizce bu şeyleri yapabilirmiyim 14 yaşında biri olarak :) Boyum ve kilo hakkında bilgi vereyim. 63 kiloyum, 1.70 boyum var göbek yok daha önce hiç vücut geliştirme ile alakalı birşey yapmadım ama yaşıtlarıma göre kalıplıyım omuzlarım geniş felan :) Ve birde arkadaşlar bu söylenen şeyleri yapmak için bir antreman yapmam lazım sizce nasıl bir program uygulamalıyım?

2. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Senin kafan mı iyi yoksa şaka mı yapıyosun.. Hangi harp okulu 14 yaşında çocuk alıyo ya 4 yılın daha var 18 yaşına gelceksin liseden mezun olcaksın ondan sonra. kandırmışlar seni galba :)

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    hava lisesi demek istedi galiba

4. Mücahit61

Mücahit61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen. Yanlış anlaşılmış demek istediğim heralde :D Arkadaşlar başvuracağım yer lise yanlış anlaşılma olmasın. :) Oraya harp okulu yazmışım bugünden beri google'a harp okulu yazıyorum alışkanlık olmuş. :) :) Aslında askeri lise yazacaktım. :)

Son düzenleme: 17 Mayıs 2012
  5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    benim kuzenimi dişleri yamuk diye elemişlerdi kara harp okulunda okudu şimdi subay şuanda askerlikteki en düşük rütbe olan uzmanerbaş olmak bile sorunsuz bir vücut istiyor bence bi askeri hastaneyi git kendine baktır sonradan hayallerin yıkılmasın okul yerleştirmelerinde açıkta kalma.

6. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Kardeşim polis koleji oku bence :) boşver askeri liseyi

Sayfayı Paylaş