Hatfada 6 gün

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sevketsengul tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle şunu belirtmek istiyorum lütfen bu konu daha önce konuşuldu vs. gibi link göstermeyin çünkü forumda istediğim gibi yanıt bulamadım ve biz yeni başlayanları lütfen birz hoşgörüuyle karşılayın.

Durumum şöyle yaşım 30 bodybuildinle yeni tanıştım (Evet bu yaşıma kadar aklımın ucundan geçmedi) ve tanıştığım andan itibaren ne kadar mükemmel bir spor olduğunu, insanın kendi bedenine yapacağı bu yatırımın ne kadar doğru bir yatırım olduğu konusunda hayati bir karar verdim.

Gelelim soruma;acilen bir salona yazıldım ve 2 hafta vücudun hamlığının gitmesi için hocamın verdiği programa harfiyen uydum şimdi hocam yeni yazdığı programda haftanın 6 günü gelmemi istiyor, forumdan edindiğim bilgiler neticesinde özellikle belirttim, hocam fazla değilmi diye,hayır dedi. Gerekli kas bölgeleri için dinlenmeyi ayarlayacağız dedi ve şimdilerde haftanın 6 günü günde 2 kas bölgesini çalışıtırmak suretiyle çalışmalara başladık.

Durumum hakkında tecrübeli kişiler yorum yaparsa memnun olurum hocamın izlediği taktik ne kadar doğru yada değil.Daha önce duyulmuş yada görülmiş birşey mi haftada 6 gün idman.

Teşekkürler....

2. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle foruma hoşgeldin .bence 6 gün çok fazla vücudumu geliştiricem diye kaslara bu kadar yüklenmen gelişmesi yerine performans düşüklüğüne neden olur. sna bi yararı olmadığı kadar zararı olur benm kanaatim bu :D

3. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dewil yorumun için teşekkür,benimde endişe ettiğim konu bu acaba hocamın düşündüğü bir şey mi var diyorum.Saygısızlık olmasın diye kendiyle yüzyüze görüştüğümde sorgulamak istemiyorum ,sonuçta o bir hoca ve benim gibi yeni yetme birinde akıl alacak değil.

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gunde 2 bolge demıssın yanı bı vucut 3 gunde bıtıcek ve haftada 2 kere calıstırmıs olacaksın bır bolgeyı..Sımdı sen 2 haftalıgım dıyorsun..Eger hocan durumunun ıyı oldugunu gorupte bunu soyledıyse tamam ama sen 30 yıldır yapmadın 2 haftadır basladım dıyorsun..2 haftada henuz bırsey olmamıstır..

Yanı demek ıstedıgım hocanın dedıgınde bır yanlıs gormuyorum fakat zamanlaması yanlıs..Gunde 2 bolge calısmak demek gercekten sıkı calısmak demektır ve sen 2 haftalık tecrubenle nası calısman gerektıgını, kaslarının nası doyuma ulastıgını vs kavrayamamıssındır..
    Bence hocana durumu anlat araya bır ara program koysun hatta ona sabıt konular arasındakı FLEXOR'UN YENILER ICIN CALISMA PROGRAMI'NI oner bunun ıcın..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html

Lınkı bu..Sana onerecegım 1-2 ay boyunca buradakı 2. ay programını yapman..

5. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Umur35 açıklayıcı bilgin için sağol, şimdi zihnim biraz daha aydınlandı.Ayrıca verdiğin linki inceledim ve anlattıklarından anladığım kadarıyla hoca çok yanlış birşey yapmıyor pek doğru yaptığıda söylenemez ama demekki benim haftada3-4 gün ısrarlarıma karşılık eğer gelebiliyorsan 6 gün gel demesinin altında bir sebep var.

Bu arada yaş 30 ama gören 22-23 sanıyor,ayrıca askeden yeni geldim askerde 10 kilo verdim,hoca bunların hepsini biliyor.Boyum 175, bodye başladıktan sonra iki haftada 4 kilo aldım şuan 71 kiloyum.Bu arada deli gibi yiyiyorum.Hocama şunu söyledim başlarken bu iş sabır işi biliyorum çok emek istiyor,başlayanların belkide %90 i sıkılıp bırakıyor ama ben''kafaya fena taktım hocam'' dedim ve başladık bu artık benim için yaşam biçimi hepsi bu....antreman esnasında acı çekmekten ve sonrasında vücudumdaki bu ağrılardan zevk alıyorum...

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bir günde 2 bölge çalıştırıyorsan 3 günde ant bitecek ve bir gün dinleneeksin, peşinden 3 gün daha antrenman ve yine 1 gün dinlenme olacak...

farklı bölgeler çalıştırıyorsanız ve antrenman sonrasında ağır bir işte çalışıp vücudunuzu yormuyorsanız, daha doğrusu kaliteli dinleniyorsanız sorun olacağını sanmıyorum...

uyku saatlerinize de dikkat etmenizi tavsiye ederim...

ben haftada 6 gün ant. yapıyorum, her gün bir bölge çalıştırıyorum ama 7 aydır çalışıyorum :)

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende soylemeyı unutmusum..Aynen busekılde 3 on 1 off seklınde yapmalısın..Bende oyle yapıyorum..

Sayfayı Paylaş