hastayken spor yapmak hakkinda dusuncelerini almak istiyorum

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ahmetsakar tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ahmetsakar

ahmetsakar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    Arkadaslar ben grip oldum sayilir bogazim agriyor burnum akiyor azicikta kirginim nurofen diye bir ilac aldim sabah. Asil sorum ben ne kadar halsiz olsamda fitnessa gidince enerjim patliyor sizce bu aksam fitnessa gitsemmi dusuncelerinizi alabilirmiyim soyliyim belki lazim olur ant oncesi bcaa-ant sonrasi bcaa + whey aliyorum uyurkende gene whey aliyorum tesekkurler simdiden

2. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Lisedeyken bir gün griptim. Karate antremanlarına gidiyordum o dönem. Hastalığımı umursamadan gittim, bir güzel ter attım. Eve gelip duşumu yaptım, sonra uyudum. Ertesi gün gripten kurtulmuş olarak kalktım.

Herkeste bu böyle olacak diye birşey yok tabii. Bence kendini antreman çıkarabilecek kadar güçlü hissediyorsan mutlaka gitmelisin. Vücuttan toksin atmak iyi bile gelecektir diye düşünüyorum. Yanlız antreman sonrası sıkı giyinmeye dikkat :)

3. brhmcr

brhmcr Guest

Zaten zayiflamis bagisiklik sistemi, agir idman ile daha da korumasiz hale gelecektir. Bu tur durumlarda en mantiklisi dinlenerek gecirmektir.

4. wafwaf

wafwaf Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Katılıyorum Brhmcr ye şimdi 2-3 gün dinlenip ant baslarsın lakin gidip benim gibi vucut direncini düşürüp 1 ay dinlenmek zorunda kalabılrısın

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bildiğin üzere üst solunum yolu enfeksiyonları çeşitlidir. microbic yada viral enfeksiyonlarda sadece vucut direncini arttıran yollar ve dinlenme tavsiye edilir.
    bu nedenle bu yapay enerjini bu şekilde harcaman hastalık sürecini uzatmaktan başka bir sonuç vermez sıvı alımını yüksek tutman ve dinlenmen faydana olacaktır.

letsev ve Lonewolf bunu beğendi.
  6. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Bahane üretmeye gerek yok. Görende kötürüm oldun sanacak. Gripten bir şey olmaz, yap sporunu. Spordan sonrada iyi beslen ve iyi dinlen.

Lonewolf bunu beğendi.
  7. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Bu gibi virüs kaynaklı hastalıklarda kendimizi düşünmekten ziyade etrafımız içinde duyarlı olmalıyız, malum bu bulaşıcı bir hastalık, yaptığımız sporda da elimiz kolumuz hatta terimiz ortak çalışma alanında bulunan bütün aletlerle temas içinde, başkalarına da bulaştırman olası,bir kaç gün spor yapmayıp dinlenmen hem senin için hemde salonda çalışan diğer insanlar için daha iyi olacaktır.

boksbody, Phil_Heath ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    eğer uzun süredir aksatmadan antrenman yapıyorsanız hazır hasta iken 5-7 gün ara verebilirsiniz, gelişim için iyi bile oluyor. aksi halde grip yüzünden antrenman aksatmam. orta tempoda olsa antremanı yaparım

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    başımdan geçen tecrübeleri kısaca anlatmaya çalışayım okursanız belki fadası olur
    1-bikeresinde hasta olacağımı hissetmiştim(kendini bilen birisi bunu anlar) hafif üşüme boğaz ağrısı vs belirtiler başlamıştı
    güzel bi antreman sonrası tamamen iyileşmiştim. burdan çıkardığım sonuç hafif bi hastalık daha bağışıklık sistemimi etkilemeden bb faydalı olabilir(kesin olur diyemem)
    2- başka bi sefer grip olmuş ve yatakta yatıyordum epey terledim ve iyice uyudum ertesi sabah ayaklanmıştım artık hastalık normal şartlarda beni etkilemeyecekti(daha önce 100 defa grip olduğumdan başıma ne geleceğini biliyordum) bende kalkıp sağlam bi bb antremanı yaptım antreman sonunda gözlerim karardı az kalsın öleceğimi bile düşüdüm eve gittim yattım ve bidaha 10 gün sonra kendime gelebildim. burdan çıkan sonuç? hastalık geçirmiş güçten düşmüş bi vucut kendine gelmeden asla bb yapma
    3- yine grip olmuştum bikaç günün ardından ayağa kalkabilmiştimki kaslar erimesin diye hafif te olsa bb yapmak istedim, o gün normal ağırlıkların yarısına yakın ağırlıklarla çalışmama rağmen bench presste dirseğimi sakatldım ve orası halen ağrıyor burdan çıkcak sonuç ? vucudun güçten düşmüşse kendine gelmeden asla bb yapma

sonuç olarak hastaysan dinlen iyice dinlen hastalığın hakkını ver
    yazdıklarım tamamen gerçektir tahmini yazılar yazmadım inş. anlayan anlar

-

letsev ve (silinen üye bunu beğendi.
  10. fangelus

fangelus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    1-Grip veya nezle olduğumda ağırlıktan ziyade, ter atmak için kardiyo yapardım. Evde yatmaktan iyidir. Ter atıp üstüne bir duş daha iyi hale getiriyordu.
    2- Bir keresinde sağ böbreğimde ufak bir taş vardı. Taş kırma seansından sonra doktor hareket etmemi tavsiye etmişti. Koşu bandığında yoğun bir acıyla zıplaya zıplaya koştuğumu hatırlarım. Allak kimseye böbrek ağrısı nasip etmesin.

Kendi adıma spor gününü aksatmanın yaşattığı vicdan azabını çekeceğime, hasta hasta gider çalışırım.

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    gripli gripli karete antramına gitiniz öylemi. ne kadar düşünceli bir davranış demek isterdim ama değil grip mikrobunu diğer arkadaşlarınızada bulaştırmışsınız. bu gibi durumlarda sadece kendinizi değil cevrenizide düşünün lütfen thums:.

boksbody ve (silinen üye bunu beğendi.
  12. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Beni eleştirdiğiniz dönem daha lise öğrencisi olduğum bir zaman. 30 yaşın olgunluğunu aramak saçma olur, değil mi?

Sayfayı Paylaş