Hareketlerin resim ve videoları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tarik74 tarafından 17 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. tarik74

tarik74 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım benim gibi bir çok acemi var bu sitede. Hepimiz birşeyler sorup duruyoruz. Ve en çok sorduğumuz soruda şuramı geliştirmek için hangi hareketi yapmalıyım. buramı geliştirmek için ne yapmalıyım. Ve aldığımız bir sürü cevap ve içinde geçen bir sürü bilmediğimiz hareket. Bu sporda yeni olsamda belli bir spor geçmişim var. 5 yıl judo ve güreş, buna ek olarakta atletizme az biraz bulaştım. Çeşitli antrenman programları uyguladım. Ama buna rağmen birçok hareketin ismi yabancı geldiği gibi ne nereyi çalıştırır öğrenememişim.
    Şimdi bu kadar geyikten sonra biz acemilere yardımcı olacak bir link vermeye geldi sıra.

http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm

Bu sitenin linkini burda vermem uygun mu bilmiyorum. Site yönetiminin kısıtlaması yoktur inşallah. Ama bu link onlarında yükünü hafifletecek sanırım.

Şimdi bu linkin açtığı sayfanın kullanımını anlatayım birazda ingilizce bilmeyenler için:
    Section 1: Sort By Bodypart

bu bölümün altındaki resimlerin yanındaki linklere tıklarsanız çalıştırmak istediğiniz bölgeyle ilgili egzersizlerin resimlerini ve videolarını bulacaksınız.

Section 2: Search The Exercise Database!
    bu bölümde size ;
    Main BodyPart Worked: seçeneği ile çalışmak istediğiniz bölgeyi seçme;
    Equipment Used*: çalışırken kullanmak istediğiniz malzemeyi seçme;
    Compound Or Isolation Exercises?*: bu seçenekle ise çalışma şeklinizi seçmeyi sağlıyor. ISOLATION : tek bölge
    COMPOUND : bileşik. yani aynı zamanda 1den fazla bölge.

Section 3: View All Exercises By Name: bu bölümde alfabetik olarak çalışma bölgeleriyle ilgili tüm egzersiz çeşitlerini listeliyor.

Section 4: Search By The Exercise Name: Bu bölüm ise size öğrenmek istediğiniz egzersizi ismiyle aramanızı sağlıyor.

Şimdilik bu kadar. inşallah daha önce yapılmış bişey değildir. tekrarcı olmayı sevmem. sitede ki herşeyi türkçeye çevirmeye zamanım yok. Ancak arkadaşların anlamadığı kısımlar için mesajları onlara yardımcı olmam için yeterli olacaktır.

TuGhAn, silviya, sineksiklet ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. dagdeviren_58

dagdeviren_58 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    sivas
    çok işime yarıyor bu site çok en çok merak ettiğim konuda isolation ve compound konusuydu şimdi tam olarak öğrenmiş oldum tecrübelerinize dayanarak bir soru sormak istiyorum acaba programımızda compound ve isolation hareketlerinden karışıkmı olmalı dahamı iyi gelişim sağlar yoksa kişi kendine göremi ayarlamalıdır az gelişmiş veya iyi gelişmiş bölge olarak

3. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Amaca göre; örneğin "pazumuzu iyice geliştirdik, kalınlaştırdık; şimdi kası izole etmemiz yani şekilleri biraz daha belirginleştirmemiz gerekiyor" bir nevi ayakkabı boyasını attık; üstüne cila çekmek gibi :) O yüzden ilk etapta compound hareketler gelişmeyi sağlar, ve bu hareketler genelde bizi zorlayan ve güç kazanmamızıda sağlayan hareketlerdir...

4. milanbaros

milanbaros Guest

kaldırırlar bu konuyu kesin.
    sadece birşeyler kaldırmak için bu işi yapan modlar var kardesim

burası ne bölümü yeni başlayanlar değilmi?
    2 soru sordum üyeliğimden beri ikiside cok merak ettiğim sorulardı daha kmse birşey yazmadan hemen çöpe atıyorlar ve forumu ara bulursun diyorlar.
    kerizmiyim ben arıyoruz heralde bakmadıgım aramada yazmadıgım anahtar kelime kalmadı ki buraya yazıyor. siz bi bakın bulunda banada söleyin.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Öncelikle üslubunuza dikkat edin.
    Daha üslubunuzu forumun kalitesine ve adabına göre şekillendirmeden yöneticileri ve forumun işleyişini eleştirme hakkına sahip misiniz bir düşünmek lazım!

Ben yine de bu hakka sahip olduğunuzu varsayma saygısını göstererek cevaplayacağım:

Öncelikle forumun kuralları vardır ve modern toplumun efektif ve etkin işleyişi bu kurallara riayet eden bireylerin varlığıyla sağlanır.

Forumda hiçbir mod bir şeyi kaldırmış olmak için kaldırmaz.
    Bir başlığı kaldırmanın veya mesajı silmenin ne onun "ünvanına", ne "rütbesine", ne "saygınlığına", ne de "çıkarlarına" hiçbir katkısı yoktur.

Mod, mesajı ya da başlığı siler, çünkü ilgili başlık ya da mesaj kurallara aykırıdır.
    Durum bu kadar basittir.
    Bunun altında art niyetler aramak hem size, hem de size cevap vermek için belli eforunu ve zamanını harcayan yöneticilere zarar verecektir.

Açmış olduğunuz 2 başlığın da kapanmış olma nedeni forum kuralları denen 1 sayfalık yazının içerisinde saklıdır.
    Bu yazıya ise nereden ulaşabileceğiniz imzamda yazmaktadır.

Ayrıca yine imzamda nasıl "efektif" arama yapılabileceğine dair, yönetici arkadaşların emek ve efor sarfederek özenle oluşturdukları bir başlık mevcuttur.
    Bu başlığı bir kere olsun incelemeniz, başlığı binbir çabayla oluşturan yöneticilere karşı bir saygı göstergesidir en azından.

everest, gaddarkemal, ALPEREN ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. milanbaros

milanbaros Guest

Sayın yüceler yücesi mod,

Git bak bakalım konularıma,nerde yanlış var bul getir.Kurallardan kastın nedir?Arama defalarca yaptıktan sonra imladan tut gerekli bütün bilgileri düzgün üslupta defalarca teşekkür ederek verdim.Nerde yanlıs,nerde devlet,nerde hukumet

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    milanbaros,
    Açtığın bütün konulara bakmıştım. Bu başlıktan sonra yolladığın bütün mesajlara da baktım. Mesajlarında edebi muhafaza ettiğin için kimse sana olumsuz yaklaşmamış ama kurallar gereği başlıkların kilitlenip çöpe yollanmış. Bence başlığından tut içeriğine kadar çöpü haketmiş. Hatalı başlık açmak ve mesaj atmak her yeni üye için olağan, bu mesajların çöpe gitmesi de.

"sayın yüceler yücesi mod" gibi düşük seviyeli, cücük zekasında iğneleyici edepsiz hitapları edeceğin bir forum değil burası. Sana da yakışmaz. Genç yaşına ve net ortamındaki pervasızlığına veriyorum bu mesajlarını. Bence karşındakilerinde insan olduğunu hemde senden yaşça büyük insanlar olduğunu unutmayıp sana saygıyla ve ilgiyle yaklaşmalarına şükran duymalısın.

Hiç bir gence böyle densizlikler yakışmıyor. Hataların için kuralları uygulayanlara kızman zaten yersiz.

Bence foruma kendine çeki düzen vererek ve terbiyesizlik ettiklerinden özür dileyerek devam etmelisin. Bu öğüdüm sana ve senin gibi her gence.

everest, bonatschi ve ALPEREN bunu beğendi.
  8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    milanbaros forum kurallari geregi forumdan uzaklastirilimistir.

djburakgs, diez ve ALPEREN bunu beğendi.
  9. mucmer

mucmer Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Milanı tanımıyorum ama adam haklı.şimdi mesajlarına bakınca ne demek istediği ve sizin tavrınız ortada.
    Benide banlayın o zaman

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Seni de banlayacağız neden biliyor musun?
    Foruma aynı IP ile girip Milan'ı tanımadığını iddia ederek, belki de aynı kişi olduğundan dolayı "yalan" söylediğin için.

Başka bir şey için değil!

helof, ibolister, portnoi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    evet konudan baya bi uzaklaşmışız :) neyse devam edelim tarik74 bnce gerçekten çok işe yarıyacak birşey yazmışsın umarım acemilere yardımı olur

Sayfayı Paylaş