Hareketleri doğru yapmak hakkında...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gergin09 tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

VG ye başlayalı 2 ay oldu.Kilo arttırımına gitmek istiyorum fakat belli bi yerde tıkandım kaldım gibime geliyor.İlk başladığımda maksimum bar+30 kilo incline press basıyordum şuanda 60 kiloya kadar çıktım yalnız şöyle bir sorun var,yardımsız girdiğimde 5-10 kilo farkediyor ve hareketi tam göğsüme kadar indiremiyorum tam indirdiğimde 2 tekrarım gidiyor. 8-6-4 çalışıyorum ve kiloyu arttıramıyorum doğal olarak.Herzamanda yardım bulunamıyor salonda.Merak ettiğim konu acaba acelemi ediyorum kiloyu arttırmak için yoksa kiloları biraz daha azaltıp doğrumu çalışmam lazım.50-60 aralığında çalışıyorum 45-55 aralığında çalışmam dahamı doğru olur. Buarada hacim çalışması yapıyorum ve üst göğüsü çıkartmaya çalışıyorum.

2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    ya tabiki hareketi doğru yapıp az kiloyla girmelisin hareketden calarsan anlamı ne ki.Seni fazla kilo değil doğru calısma şişireceketir başarılar

3. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    resim sana ait sanırım.Benimde ulaşmak istediğim bir göğüs yapısı.Acaba diyorumki arka arkaya göğüs antremanında incline bench press ve flat bench press var.flatı kaldırıp 6 set incline bassam nasıl olur acaba?

4. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Daha 2. ayın ve incline digerlerine göre daha zor bir hareket. Agırlııgı 3*10 yapabilecegin kadar azalt. Hareketi tam yaparsan cok daha verimli olacaktır.

5. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Olabildigince ağır basmaya calısıorum.O yuzden piramit calısmak istiyorum,gecen calısmalarımda 4 tekrar 60 a kadar cıktım ama bıraz yukarda kalıyor bar yanı tam degmıyor gogsume cene seviyesinde kalıyor bıraz daha asagı alsam 2 tekrarım gıdıo.sadece kiloları dusurup bench flat ı kaldırıp 8-6-6-6-4 basıyım diyorum tam hareketi yaparak.Gogusu sıktıgım zaman ust kaslardakı olusum goruluyor.3. ay olsun resimlerimi yayınlıycam ozaman daha net konusuruz sanırım.

6. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    hayır sadece 1 hareket girmenin bi anlamı yokki vücudun alışık olmadığı hareketlere girersen gelişmeyi sağlarsın ama sen gene programını bozma eklemek istedğin hareketler olursa hocaya danış ve nizamiden şaşma derim ;)

Sayfayı Paylaş