hasta olmak(grip,boğaz ağrısı,vs gibi)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cNyT tarafından 23 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    yav üzerinize afiyet baya bi fenayım ve 3 aylık sporcu olaraktan üçüncü 1 haftalık aramı verdim. ne olucak bu böyle beslenmemde çok kötü oluyor bu dönemde ölçü kaybı falan yaşarmıyımki :(

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Geçmiş olsun. Bir haftada ölçü kaybı olacağını sanmıyorum. Zaten sürekli hasta kalacak değilsin ya ;)

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bende yaklasık 8 gundur hastayım.burun akıntısı yok ama aşırı öksürük var.1000 mg penisilin aldım iki gun boyunca ama hastalık gecmedi.şu anda en azından yemek iştahım yerıne geldi.ölçü kaybım hiç olmadı ama ayna karşısında bakınca kaslar sanki kendini bırakmış gibi görünüyor.

4. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    idman yapamayınca kendimi çok kötü hissediyorum yav. iştahımda yok, tedirgin oldum o yüzden

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ev salona yakınsa ter idmanı yap ve hemen ardından bir duş alıp dinlenmeye geç.kendini daha iyi hissedersin.bagısıklık sıstemını kuvvetlendır.

6. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    bende 4 gündür yatıyorum öksürük ve ateş var idmandan sonra yarım saat dolmuş bekledim çok üşüdüm o yüzden oldu...neyse herşey yoluna girer ileriye bakmak lazım hasta olanlara geçmiş olsun....

7. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    benimde boğazım ağrıyor yutkunurken acıyor nasıl oldu da hasta oldum anlayamadım bir anda oldu cumadan beri çalışamıyorum cumartesi bir cardio yaptım 5 km yi 25 dkde koştum çok ciddi yoruldum calflarım ağrıdı pazar günüde hastalandım bugüne bayağı düzeldim çok haffif yutkununca ağrıyor boğazım akşam sekizde çalışıcam inşallah

8. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    çok ilginçdir benimde boğazım yutkunurken acıyor ve akşamları gıcık şeklinde öksürüyorum kaç gündür.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçenlerde de ben 10 gün yatmak zorunda kaldım..faranjit ve tonsilit (bademcik iltihabı) geçirdim.. penisilin tedavisi gördüm gram iyileşme olmadı..sonra duosid(iğne) tedavisi gördüm..sonuna doğru ancak iyileşebildim..itiraf etmeliyim ki antibiyotiklerin sağladığı etkiden daha çok nar 2 ye bölünüp kabuğuyla kaynatıldığında ortaya çıkan su etki gösterdi ve boğazımdaki acıyı kısmen aldı..(daha rahat yutkunur oldum)

soğuk algınlığı rahatsız etmeye başlar başlamaz ilk işim limon,portakal,greyfurt(ilaç kullanmıyorsam) ve nar sıkmak ve bunları 4 kaşık balla karıştırıp içmek..devam eden günlerdede beslenme , uykuya çok dikkat ediyorum..kesinlikle vücut çalışarak bünyeyi iyice savunmasız bırakmıyorum..2 gün sürmüyor..

buaralar tek derdim mide bulantısı..:(

herkese geçmiş olsun..

10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle hasta olan herkese geçmiş olsun :) Soğuk algınlığı ve bulantısı olana ninelerimizden yadigar kalma,nostaljik ama doğal ve en etkili nane-limon---ıhlamur ikilisini şiddetle tavsiye ederim ;) HAsta olunca ben de diğer ilaçların başedemediği sorunları şıp diye çözüyodu.Nane-limon bulantı sorununu,bol bol yine limonlu ıhlamur da boğaz ağrısı ve kuruluğuna etkili çözüm.Hem böylece özellikle de vücutçuya ölçü konusunda büyük handikap olan aşırı su-mineral kaybı telafi ediliyor,hem de bol bol limonla doğal yoldan hastalıklara karşı direnci artıran C vitamini alınmış oluyor.Bir hekim olan ablam da hafif rahatsızlıklarda ilaçtan önce bu ikilinin denenmesinin sağlık yönünden daha uygun olacağı kanısında.

11. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hastalığın "ciğerinize inmesi" yani belli bölgelerde kalıcı yerleşmesini engellemek için en azından 1 tam gün yatak istirahatı ondan sonra ki günler semptomlar hafifleyene kadar sadece ter idmanı ve hemen sıcak ve kuru giysiler ... Geçmiş olsun

12. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Peki beslenmeyide bozarak verilen 1 haftalık aralardan sonra vücut ne kadar sürede toparlanır ve kaslar eski formuna kavuşur acaba?

bu arada iyileştim gibi yarın yada yarından sonra bomba gibi olurum. hasta olan arkadaşlara cümleten geçmiş olsun ;)

13. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gibi zorunluluklar sebebi ile verilen kısa araları vücudun normal tempoda iyileştiremediği ufak sakatlıkları yamama zamanı olarak düşünmek en güzeli ...

Bu arada sürekli spor yapan (tercihan açık havada) bünyelerin antikor ve akyuvar üretim hızlarının daha fazla olduğu çeşitli bilimsel makalelerde yayınlanmış bir gerçektir. Ama bu kış çok garip ve ısrarcı soğuk algınlıkları var, zatüree ye bile çevirebiliyor, sakın hafife almayın

14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    valla benim yine boğazlarım ağrımaya başladı ne yapıcam bilmiyorum bi düzelmedi şu lanet

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bakıyorumda herkes hasta hepinize geçmiş olsun. dikkat edin arkadaşlar özellikle kış aylarında antrenman sonrası çoğu kişi kaslar sıcakken salonu terkederler ve üzerlerini de sıkı giyinmezler. sonuç soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar. antrenman yapamayacak kötüiseniz sakın salona gitmeyin dinlenin ve bol bol sıvı yüketin. nane limon, ıhlamur vs. vs. boğazları kötü olan arkadaşlar çok sıcak sıvılardan uzak durun ve ılık olmasına dikkat edin. sağlıklı günlere.....

Sayfayı Paylaş