Hardline BiPro İzole Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

87,5%
  2. orta karar

9,6%
  3. başarisiz

2,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. oneshot

oneshot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,

Boyum 1.75 kilo 81 , vucut yapısı azda olsa yağlı , diyetteyim ve antremandan önce 40 dk kadar kardiyo yapıyorum , antremanda az kilo ,çok tekrar çalışıyorum (en az 12 tekrar) l-carnitine 1500 mg ve bipro kullanıyorum , sormak istediğim diyetteyken bipro yu kullanmam kilo almamı sağlar mı , ya da yağlanmamı?

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    proteıninde dozunu kaçırırsan yağlanma olur.ihtiyacın kadar alman gerekli.

oneshot bunu beğendi.
  3. oneshot

oneshot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sizce bu doz biraz yağlı bir insan için ne kadardır? her gün kullanmak mıdır , yoksa sadece idman günleri birer kaşık ,idman öncesi ve sonrası kullanmak mıdır?

4. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük vücut ağırlığının 2 katından fazla protein alırsan yağlanma yapabilir(2*81=162gr senin kilona göre). Ha çok sert ağırlık idmanları yapıyorsan bu oran yükselebilir ama profosyonel olmayan sporcular için 2 gr ideal bir rakam. Aldığın günlük toplam proteini(normal besinlerden aldığın hayvansal proteinler+supplementlerden aldığın proteinler) hesapla ve bu değer 160 ın üstündeyse whey protein alımını azalt. Whey protein özellikle idman sonrası lazım olur sana. Normal günlerde sabah kalkar kalkmaz alınabilir. Forumu araştırırsan supplement kullanımı konusunda yazılar bulabilirsin.

oneshot bunu beğendi.
  5. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde bir sorum olacak ben bu ürünü yani biprodan 2 kutu bitirdim 1400 gr olanında ve gerçekten çok memnunum özellikle bu ürünü kulalnan arkadaşlarımın yaptığı yorumların hepsine katılıyorum.

benim sorum

bride bu proteinin zone markası var yine hardline firmasının bu ürün ile biproyu kıyaslarsak zone nasıl bir sonuç elde ettiri ve bipro dan sonra bu ürünü kullansam bana faydası olur mu yoksa olmaz mı yok sa bir değişiklik yaratmaz mı yada benden ne götürür.

değerli yorumlaınızı bekliyorum

6. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Zone kullanmadım ama profiline baktığımızda kombine bir recovery ürünü gibi görünüyor..karbonhidrat+whey proteini+kreatin+glutamin+taurin içeriği idman sonrası için mükemmele yakın bir bileşim gibi..eğer düzenli idman, yemek gibi diğer öğelere dikkat edersen seni geri götürmez,aksine biprodan daha etkili olabilir bence..
    bulk dönemi için daha uygun..ama definisyonda da bipro gerçekten ihtiyaca cevap veriyor..
    zone'un bence en büyük eksiği 99 milyona 17.5 ölçek gitmesi, normal kullanımla 10 günde biter..ha bir de zone'daki proteinin izole değil konsantre olduğunu hatırlatıyım, karar sana kalmış..

7. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim kıyaslamana bakılırsa benim biproya devam etmem daha iyi olacak gibi.

8. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa hardline zone 50/50 protein/karbonhidrat oranı ile ANTRENMAN ÖNCESİ bir takviyedir.. glutamin ve taurin kaslarda en çok bulunan 2 amino asittir.. antrenman sırasında bu kaslaın yanmaması için bir çok sporcu antrenmandan yaklaşık 1 saat önceden bu 2 amino asitten 5 ile 10 gr arası tüketir.. sonuçta kas şiddete uzun bir süre maruz kaldığında kendi kendisini yakıt olarak kullanmaya başlar.. burada maksat kaslardaki glutamin ve taurin yerine zone dan elde edilen asitlerin yakılıp kasların olabildiğince yanmalarından kaçınılmaktır.. ben şahsen taurinin antrenman sonrası kullanılmasından yanayım fakat zone daki 1 e 1 protein-karbonhidrat oranı bence tam bir antrenmn öncesi ürününe benziyor.. ki bir de creatin içerdiğine de bakarsak antrrenmandan önce kullanılması daha da akla yatkın geliyor...

(yanlışım varsa düzeltin lütfen)

9. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    zone,antrenman öncesi de kullanmak için uygun, ancak verdiğin bilgilerde ufak bir yanlış anlama var sanırım..zone'un içeriğindeki kreatin haricindeki ingrediyentler için yaptığın saptamalar doğru, ancak kreatin bir recovery(iyileşme) ürünüdür, bu sitede daha önce de tartışıldı ancak doğru kullanımı antrenman sonrasıdır, bu yüzden zone'un antrenman sonrası için mükemmel olduğunu söyledim, bu onun antrenman öncesi için uygun olmadığı anlamına gelmiyor,saygılar..

10. apozero

apozero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar, hocalarıma bir sorum olacaktı benim,

Bundan 3 ay önce bb ye baslamıstım ve 2. gunden ıtıbaren protein tozu alıyordum 1 bardak sütle karısık veriyorlardı sonra bipro 1.400 çilekli aldım ve antremandan 30 dk once bipro yu kullanıyordum. Antremandan hemen sonra ise hocamın verdigi proteini alıyordum. 3-4 gun sonra midem alt üst olmaya basladı ateş , kusma vs.. Buradaki bütün yorumlarınızı okudum ve bende neden boyle etkı yarattıgını anlamadım. Nedeni acaba antremandan 30 dk once ıctıgın bipro çilekli suyla, ve antremandan sonra hangi marka oldugunu bilmiyordum ve sütle veriyorlardı. Baska bir marka olması midemin altüst olmasına neden olur mu ? Su anda bb ye tekrar basladım ve 1 ay doldu bipro duruyor nasıl kullanmamı onerırsınız Boy 175 cm / Kilo 78

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Öncelikle idmandan 30 dakka bipro almanız israfa kaçacaktır.
    İdmandan 1 - 1.5 saat önceki öğünde 30-35 gram proteine tekabül edecek besin ve yeterli kompleks karboyu almanız yeterlidir.

İdmandan hemen sonra basit şeker, idmanı takip eden ilk yarım saat içinde de izole whey almanız uygundur.
    Ben Bipro kullandım ve Hardline'ın en başarılı ürünlerinden biri olarak görüyorum.

İdman öncesi whey alımını kesip, idmandan sonra 2 farklı wheyi farklı günlerde denerseniz hangisinin size dokunduğunu anlarsınız.

12. onurhan34

onurhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HardLine'ın şuanda bi zararını görmüyosunuz ama ilerde görüecksiniz bu tür ilaçları kullanmamanızı tercih ederim tek kullanıla bilicek ilaçlar sadece vitaminler ne kadar olursa olsun bunlar da katkı maddesi var yan etkisi var şimdi göztermiyo ama göstericek başarılı gözükse bile başarısız bi ilaç ;)

13. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    onurhan bunlar bir defa ilaç değil önce bunu öğrenip yazsaydın keşke.tarım ve köy işleri bakanlığından onaylı olan ürünlerdir.asıl bence sen kendine dikkat et.bu kafa ile gidersen yarın öbür gün yumurtadan yada sütten ölebilirsin.

14. apozero

apozero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten idmandan 2 saat once yemegımı yıyorum sızın demek ıstedıgınız, Benim sadece idman sonrası mı bipro kullanmam ?

15. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    apozero bipro için en uygun kullanım sabah kalkar kalkmaz ve antrenmandan hemen sonrasıdır, hocalarımız böyle söylüyor, serdar aktolga da..bunun nedeni izole whey olduğundan dolayı kana konsantre wheylerden daha hızlı karışması, dolayısıyla yıkımı daha çabuk engellemesi.

16. apozero

apozero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ama neden kutunun arkasında antremandan 30 dk once ve hemen sonra yazıyor anlamıyorum :S

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    pazarlama taktikleridir bunlar..
    bir ürünün kullanım ömrünü kısaltarak tek tüketiciye satılan ürün sayısını artırmak amaçlanır..

ferdiakpinar bunu beğendi.
  18. onurhan34

onurhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hehe

:Dtarım ve köy işleri bakanlığından onaylı olunca ilaç sayılmıyo diye düşünüyosun ben kullanma demiyorum kullan ama ilerde zararını görüceksin sen şimdi o ilacı boşa bana savunma...
    (Ne dersen de o İlaç)

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben bakanlık onaylı oldugu için ilaç değildir demiyorum.içerik ve yapım aşaması olarak değerlendirirsen ilaç olmadığını zaten görürsün.
    eğer senin dediğin doğru ise zaten sitede birkaç yıla kadar adam kalmayacak.helva yemeye bekleriz(helva ilaç değilse tabii)

Pacco, Sedif ve born2win bunu beğendi.
  20. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    onurhan,

1. bu foruma üye olmuş ve birşeyler yazıyorsan oku, bilgilen ondan sonra yaz

2. sokaktaki adam ağzı ile , yok bilader onlar ilaç, hem kuşta öldürür... tarzından yorumlar yapma

3. suplement satıcısı yada pazarlayıcısı değilim ama bu forumda yıllardır steroid, suplement ve ilaç kavramlarını birbirinden ayırmaya ve insanlara bunların doğrusunu öğretmeye ve anlatmaya çalışan yığınla insan var onlara saygı göster..

4. yok bildiğimi yazarım diyorsan engin bilgilerini başka forumlarda paylaş.....

Pacco, Sedif, mjohn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş