hassas bir soru

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve vagabond tarafından 26 Şubat 2005 başlatılmıştır.

1. vagabond

vagabond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    01/09/2004 itibari ile işsiz
    Yer:
    istanbul
    Herkese merhaba

Yazacağım konu benim için cidden hassas olan bir konu olduğundan lütfen kulaktan dolma bilgileri olan,bilgi açısından iyi olduğunu düşünen kişiler değil sadece bu işi iyi bilen insanlar cvp yazsın .fikir istemiyorum açıkçası, istediğim bilimsel gerçekler.

1980 doğumluyum.98-99 yılları arasında 4 evre hodgkin lenfoma (karaciğer tutulumlu) tedavisi gördüm 18 kere kemo 17 kere radyoterapi gördüm.Ayrıca rahatsızlık yüzünden ameliyat ile dalağım alındı.Musait oldukça 6-9 ayda bir kontrole gidiyorum.Bu tıbbı geçmişim..

Spora 10 yaşında Karate ile başladım. 2 yıl karate yaptım karateye başladıktan 1 yıl sonra voleybol oynamaya başladım daha sonra voleybol ağır bastı 11-17,5 yaş arası T.C 1 lig takımlarından birinin(aynı zamanda okul olan) minik yıldız genç ve okul takımlarında ilk 6 daydım daha sonra rahatsızlandım karaciğer enzimlerim çostuğu için ve kemo tedavisi yüzünden 1 yıl evde yattım günde 1 saat dışarı çıkma iznim vardı.Hastalık sırasında hem kendime iyi baktığımdan hem de cortizon yüzünden çok kilo aldım ve tedavi bittikten hemen sonra 2 ay bi spor salonuna gidip 18 kg verdim daha sonra üni de fakulte ve üni takımında voleybol oynadım okuldan sonra 1 sene spor yapmadım sonra evvelki kasım –mart ayları arası amatörler gibi body yaptım sonra kolumdan ameliyat oldum (BB yüzünden değildi) 2 ay alçıda kaldı ve kollarım 40 dan 34-35 e düştü haziran başından beri semi-pro body yapıyorum.Kollarım bulk-soğuk 43,5 cm çalıştığım son set 6 reps ağırlıklardan bazıları barbel curl 70 kg – close grip bench 110 kg-bench pre.120 kg –military pres 95 kg-barbell rowing 130 kg-dead lift 140(3*8)-hack squat 180 kg-leg pres 420 kg (4 reps). bu da spor geçmişim.

.Beslenmem olması gerektiği gibi antremanda kısa ve sert çalışıyorum ve partnerlerim genellikle 2-3 yıldır bu işin yapan elemanlar oluyor 1-2 tanesi hariç hepsinden ağır çalışıyorum yani konsantrasyonum ve antreman disiplinim çok iyi,vucudumdan iyi de tepki alıyorum. min 150 max 200 pro alıyorum+karbonhidrat+vitamin+çinko+amino asit vb.

Sorum kür ile ilgili. deca-sustanon kürü yapmayı düşünüyorum.Panzehirin önerdiği kür karaciğerimin durumuda göz önüne alarak 300-400 mg deca: 10 hafta ve haftada bir + sustanon: 250 mg 10 hafta ve 2 hafta da bir.Hocamın önerdiği kür iran decası 4-5 hafta 25-50 mg hafta bir +2 kere 3 haftada bir de 250 mg sustanon.Hocamın önerdiği kür zayıf gibi geldi bana yani çok işe yaramayacaksa hiç yapmıyım dedim yada decanın mg ını arttırayım dedim.Tartıştık sen kanser olmuşsun,cenazene gelirim falan dedi,acayip sinirim bozuldu hem söylediklerine hem söyleyiş tarzına.ki kendisi 2 gün önce 300 haplık dianabol alalım beraber paylaşırız demişti bana!!!!!!!!

Aklımdan geçen kür. deca: 100 mg hafta 1,on hafta + susta : 250 mg 2 haftada bir 10 hafta.Bu kür le verim alırmıyım,zayıf mı kalır

Ve en önemlisi bu tür kürler kanseri tetikler mi,aynı işkenceyi hiçbir şey için tekrar yaşamak istemem.
    Ciddiye alıp cevap yazan ve ciddiye alıp cevap yazmayan herkese şimdiden tşkler.

Çook kötü deşifre olduk :lol: ama napalım.

2. vucutcu

vucutcu Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Animal hayat cok ince bir cizginin ustunde idame edilmekte cogu zaman biz bunu ancak basimiza bunu hatirlatacak bir sey gelmedikce dogamiz geregi gormemezlikten geliyoruz sanirim bunun kacinilmaz sonuclarina da er yada gec hepimiz bir sekilde ulasacagiz kisacasi hayat ne yazikki digerlerinin devamliligi icin hali hazirda yasayanlarin dunyayai terketmesiyle besleniyor.

Akil yani us genisligimiz bizleri cogu zaman ikilemle birlikte goz ve kalp korlugune itebiliyor bu da genel olarak hatalarin nedeni oluyor hayatin kacinilmaz devamliligi da zaten kimilerinin kimilerine gore daha ustun olmasiyla devam ediyor bir teoriye gore akli us un beynimizle ortusmesi icin bagimsiz calismasi gerekiyor bununda ne yazikki topluluklarda imkansiz oldugu soyleniyor yani toplumlar icinde insanlar bir birleri icin yasadigi gercegi burda vurgulanmak isteniyor.

Bunlari neden yazdim ve ya sana hatirlatmak istedim aslinda senin icindeki ikilemin soru isaretlerini sen cok iyi biliyorsun boyle bir saglik gecmisiyle bu ilaclarla hala ugrasman hatta aklindan bile gecirmenin yanlis oldugunu eminim akli us un sana soyluyor ama toplum psikolojin bunu gormeni engelliyor.

Anabolizanlar uykudaki kanser hucrelerini harekete gecirir nasil vucuttaki normal seyirdeki cesitli yikimlari tamir icin metabolizmayi hizlandiriyorsa ayni sekilde sagliksiz hucrelerininde kacinilmazini hizlandiriyor ozallikle karacigerde kimi zamanlar geri donulmez araz lara sebep oluyor.Simdi ben sana soruyorum boyle bir saglik gecmisinden sonra sen elinden kayan sagligini bir sekilde geri kazandiktan sonra nasil risk edebilirsin???

Saglik her seyin basidir basarilar...

3. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    0
    Suat abi tavsiyem girme bu işe. Yada en basitinden gidip bir doktor ile bu konuyu görüş, alıcaksanda ondan yardım al ( karaciğer ve kalp testleri filan) Sustanon ve diğer testestorone türevlerinin karaciğere toksit etkisi var, elbette deca nında var ama ne kadar etkili bilmıyorum.

biliyorum profesyonel body yapmak istiyorsun ama sağlığın buna elvermiyorsa lütfen girme bu işe, anabolizanlar yüzünden ölenler çok oldu, bence hiç kendini riske atma. Çünkü anabolizan alsan bile kafan dağınık olacak, acaba birşey olurmu diye düşüneceksin. tam verimi alamıycaksın belkide.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.585
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    katılıyorum.daha once gecırdıgın evrelerı ve acıları iyi bır sekılde goz onunde bulundur ve en son yınede varım dıyorsan mutlaka prof. bır yardım al.

5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Kemoterapi görenlerin 5 yıl her 6 ayda bir kontrolleri ve bakımları oluyor.Steroidlerin hücre içerisinde su toplayıp hücreyi büyüterek bölünmeye de yol açtığını biliyoruz.Aynı zamanda kanser hücrelerininde aşırı hücre bölünmelerinden de kaynaklandığını biliyoruz.Bilakis yaşayan biri olarak animal senin bunları fazlasıyla bilmen gerek.

Ben burada vucutcuya katılıyorum.Vucutcunun demek istediği sen bunları bildiğin halde ikilende kalıyorsun.

Madem böyle bir geçmişin var prof. doktorlara danışmayı bırak ekip halinde sana steroid verip kontrol altında tutsalar bile kendi iç huzurun nasıl olacaktır?Bunu bir düşünmeni tavsiye ederim.

Bence ağırmayan dişine kerpeten takma derim ama karar senin kararındır.

6. vagabond

vagabond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    istanbul
    tamam ben şimdiki gibi devam etcem.
    Ben yaşanabilecek tehlikeyi yaşadım ve biliyorum.Hemde hiç steroid kullanmadan hasta oldum.Peki sizde kerpeten takmıyomusunuz ağrımayan dişinize.Kaçiniz genetik sinirlara dayandiktan sonra başladınız bu işe.Kaçiniz adam gibi musabık olcak,derecesi olcak.Nereye varmak için neyi riske ediyosunuz hiç fikriniz varmi.İnsanlara uzak geliyo tabi bu tür gerçekler.Bana da uzak geliyodu,hatta şu anda uzak geliyor.Ama bi sabah kalkiyosun siki tutmuşun.

ben doping e karşi değilim ama sizde karşi olmadan önce yada kullanmadan önce biraz onkoloji unitelerine bi bakin.çünkü bu yolun iki tane sonu var . ona göre yapin ne yapıyosaniz.

7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28

Tabiki haklısın.Dediklerine tamamen katılıyorum.

Ben kendi şahsım adıma söylüyorum:Küre girmeden önce karaciğer,böbrek,creatin vb. testleri yaptırdım.Düzenli olarak ta kendime dikkat ediyorum.Bu da 4-4 lük olduğu anlamına gelmez ve olabilecek zararlarıda telafi etmez.

Senle benim aramdaki fark oran hesabından başka birşey değil;senin yanetkilerinden doğabilecek zarar oranı ve ihtimaline göre benimki çok farklı bir düzeyde.Maksadım moralini bozmak değil;çünkü haddimde değil ama ben senin yerinde olsaydım şahsen asla kendimi riske sokmazdım.

8. bbaday

bbaday Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben 2 yili gecen bir suredir BB yapiyorum bana cevremde herkes artik senin kur zamanin geldi diyorlar vucudumda oldukca iyi sayilabilecek nitelikte fakat ben sunu dusunuyorum durmadan malum turkiye sartlarinda ben bu isi daha ne kadar yapabilirimki sezonluk calisiyorum ben kislari ise issizim belkide saglam bir is bulursam yogun bir is temposuna girecegim coluk cocuk derken maddi kaygilar yuzunden bu sporu hak ettigi gibi yapamiyacagim ve simdi sunu soruyorum arkadasimiza saglik riski bir yana sen bu sporu uzun sureler en onemliside bir yasam stili olarak devam ettirebilecekmisin!!! eger cevabin evet se diyebilecegim hic birsey yok sen buraya konu basligi acarak zaten kararliligini belirtmissin fakat - vr + larini dusunurek en iyi neticeni alacagini umuyorum.

9. vagabond

vagabond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    istanbul
    ben büyük bi aksilik olmazsa ne biliym ciddi bi sakatlık falan yada ayda 5 mil yar maaş verip 13-15 saat çalıştıran bi iş,buişi bırakmam abi yani evlilik falan da olsa bırakmam ki öyle 5-6 sene içerindede evlenebilecek durumda değilim ama genetik sınırlarıma dayanana kadar,bilinçli beslenme ve supplementlerle gidebildiğim yere kadar gideceğim ondan sonrasına o zaman karar veririm artık.
    Yaşam biçimi oldu zaten body onun için yatııp onun için kalkıyosun body için yiyip-içiyosun zaten her sporda olduğu gibi body de de kısa sürede bi yere gelebilmek için gereken disipline sahip olmalısın .

10. Roid Rage

Roid Rage Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Nowhere
    Durumunu goz onunde bulundurarak soyluyorum 17aa ASlerden kesinlikle uzak dur. (anapolon,winny tablet, d-bol)
    Eger illa bir kur yapicam diyosan primo al decayi bosver. Yeryuzunde bulabilecegin yan etkisi en az ilac primodur. Test olarak virigen al, sindirim sisteminden kanka karistigi icin. Mutlaka karaciger koruyucularini kullan. Milk thistle, b-complek injection, dandelion, enginar ozutu.

11. bbaday

bbaday Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aslinda BB bir yasam bicimi ben ilk baslarken biraz yapsam yeter demistim ama yediklerinden uyku duzenine sosyal yasamina kadar herseyini BB sporuna gore endexledigin zaman bu sporu birakmanin ne kadar zor oldugunu goruyorum

Sayfayı Paylaş