Hardline Creapure 100 Kapsül

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

 1. çok başarili

  95,4%
 2. orta karar

  3,7%
 3. başarisiz

  0,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  NEDEN CREAPURE :
  Dünyada saf Kreatin monohidrat üretebilen tek firma DEGUSSA dır. DEGUSSA firması kendi geliştirdiği bir üretim yöntemi ve kendi patenti ile (CYANAMIDE ROUTE), (cf. us patent 5,719,319) en yüksek kalite, sağlık ve güvenliği garanti eder. Daha ucuz üretim maliyetleri, kalitesiz maddelerle ve ağır kimyasallar kullanılarak elde edilebilir. Bu durum DICYANDIAMIDE, KREATININ ve DIHYDROTRIAZINE gibi istenmeyen yabancı maddelerin oluşmasını sağlar ve bu maddeler ürünün güvenliğini düşürür. Alman üretici DEGUSSA'nın CREAPURE ürününde hiç bir yabancı madde tespit edilememiştir. Alternatif üretim metodlarında THIOUREA kullanılmakta olup sağlık için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır.

  DEGUSSA'nın CREAPURE'u Kreatin monohidrat'da oluşabilecek yabancı maddeler üzerinde en katı teknik özelliklere sahiptir.

  CREAPURE üretiminde her şarjda, DICYANDIAMIDE, KREATININ ve DIHYDROTRIAZINE olup olmadığı test edilmektedir.

  DIHYDROTRIAZINE : Zehirli bir bileşik olup, Kreatin monohidrat'da bulunan en tehlikeli yabancı maddedir..

  DICYANDIAMIDE (DCD) : Teması halinde göz ve ciltte geçici tahriş yapar. Daha önemlisi DCD vücut içinde çok zehirli bir madde olan CYANIDE maddesini salgılar.

  KREATININ : İnsan vücudu doğal olarak Kreatin'i Kreatinin'e dönüştürür. Böbrekler Kreatinin maddesini idrar yoluyla dışarı atar. Herhangi bir böbrek bozukluğuna meydan vermemek için Kreatinin seviyesi mümkün olan en az seviyede olmalıdır.

  THIOUREA : Kanserojen bir maddedir. Troit bezlerinde, kulak, burun ve karaciğer bölgelerinde kanser oluşumuna neden olabilmektedir. Bir çok Kreatin monohidrat üreticisi üretim esnasında bu maddeyi kullanmaktadır.

  DEGUSSA'nın Kreatin monohidratı, kendi patenti olan “CYANAMIDE ROUTE” ile üretilmektedir. Dolayısıyla THIOUREA ve diğer tehlikeli maddeler CREAPURE'da mevcut değildir.

  CREAPURE hayvansal orijinli olmadığı için en katı vejeteryanlar için uygundur.

  Kreatin monohidrat kullanıcılarının hangi firmanın Kreatin monohidrat'ını kullanırlarsa kullansınlar, dikkat etmeleri gereken nokta, CREAPURE logosunu ürün ambalajı üzerinde görmeleridir.

  HARDLINE NUTRITION CREAPURE ürününde, Alman üretici DEGUSSA firmasının üretmiş olduğu CREAPURE marka Kreatin monohidrat'ı kullanmıştır.

  KREATİN NEDİR :

  Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde , üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir. Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaktır. Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP'nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırır. Dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlar.

  ATP kendi bünyesinden bir fosfat molekülü vererek enerji üretir ve ADP'ye (Adenosine diphosphate) dönüşür. Bir ATP'nin üretmiş olduğu enerji yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürer. Enerji üretiminin devamlı olabilmesi için derhal yeni bir ATP kullanımına ihtiyaç vardır. Başka bir deyişle vücut enerji üretiminde sürekli olarak ATP'yi kullanır. İşte bu nokta Kreatin takviyesinin önem kazandığı ve kendini gösterdiği noktadır. Kreatin büyük oranda iskelet kaslarında Kreatin fosfat olarak depolanır. Kreatin fosfat ADP'ye fosfatını vererek tekrardan ATP'ye dönüşmesini sağlar. Geri dönüşüm yapan ATP tekrar enerji üretiminde kullanılır.

  Fazla Kreatin takviyesi almakla, fazla enerji üretimi olduğu bir gerçektir. Fakat, uzun süreli çalışmalarda, ATP'de enerji molekülleri kaybolur. Bu nedenle, belli bir noktadan sonra vücuda Kreatin takviyesi yapılması anlamsız olur. Çünkü, enerji moleküllerinin kaybolması sonucu artık ATP üretimi olmaz. ATP, en temelde bir Ribose ve Fosfat zinciridir. Enerji moleküllerinin kaybolduğu bu noktaya gelindiğinde, Kreatin fosfat'ın ADP'nin ATP'ye dönüşmesi için fosfat vermesi herhangi bir fayda sağlamaz. Vücudun Ribose üretebilmesi için bir dinlenme süresine girmesi şarttır. Burada, Ribose takviyesinin önemi ortaya çıkar. Bu konuda daha detaylı bilgi D-Ribose ürünümüzün açıklamasında verilmiştir. Kreatin ve Riboz'un birlikte kullanımı sporcularda gerçek bir güç ve enerji patlaması yaratır.

  ADP'yi sürekli olarak ATP'ye çeviren bir madde olmasıyla, Kreatin gerçek güç performansı artışı sağlayan tek sporcu gıdasıdır. Vahşi ve yırtıcı hayvanların etinde bulunan Kreatin miktarı, evcil hayvanların etinde bulunan miktardan tam 10 kat daha fazladır. Bu gerçek, güç ve çevikliğin temelinde Kreatin varlığının olduğunu en çarpıcı şekilde ortaya koymaktadır. Kreatin takviyesi alan sporcuların, almayanlara göre %50‘nin üzerinde güç artışı sağladıkları deneylerle kanıtlanmıştır.

  ADP'nin ATP'ye dönüştürülmesinde ki bir başka önemli fayda, vücudun enerji ihtiyacında glycolysis'e (glukoz’un kas dokularında enerji oluşturmak üzere piruvat ve laktik aside yıkılması - kas hücreleri enerji üretiminde piruvat’ı kullanır, ancak kullanılmayan piruvat laktik aside dönüşür) muhtaç bırakmamasıdır. Diğer bir ifadeyle, Kreatin takviyesi alan bir sporcunun vücudunda laktik asit miktarı minimum düzeyde tutulur. Netice olarak, sporcu daha ağır, daha uzun süreli çalışma imkanı bularak daha fazla kas yapılanması sağlar. Laktik asit seviyesinin minimum düzeyde tutulmasının başka bir faydasıda, sporcunun kolay kolay yorgunluk hissine kapılmamasıdır.


  Porsiyon Boyu : 2 Kapsül Porsiyon Sayısı : 50
  Bir kapsülde
  Creatine 1300 mg.
   
 2. 5r5n
  Offline

  5r5n Üye

  Katılım:
  29 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ben bu ürünü kullanmaya yeni başladım yaklaşık 1 saat süren bir zıplama antrenmanından yarım saat önce 2 tablet aldım ardından 1 saat sonra basketbol oynamaya çıktım bir süre oynadıktan sonra zorla değdiğim bir çembere değdim

  antrenmandan sonra bunu hiç yapamamıştım çünkü gerçekten yorgun olurdum şu an bilgisayarımın başındayım ayağımda çok hafif bir laktik asit belirtisi var
  yeni başlamama rağmen bu üründen gerçekten çok memnunum

  bir sorum olacak burada zıplama çalışması yapan ve creatin kullanan bir basketbolcu var mı? varsa bu ürünün etkilerini anlatırsa sevinirim
   
 3. mixtape
  Offline

  mixtape Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2005
  Mesajlar:
  87
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Yer:
  malatya
  creatine ve zıplama

  zıplama patlayıcı bir harekettir. senin olayın aslında biraz psikolojik ama yorgunluğun vücuttan çabuk atılmasıda etkisi olan kreatinin kısa süreli maximal egzersizlerde etkisi olduğu ispatlanmıştır. Bizim okulda creatine nin 20 m koşusunda etkisi araştırıldı gerçekten kısa süreli maximal egzersizlerde kullanılan vazgeçilmez bir ergojenik yardımcıdır
   
 4. JöNTürK
  Offline

  JöNTürK Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2006
  Mesajlar:
  622
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Tekirdağ
  Creatinin en kötü yanı gözlemlerime göre ishal yapması ne zaman kullansam 1 hafta sonra motoru bozuoz aklınızsda bulunsun..
   
 5. mikroplu
  Offline

  mikroplu Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  creatini nekadar süreyle kullanabiliriz.?1ay kullanımdan sonra 2 hafta verip tekrar başladım.sürekli kullanmam mümkünmü.yoksa belirli bir zaman kullanımdan sonra aramı vermeliyim.ayrıca GNC nin toz creatinini kullanıyorum.fakat çok fazla etkisini gördüğüm söylenemez..lütfen bilgilendirirseniz sevinirim..şimdiden teşekkürler
   
 6. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  mikroplu arama bölümüne creatin yaz tüm sorularina cevap bulacaksin :cry:
   
 7. mikroplu
  Offline

  mikroplu Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkür ederim
   
 8. ProMete
  Offline

  ProMete Üye

  Katılım:
  31 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  IT
  Yer:
  İstanbul
  Hardline K.G.T 1000 GR !!

  Merhaba arkadaşlar, 4 aydır çalışıyorum, bu ürünü 1 haftadır kullanıyorum, okudugum dökümanlar ve formunlardan gördüğüm bu ürün çok başarılı, içeriği çok başarılı fiyatı makul, 1 haftada güzel şeyler yaptırdı.
  İlk günün sabahı aç karnına aldım ve deli etti beni, diriltiyo ! nerdeyse uçuruyo ! yorulmuyor gibiyim.İçimi güzel ve basit.

  Takıldıgım tek nokta, kullınımı, ürün üzerinde 1 yemek kaşıgı sabah aç karnına diyor 35 gr yaklaşık, ama okudugum tüm forumlarda günlük 5 gr diyo ??? çok büüyk çeliki var ??

  1 hafta yükleme zamanı 1 kaşık, devamında 1 ay süre boyunca yarım kaşık, 1 hafta ara ve aynı program..

  Selamlar..
   
 9. elrunks
  Offline

  elrunks Üye

  Katılım:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  210
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  28
  Forumda yükleme zamanı diye aratırsan cevabını yakalayabilirsin, creatinlerde ilk alışlarda bir yükleme yapılır yani gramaj olarak ilk süreçte daha fazla alırsın sonra 5 gr. civarına düşer, yaklaşık 5 hafta dan sonra da 2 haftalık bir ara sözkonusudur... forumda gerekli dökümanlar mevcut saygılarla...
   
 10. B3RkOvi
  Offline

  B3RkOvi Üye

  Katılım:
  25 Şubat 2006
  Mesajlar:
  480
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  Gercekten oyle mi ??
  Yan etkisi yok diye biliyordum
   
 11. bukatto
  Offline

  bukatto Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2006
  Mesajlar:
  452
  Beğenileri:
  122
  Ödül Puanları:
  53
  Yer:
  Ankara
  bende ilk aldığımda 5 tane birden yutunca karnım çok kötü ağrımıştı. ishal olmuşmuydum hatırlamıyorum ama feci bir karın ağrısıydı. belkide ilk defa böyle birşey vücuduma alındığı için ters etki yapmışta olabilir vücudum.ilk defa kullananlara tavsiyem, gün içindeki kullanımı tek seferde almayın. salon yerine tuvalette de bulabilirsiniz kendinizi :lol:

  bu arada "4 hafta kullanıp 4 hafta dinlenme" önerisini kesinlikle dikkate alın. zira bir süre sonra vücut bu maddeye alışıp reaksiyon vermemeye başlıyor.
   
 12. mudkicker
  Offline

  mudkicker Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2006
  Mesajlar:
  478
  Beğenileri:
  57
  Ödül Puanları:
  38
  @promete: Kullandığın ürün saf creatine monohydrate değildir bu yüzden kullanımı farklılık gösterir. Bilgine..
   
 13. mudkicker
  Offline

  mudkicker Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2006
  Mesajlar:
  478
  Beğenileri:
  57
  Ödül Puanları:
  38
  Ayrıca yapılan son araştırmalara göre Creatine Monohydrate kullanımında yükleme dönemi ve 5 hafta kullanıp 2 hafta ara verme olayının hiç bir etkisi yokmuş. Yanılmıyorsam 2 yil aralıksız kullanan deneklerle 5 hafta on 2 hafta off şeklinde kullananlar arasinda hiç bir sağlık yönünden fark çıkmadı.
  Ayrıca yükleme yapanlarla yapmayanlar arasindada ciddi bir fark çıkmamıştı. Araştırmanın bulunduğu sayfa adresini şuan hatırlamıyorum ama yamulmuyorsam Zurich Universtesinin bir araştırmasıydı.
   
 14. sarc4stic
  Offline

  sarc4stic Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2005
  Mesajlar:
  3.239
  Beğenileri:
  2.261
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Satış Temsilcisi
  Yer:
  Istanbul
  Linkini bulursan sevinirim ;)
   
 15. OdnamoK
  Offline

  OdnamoK Özel Üye

  Katılım:
  30 Haziran 2006
  Mesajlar:
  460
  Beğenileri:
  122
  Ödül Puanları:
  0
  Aynı bilgiyi bende bodybuilding.com'da okumuştum.

  "Creatine does not need to be loaded and it is personal preference if you want to cycle it or not. You can safely take creatine both before and after your workouts. For those who cycle creatine, you will find that you will lose a little weight when you cycle off—no it's not muscle mass you lost! "

  Yanlış anlamamışsam bu yazıda da yüklemeye gerek yok diyor.

  http://www.bodybuilding.com/fun/weik28.htm
   
 16. sarc4stic
  Offline

  sarc4stic Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2005
  Mesajlar:
  3.239
  Beğenileri:
  2.261
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Satış Temsilcisi
  Yer:
  Istanbul
  Evet haklısın öyle diyor. Sadece yükleme yapıp bırakılınca su kaybından dolayı biraz kilo kaybedersiniz demiş. Güzel link bu arada, hangi supplement'ı kullanmalıyım diyenler bir göz atsın.
   
 17. cherokee
  Offline

  cherokee Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2006
  Mesajlar:
  328
  Beğenileri:
  127
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Yük.Müh.
  Yer:
  Niğde
  arkadaşlar forumdaki yazılanları okuyarak bu ürünü kullanmaya başladım. başlamaz olsaydım keşke!! bazı arkadaşların da dediği gibi 3. günden sonra müthiş bir karın ağrısı ve ishal!!! göya güç verecek olan ürün benim 5 gündür salona gitmeme engel oldu ve bir o kadar da güç kaybetmeme neden oldu ishalden dolayı. benim arkadaşlara bir tavsiyem var. herkesin vücudunun bir ürüne göstereceği tepki farklılık arzedebiliyor. o yüzden bir ürünü alırken yarar ve zarar oranını iyi araştırın. ben arkadaşların ishal yaptığını okudum ama bir insanı bu denli berbat edebileceğini hiç düşünmemiştim. creatin kullanmak isteyenler bir kez daha düşünsün derim. tecrübeyle sabittir.
   
  Salash bunu beğendi.
 18. cNyT
  Offline

  cNyT Üye

  Katılım:
  18 Ocak 2007
  Mesajlar:
  154
  Beğenileri:
  8
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Bay
  aynı ürünü 2005de kullandım ne ishal ne bişey. idmanlarda artı etkisinide gözlemledim.
   
 19. Miracle
  Offline

  Miracle Üye

  Katılım:
  5 Ocak 2007
  Mesajlar:
  426
  Beğenileri:
  243
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Ticaret
  Bende bugun aldım bu urunden.. Sımdılık memnunum 100 tna kapsul...Ama karacıgere wurur dedı bı arkadasım fecı bı sıkıntıya gırdım.. bundan evvel 100 jel kapsul cla kullandım alkol agzıma koymadım karacıgere bısı olurmu ? Ayrıca kullanım nasıl olmalı hergun antremandan ne kdr evvel alınmalı ?
   
 20. Slipknot_Jim
  Offline

  Slipknot_Jim Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Arkadaşlarla birlikte bu ilactan almak istiyoruz. Hepimiz 16 yasındayız :D Önerirmisiniz. İlacı biraz kullanıp bırakmak nasıl olur? Günde ne kadar almalıyız. Sonunda sarkmalar, yağ birikmesi, kasların güçsüzleşmesi vs. yan etkileri olurmu, nelere yol acar? Yoksa korkulcak bişe yokmu? Sorumluluk benim üstümde bişey olmasını istemem. Cok soru sordum, cevaplarsanız sevinirim :) :?
   

Sayfayı Paylaş