Hasta iken bb.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve moquzHan tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sa, beyler ben yaklaşık 1senedir evde bb çalışıyorum. Ben yaz kış hasta olan birisiyim bünyem çok zayıf, arada bi bu astalık azıyor ve yataklık ediyor adamı. Spordan öncede bu böyleydi, spordan sonra azda olsa hafifledi yatalık olayım. Sizce hastayken (Halsiz, kırgınlık) spor yapmanın herhangi bi sakıncası varmıdır veya hasta olmamak için ne yapmam lazım. (vitamin felan fayda etmior)
    Teşşkrlr.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten hastalıktan halsiz kalmış bir bünyele spor yaparsanız vucudunuzu yıpratmaktan başka bişey yapmış olmazsınız. Ayrıca ben vitamin antibiyotik vs. gibi ilaçların gereksiz kullanımınada karşıyım. Bunlar bünyeyi hazıra alıştırıp tembelliğe sevk eder ve bağışıklık sisteminiz bunları almadığınız anda savunmasız kalır ve yine hasta olursunuz. Bu kısır döngü böyle gider. Bunların yerine bağışıklık sistemini güçlendirici doğal besinler tüketmenizi tavsiye ederim.

moquzHan ve IGO bunu beğendi.
  3. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki Ne yapmam lazım hocam sürekli bi kırgınlık isteksizlik var bunu nasıl yenebilirim birde Gerekli Vitaminlerden Kasıt, Meyve Tüketimiydi zaten. Herhangi suni bi ilaç almıyorum bunlar için. (Yulaf ezmesi, Mısır gevreği de kullanıyorum protein içn.)

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arakdaşım ben hastayken spor yapınca iğleşiyorum kendini çok yorma dan spormu yapıyordum ve resmen iğleşıyordum unutmayın terlemek hastalık ıcın faydalıdır spordada boyle oluyor bu benım ıcın boyle belkıde zararlıdır baskası ıcın ama ben sporla ıglesıyorum ve bu sene hıc hastalanmadım sporada bu sene basladım hep spordan sonra terlı oldugum ıcın hastalanmak uzere oluyorum ertesı gun spora gelıyorum duzelıyor bu bende boyle tabı.

5. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    Düşen vücut direncini agır spor yaparak dahada güçsüz hale getirmek mantıksız olur. İlla yapacağım diyorsanda düşük seviyeli bir kardiyo ile ter atabilirsin.

6. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cabarov, Hocam Demek istediğim hasta iken enerji seviyem minumum'a iniyor ve Güç gösteremiorum bi halsizlik kırgınlık oluyor üzerimde.
    bar_kodd, Terlemek Hastalığa iyi geldiğini biliyorum bu yüzden doktorlar hasta olduklarında Vucut ısılarını yükseltmek için elinden geleni yapıoyrlar ama benm ki isteksizlik, enerji eksikliği gibi gösteriyor :S Çok nadir yatağa düşüp ateşim çıkıyor ondan dolayı.

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu hastalık periyotları sık sık mı oluyor. Yoksa senede bir iki kez mi..

8. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Senede 3-5 kez yataklık oluyorum ateş çıkıyor. ama onun dışında sürekli bi halsizlik isteksizlik var üşengeçlikde denilebilir. doktorlar bi çözüm bulamadılar :S

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    senede 3-5 kere yataklık hastalık geçirmen fazla gibi. yaklaşık 10 yıldır yataklık hasta olduğumu hatırlamıyorum. Sende kronik yorgunluk olabilir. Birazda olay psikolojik olabilir ben hastayım diyip kendini bırakırsan vucutta kendini bırakır.

10. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Piskolojik olduğunu düşünüyorum çünkü anteremana başladığımda vucut ısındığı zaman iyikide antremanımı aksatmamışım diyorum.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende ahsta oluna yorgun oluyorum ama kardıoya baslayınca yorgunluk gıdıyor gaz gelıyor bende boyle oluyor :D

12. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cabarov, bide tempolu bi müzik :D

Sayfayı Paylaş