Hardline Zone + Carbopure kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve foranimati10 tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. foranimati10
  Offline

  foranimati10 Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  113
  Beğenileri:
  43
  Ödül Puanları:
  0
  Carbopure

  0 Yağ
  0 Protein
  Uzun süreli enerji
  Performans
  Dayanıklılık
  Glikojen depolanması
  Anti-katabolik
  Kilo alma


  Karbonhidrat takviyesi yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta, kompleks karbonhidratların, basit karbonhidratlara göre yaklaşık 5,5 katı olacak şekilde alınmasıdır. Bunun başlıca iki nedeni vardır. Birincisi, kompleks karbonhidratlardan yağ depolanması hemen hemen hiç olmaz. İkincisi, uzun süreli enerji sağlar. Ayrıca, doyurucu etkileri vardır. Kas glikojeni, şiddetli kısa süreli egzersizlerde temel enerji kaynağı, dayanıklılık egzersizlerinde ise, çalışma verimini belirleyen faktör olmaktadır. Özellikle dayanıklılık sporlarının final bölümünde, kas glikojen depolarının varlığı, kazanma yada kaybetmeyi belirlemektedir.

  Eğer vücutta yeterli glikojen yok ise yağlar ve proteinler enerji için kullanılır. Bu durumda da yorgunluğa ve mide bulantısına sebep olan toksin maddeleri bırakırlar. Karbonhidrat takviyesi alan sporcular, normal veya yağ protein takviyesi alanlara oranla daha uzun süre yorulmadan çalışabilmektedirler. Antrenmandan sonra alınan komplex karbonhidratlarda boşalan glikojen depolarının doldurulmasında en önemli rolü oynar.

  Günlük enerji gereksinimizin %50-60’ının karbonhidrat kaynaklı yiyeceklerden sağlanması normalde yeterlidir. Yoğun antrenman gerektiren spor dallarında ve kas glikojen depolarında sürekli doygunluk sağlanması istendiğinde diyetteki karbonhidrat oranı %65-70`e kadar çıkarılabilmektedir. Sporcularda günde her kilogram ağırlık için 8-9 gram karbonhidrat alımı yeterli olmaktadır. Sağlıklı beslenme ve sportif performans açısından tüketilen karbonhidratların %85 ‘i kompleks karbonhidrat, ancak %15’i de basit karbonhidrat içeren besinlerden oluşmalıdır.

  CARBOPURE, vücuda tabii ve sağlıklı şekilde, en uzun süreli enerji vermek, dayanıklılığı artırmak ve maksimum performans sağlamak için, Fransa’dan ithal yüksek kalitede mısırdan elde edilmiş orta uzunlukta granül glukoz polimerlerinden üretilmiştir. Yapısı itibari ile herhangi bir sıvıda kolayca eriyebilir. %100 saf komplex karbonhidratdır.

  Sporcu beslenmesinde karbonhidratların özel bir yeri bulunmaktadır. Karbonhidrat takviyesi kas glikojeninde artış sağlamakta buna bağlı olarak da çalışma süresi uzamaktadır. Karbonhidratlar proteinlerin kullanılmadan depolanmasında ve kas dokularının yıkımını engellemede vücudun temel enerji kaynağıdır.

  Hardline Zone

  Glikojen dolumu
  Güç ve kuvvet artışı
  Geç yorulma
  Artan ATP sentezi
  Protein sentezi
  Daha hızlı iyileşme
  Nitrojen dengesi


  HARDLINE`dan çok özel bir ürün “ZONE”. Zone temelde bilimsel bir prensibe dayanır. Bu prensip protein ve karbonhirat karışımı ihtiyacının egzersizin devamında inanılmaz boyutlarda arttığıdır. İçeriğindeki 1:1 oranındaki whey proteini ve karbonhidrat kompleksi boşalan glikojen depolarının tekrar dolması için gerekli en ideal orandır.

  Sporcular üzerinde yapılan, uzun süreli deneyler ve araştırmalar göstermiştir ki Zone, formülündeki ultrafiltre edilmiş ve %100 enzimatik hidrolize whey proteini, düşükten yükseğe doğru bir glisemik indekse sahip komplex karbonhidratlar, kreatin, glutamin, taurin, vitaminler ve minerallerin ideal oranıyla kas büyümesi, glikojen depolanması, güç ve enerji artışı ve antrenman sonrasında iyileşme için, mükemmel bir “hepsi bir arada” ürünüdür. Bu gıda takviyeleri birbiriyle sinerjistik etki göstermeleri sayesinde, tek başına kullanımlarından daha fazla fayda sağlarlar.

  Piyasada bulunan hiçbir ürün vücudun ATP üretiminde, boşalan ATP havuzunu ve glikojen depolarını doldurmada ZONE ile kıyaslanamaz. İçermiş olduğu karbonhidrat ve kreatin ATP döngüsünün her şeyidir ve sporcularda gerçek bir güç artışı sağlar. Diğer yandan glutamin ve taurin ikilisi antrenman sonrası iyileşmeyi en hızlı şekilde gerçekleştirir. Bunların yanında ZONE, kullanıcısına bol miktarda tüm amino asitleri sağlar. Vücudun nitrik oksit üretimini artırır. Damarları genişleterek kas hücrelerine daha fazla besin ve oksijen girişi temin eder. Büyüme hormonunun salgılanmasını artırır. Kaslarda boşalan glikojen depolarını doldurur. Laktik asit seviyesini minimum düzeyde tutar. Protein sentezini artırır. Deforme olan kas hücrelerini tamir eder.

  ZONE formule edilirken, içeriğinde bulunan maddelerin en etkin şekilde vücuda katkıda bulunması için özen gösterilmiş ve en anahtar rolü üstlenen vitamin ve mineraller ile desteklenmiştir.

  Zone tek başına ideal bir antrenman öncesi ve sonrası ürünüdür. Eğer hedefiniz kısa sürede kas büyümesi, güç ve enerji artışı sağlamak ve yorgunluğu kendinizden uzak tutmak ise, ZONE bu konuda tek başına gerçek bir yardımcıdır.


  içerikleri koymama gerek yok çünkü bana cevap vericek hocalarım bu ürünleri ezbere biliyor...

  Bu şekilde kombinasyon yapmaya karar verdim yeteri kadar günlük karbonhidrat ihtiyacımı gideremediğim için kilo almamda sorunlar yaşıyorum..tamamen bu kombinasyon kilo alma amacı ile seçilmişdir..tabikide beslenmeme dikkat etmek kaydı ile bu seçim sadece destek olma ve tamamlıyıcı olması adına diye düşünüyorum..

  sormak istediğim soru şu ; bu iki ürünü birbirleriyle karıştırıcam 2.4 kg gibi sonuç çıkıyor ortaya ikisininde günlük kullanma ortalamsını alırsak nasıl bir yol izlemeliyim kullanırken??

  bir sorumda hardline zone + yanına ne koymak isterdiniz carbo harici ? siz olsaydınız zoneye ilave ne eklerdiniz..

  bu kombinasyona amino asit tablet 3000 eklememi tavsiye edermisiniz?? zonede amino asit var gerçi ama....
   
  Son düzenleme: 21 Kasım 2008
  zhu.zhq bunu beğendi.
 2. foranimati10
  Offline

  foranimati10 Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  113
  Beğenileri:
  43
  Ödül Puanları:
  0
  ürünlerin içeriklerininde şemasını buldum....
   

  Ekli Dosyalar:

  zhu.zhq bunu beğendi.
 3. ozzers
  Offline

  ozzers Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  425
  Beğenileri:
  141
  Ödül Puanları:
  53
  sadece zone yeter
  kullanıp memnun kaldıgım bır ürün
   
  foranimati10 bunu beğendi.
 4. body87
  Offline

  body87 Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  carbopure tam olarak nedir ne işe yarar arkadaşlar
   
 5. zhu.zhq
  Offline

  zhu.zhq Üye

  Katılım:
  27 Mart 2009
  Mesajlar:
  999
  Beğenileri:
  340
  Ödül Puanları:
  73
  carbopure kompleks karbonhihrattir. antrenmandan sonra boşalan glikojen depolarını doldurmaya yarar benim bildiklerm bunlar :)
   
 6. body87
  Offline

  body87 Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  peki kilo aldırırmı bu ürün
   
 7. Linea
  Offline

  Linea Üye

  Katılım:
  1 Nisan 2016
  Mesajlar:
  171
  Beğenileri:
  33
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Bay
  carbopure ve protein tozu ve kreatin spordan sonra aynı shake içinde kullansak ?
   

Sayfayı Paylaş