HARDLINE FİYAT POLİTİKASI (TARTIŞALIM)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve angel_f!re tarafından 12 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    @wrestler aşağılık kompleksiyle ne alakası var siz olayı anlamadınız galiba konu hardline nın fiyat politikası dikkat edersiniz yabancı ithal ürünlerle kafa kafaya madem yerli neden daha uygun değil bizim sıkıntımız orda zaten ayrıca çinden ithal edilmiş hammaddeninde ne kadar güvenli olduğu tartışılır çinden gelen hiçbir şeye güvenmem açıkcası ve ordan gelen bir hammaddenin mantık olarak çok daha Ucuz olması gerekirdi whey wheydir mantığı doğruda acaba hammadde kalitesi ne çinden gelenle almanyadan gelen aynı kalite derseniz o sizin görüşünüz ben asla katılmam buna zaten bizde gelişsin istiyoruz sektör ama kazıklanarak değil(şunuda belirteyim 2013-2014 hammadde nerden ithal edildi bilmiyorum 2011-2012 yılları verildi üst msjlarda)

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 18 Nisan 2014
    angel_f!re ve Predatel bunu beğendi.
  2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    @wrestler ben de @mserkanxxx gibi dusunuyorum. Helal sertifika konusu daha once konusulmustu yani uzun uzadiya yazmaya gerek yok.Siz salonunuzda hardline satabilirsiniz,ama gelip te on yada weider ile kalitesini kiyaslamaniz yanlis olur.Piyasada on,weider ve hardlinedan baska bir suru urun var ama en coktutulanlar yine on ve weider. kimsenin burada hardline karsi bir seyi yok. Asil olay su iff nin duzenledigi fuar vardi ve urunler 15-20 eu arasi simdi harline 170 tl yani bu fiyatin 4 kati kaldi ki yerli uretim. Max 30 euro ya satsinlar yurt disinda. 30 eurodan kar edebiliyorken bu adamlar YURT DISINDA niye biz bu fiyatin YURT ICINDE 2 katini odeyelim. Uzerine hammade olayi yukarida arkadas lin atmis niye yalan bir beyan vermisler. Bizim canimizi sIkan nokta da bu

PeNa, angel_f!re ve mserkanxxx bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Çin den ithal ediliyor derken dikkatli inceleyin glukozamin, L- arginin, creatin hammaddesi Çin den ithal sadece. Öte yandan hardline ın creapure u da var. bu da alman alzchem firmasının ürettiği özel bir hammadeden imal ediliyor. Whey in ya da diğer bir çok ürünün hammadesi Çin den gelmiyor. Bana amerikadan ithal ettikleri whey proteinin belgesini yolladılar. Bazı hammaddelerin farklı ülkelerden gelmesi gayet doğal. tüm hammaddeleri sadece bir ülkeden temin edebilmek çok zor.

ON, weider kalitesini hardline la kıyaslamanın neresi yanlış, anlamadım. dediğim gibi whey üzerinden gidiyorum. performans ürünleri için bir şey demiyorum. Ama ikisi de amerikada üretilen hammaddeyle ürün yapıyor. üstüne tatlandırıcı vs. katıyor. bir iki ek gıda takviyesi (kreatin vs. ki bun hardline da var. ON da yok) koyuyor. Bundaki kalite farkı ne olabilir? Bu ürünler yüksek teknoloji gerektiren şeyler mi? Roket mi yapıyorlar. Altı üstü peynir altı suyu tozu..

Bir de şimdi bb.com a baktım. ON whey 60 dolar. yani yaklaşık 130 tl civarı. bu iki kat fiyat olayını fuara neden endeksliyorsunuz?

Son düzenleme: 18 Nisan 2014
  4. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    En büyük protesto Hardline ürünü kullanmayacaksın 10 lira daha verip optımun alıcaksın yeterli cevap olur

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ShutupandSquat ve mserkanxxx bunu beğendi.
  5. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar;
    Aşşağılık kompleksi gibi bir durum söz konusu değil buna katılmıyorum.Forumda saygı çerçevesi içinde eleştiri olmalıdır .
    Creatine Çin'den ithal ediliyorsa 3Matrix protein tozu içinde creatine mevcutsa ;Abd den gelen whey ham maddesi ile Çin'den ithal edilen karıştırılıp bir ürün altında sunuluyorsa benim için - puandır .
    Gavur öpeceğine Türk öpsün açıklamasına katılmıyorum,Kimse kimseyi öpmesin biz sporcu ve son kullanıcı olarak uygun fiyatlarda ürün kullanma hakkını savunuyoruz.

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Kendiniz soylemissiniz iste. 60 usd yani bir amerikan icin hic bir sey. Asgari ucretin 20 de 1, turkiye de ise 5 te 1 olay bu :)

Baska bir ornek vereyim bir tac nevresim takimi %100 turk uretimi burdaki satis fityati 90euro turkiyedeki fiyati 70 lira(24eu). Diyelimki hammadeyi disaridan aldilar sizce fiyati Turkiyede 540lira(180eu) olur mu Turkiye de?Hardline in politiksasi buna benziyor. Baska bir ulkedeki satis fiyati 30 eu iken turkiyede 60eu ya denk geliyor ustelik yerli uretim.

Kaldi ki zaten su 'opme' muhabbeti gibi dusundugumuzden dolayi herseyi bizi daha cok operler merak etmeyin

Umarim demek istedigimi anlamissinizdir benim tepkim buna.

mserkanxxx ve angel_f!re bunu beğendi.
  7. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    @wrestler bakınız bb.com da mp combat muscletech phase 8 bu ürünlerin fiyatlarını yazdım bir kaç msj önce 100 tl civarı sadece optimum a bakmayın biraz pahalı bu aralar optimum diğer markalarıda inceleyin fiyat uçukluğu daha iyi anlaşılıyor

Predatel bunu beğendi.
  8. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Konu hardline optimum weider konusu değil ki.
    Yerli üretim malın neden pahalı olduğu.
    Hardline ürünleri Almanya'da nasıl Türkiye'den daha ucuza satar? Bizim isyan ettiğimiz nokta bu.
    Ayrıca ben salak yerine koyulup kazıklanıyorsam neden hardline alayım? 10-20 fazla verip en azından kalitesinden tüm dünyanın emin olduğu bir marka alırım.

9. Ryz

Ryz Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    yurt disinda ucuz satip turkiyedr pahali satmak hos bi sey degil firmanin.bu yonu elestirilmis kalite kalitesiz vb tartismalar yersiz

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Arkadaslar face uzerinden Hardline'a ulasti ve verdileri cevap:
    Sorularınızın cevaplarını sırası ile aşağıda bulabilirisiniz.

soru 1-fiyat farki
    soru 2-hammade ile alakaliydi

1- Fibo dünyadaki supplement fuarları arasındaki en büyük ve en prestijli olanıdır. Böyle bir uluslarası fuara katılan ilk Türk markası olmaktan dolayı Hardline ailesi olarak büyük bir gurur duyduk. Maalesef Whey proteini bize maliyeti çok yüksek olan bir ürün. Zaten fuarda olma amacımız ihracatta daha güçlü olabileceğimiz diğer ürünleri tanıtmak içindi. Whey 3 Matrix ürün içeriğindeki whey konsantresi, Bipro whey izolatı, ve whey hidrolizatının tamamı Amerika'dan ithal edildiği için maalesef çok yüksek maliyetlere geliyor. Onun içindir ki başka hiçbir Türk firması bu maliyetlerle Türkiye'de whey proteini paketleyemiyor. Çok yakında daha uygun bir whey proteini piyasaya sunacağımızın müjdesini buradan size verebilirim.

2- Şu konuyu çok iyi bilmenizi isteriz. Bizim yaptığımız kesinlikle şudur, dünyadaki bütün en iyi supplement firmaları gibi en iyi hammadde üreticisi nerede ise hammadde teminini oradan yapıyoruz. Yolladığınız linki açamadım fakat o linkten haberim var. Orada L-Arjinin amino asitinin Çin'den ithal edildiğini gösteriyor olması lazım. Maalesef dünyanın en iyi supplement firmalarıda amino asitlerini Çin'den ithal ediyorlar. Bunun sebebide kalite ve fiyat performansını başka hiçbir ülkede yakalayamıyorlar. Birçok Avrupa üreticiside bu yüzden Çin'de üretime başladılar. Çinde maalesef whey proteini üretimi olmadığı için Çin'den whey proteini ithal edilemiyor. Çinden, aromalandırılmış ve tatlandırılmış olarak hazır son mamul isteseniz, bu ürünü temin ediyorlar fakat onlarda whey proteinini Yeni Zenlanda!dan ithal edip ihraç ediyorlar. Bizim ithal ettiğimiz bütün whey proteinlerini Amerika'dan ithal etmekteyiz.

panzer1699, wrestler, angel_f!re ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. Ryz

Ryz Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    daha kalitesizini yapip turkiyeye pazarlayacaz mi demeye calismis anlamadim da o fuar katikirken.fiyat bu duzeyde mi olmali diye bi gerekce varmis
    benim anladigim.girecekleri piyasalara bakip fiyatlara onlardan biraz makul bi fiyattan satis yapiyolar misal tr de 10 tl ucuz gibi
    anlamadigim nokta su abd daha fazla satsa o zaman firma zarar mi etmeye baslayacak orda tutunmak icin mi fiyatlari dusuk
    acikcasi omrumde boyle protein tozu kullanmamis birisiyim belki sorularim mantigim cok sacma gelebilir. :)

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    kilo vermeyle urasan biriyim var 120 kilodan 77 kadar indim bu 7 kilo gitmiyor sanki ölümüne savaşıyoruz hocaya dedim l carnite fiyatları ne kadar dedim hoca 7 adet 30 tl dedi bu nedir böyle ya

13. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    İhracatta hangi ürünler olucak acaba orada rekabet edebilmesi için gene tr fiyatından daha aşağılarda satmak zorundalar ordaki fiyatlar belli sonuc olarak tr de gene daha pahalı olucak ürünler muhtemelen,yeni whey umarım makul olur dedikleri gibi içine extra bişiler katmasalrda olur,birde en azından cevap gelmiş buna sevindim bir nebze, hiç denememiş olsamda genrise markasının ürünleri daha uygun yerli firma onuda bi denemek lazım diye düşünüyorum alternatif olarak

PeNa bunu beğendi.
  14. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler herkes haftaya cuma günü gittiği caminin hocasıyla anlaşıp namaz çıkışı hardline için cemaat-i müsliminden yardım toplasın. Baksanıza adamlar zararına satış yapıyorlar neredeyse !

Bu ne ya dalga mı geçiyorlar bunlar. Fuarı geçtim aynı malı Almanya'da nasıl daha ucuz satıyorlar onu bi söylesinler önce.

Okuyan da sanacak ki dünyanın en pahalı whey proteinini bunlar üretiyor. Eğer durum böyleyse o yönetim kurulunu değiştirip işten anlayan birilerini bulsunlar :)

Durun daha bitmedi! Sıvama bölümü ise '' size ucuz yollu dandik kalitesiz whey satıcaz '' diyememiş de. '' uygun bir whey proteini piyasaya sunacağımızın müjdesini buradan size verebilirim.'' diyebilmiş!

Hardline, komiksin...

xean, cr7dossantosaveiro, Akdenizli ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hardline'ın protein tozu güzel diğer ürünleride öyle ama fiyatlarda birşeyler yapmaları lazım. Yani yabanci firmalardan bir farkı olması lazim. Vergilerden kaynaklaniyor olabilir fiyatlar. 170 tl ye whey satiliyor ayda 1 kutu whey alsan beslenmedir salon parasi vs. maaş kalmıyor :(

16. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yukarıda bir arkadaş Mecliste çıkan gümrük yasası, Hardline ın sahibi sebebiyle verildi demiş.Aynı adam bu kadar etkinse, vergi indirimi,muafiyeti vs. de getirtsin madem de faydası olsun bize.
    Bunun dışında, Hardline içinde creatine olması beni rahatsız ediyor.Sanki kullanıcılarda "Hardline kullandım,iyi ölçü aldım" izlenimi yaratılmak isteniyor gibi.Zira creatine su toplatıp, sporcuyu şişirecektir.Tabi ki bu bir görüştür arkadaşlar.
    Tartışmaya şu boyutu da getirmek isterim; Bazı protein tozları (dymatize iso-100 gibi) aminoasit profilini de açıklıyorlar.Sonuçta bazılarından fazla bazılarından az konulabiliyor,markaya göre.Acaba bu da fiyatı etkileyen bir durum değil midir?

17. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Vergi indirimi niye gelsin devletin kazançlarının en büyüğü vergidir gümrük yasasında sadece bireysel alımlar engellendi yurtdışında ve bu sayede devlet her satılan sup.vergisini alıyor artık o sizin bahsettiğiniz durum imkansız yani,ayrıca creatine konusuna katılıyorum sup.lara çok bilmeyn arkadaslar bu yanılgıya düşüyor haliyle.amino konusuna gelince bence etkiliyodur fiyatı ve kaliteyi

18. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum istenirse indirim olur. Baknınız, Altın,pırlanta ticareti vergisiz.Yumurta satış vergisi, %18 standart vergiye dahil değil, %8 vergi uygulanmakta..

19. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Sıkıntı vergi kaynaklı değil. Distribütörler aç gözlü. 200 TL'ye protein tozu mu olur (SPOR GAZETESİ)

20. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar bana kalirsa Turkiye pazarinda zarar etmeye baslarlarsa fiyatlari otomatik olarak asagi cekereler. Zarar ettirmenin yoluda hardline almamak ben onca urun aldim, cla harici hardline urunu almadim. Cla'da bitince baska markaya gececem zaten pek yarari oluyormus gibi gelmedi.

Yukaridaki bir arkadasa katiliyorum almanyada, amerikada ucuza satilan urun trde neden bu kadar ucuk fiyat farklari olur, bununda tek nedeni ac gozlu firma sahibi nasil operimin hesabini iyi yapmis.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sthammer ve mserkanxxx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş