Hareketleri ve Ant.Sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bodyfreak tarafından 21 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar size bir kac sorum olacak aklima takilan.Cevaplarsaniz cok sevinirim.Oncelikle SCHWARZXXL'in bir yazisinda omuz calismasinda gerilimin yuksek tutulmasinin onemi konu alinmisti.Ben bunu ilk okudugumda adam haklidir fakat agir calismaya devam sonucta insanda agir kaldirma hirsi vardı.Neyse bugun ilk kez omuz-biceps calismam vardi.10dk'lik kosu ardindan stretching ve 2kg lık agirliklarla isindim.Sonra omuza basladim.Antremanimi nasil yaptigimi hemen yazacagim sorum da altinda olacak(GUNLUK BOLUMUNE DE GIREBILIR FAKAT SORUM OLDUGU ICIN ORAYA TASIMAYIN)

Military Press 4x10 (Sabit agirlik fakat hareketi yavas bir sekilde gerilimi surekli sabit tutarak yaptim.Her setin sonunda muhtesem bir sizlama fakat gelisme sizlamasi gibiydi daha dogrusu yanma)
    Lateral Raise 3x10 (Sabit agirlik ve gene yavas bir kaldirma...Sonuc gene ayni)
    Front Raise 3x10 (Sabit agirlik ve " " )
    Bent Over Raises 3x10 ( Sabit Agirlik ve " " )

Bu arada bir noktayi atladim.Bu antremanimda hafif agirlikla calistim.Gerilimi surekli kilmak ve hareketi daha uzun surede yapmak icin.

Biceps Antremani

EZ-Bar Curl 12-10-8-6 (Surekli artan agirlik fakat hareketi yaparken bele vurma,geri yaylanma vb gibi hareketleri hic yapmadan hareketi yavas ve tam yaptim.Sadece son sette 5 ve 6 tekrarda biraz geri gitme oldu)
    Barbell Curl 12-12-10-10(Yukardaki aciklamanin aynisi fakat agirlik bir tek 3.sette arttirdim)

Evet arkadaslar simdi sorum geliyor.Bu antremanin sonunda omuzlarimin daha iyi calistigini ve hatta biraz daha fazla sistigini gordum.Aynisi bicepslerim icin de gecerli hatta bicepslerimdeki damarlar daha bir gorunur oldu ve omuzlarimdaki kaslarda curl hareketlerini yaparken daha bir belli oldu.Sizce boyle devam etmelimiyim yoksa gene eski hizli kaldirma sistemine devam mi ?

7 Aydir BB Yas : 18 Boy 1.83 Kilo 75

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:10 ----------

Arkadaslar cok hizli yazdigim icin bazi cumleler devrik olmus.Kusura bakmayin...

Sayfayı Paylaş