Hardline BiPro İzole Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

87,5%
  2. orta karar

9,6%
  3. başarisiz

2,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    0 KARBONHİDRAT, 0 LAKTOZ, 0 ŞEKER, %1 YAĞ, MİNİMUM %93 PROTEIN...

BIPRO o kadar saf bir üründür ki, içeriğinde hiçbir dolgu veya kıvam artırıcı madde yoktur. Karbonhidrat, şeker ve laktoz içermez, diğer bir değişle bu maddelerin ürün içeriğindeki miktarı gerçek sıfırdır. Laktoz değerinin sıfır olması sebebiyle, kana karışımı, diğer whey ürünlerine göre son derece hızlıdır. Bir whey proteininde olabilecek en düşük yağ oranına (%1) sahiptir. İçermiş olduğu protein oranı ise en az %93 dür.

BIPRO dünyanın bir numaralı whey üreticisi Amerikalı DAVISCO firmasının patentli markasıdır. Amerikan üretici DAVISCO firmasının üretmiş olduğu BIPRO, Türkiye’de HARDLINE NUTRITION markasıyla piyasaya sunulmaktadır.

BIPRO daha saf bir ürün eldesi için pahalı bir yöntem olan ion-exchange metoduyla üretilmiş bioactive whey protein izolatıdır. Ion-exchange yöntemiyle daha saf bir ürün elde edilirken wheyin bir çok değerli ajanlarının kaybolma tehlikesini beraberinde getirir. Ancak, bir dünya devi ve sektörün lideri konumunda olan DAVISCO´nun ileri imalat teknolojisi böyle bir tehlike oluşturmaz aksine wheyin tüm fraksiyonlarının kaybolmadan Bipro`da korunduğunu garanti eder. Bu durum, ion-exchange yöntemiyle ürün eldesine giden diğer markaların ürünleri için daima bir soru işareti olarak kalır.

BIPRO, Amerika´da “GOLD STANDART PROTEIN” olarak anılır.Yağsız ve güçlü kas kütlesi gelişimi için A.B.D. piyasasında en öncelikli tercih edilen üründür.

Piyasada diğer markaların yağ ve karbonhidrat içermeyen whey ürünlerini bulmanız mümkündür, ama hiçbiri BIPRO değildir. Diğer hiçbir whey ürünü esansiyel ve BCAA amino asitlerini BIPRO kadar doğru oranlarda içermez. Kas kütlesi oluşumunda hayati bir rolü olan leucin BIPRO´da yüksek miktarda bulunur. BIPRO, tüm whey ürünleri içinde, bilinen, kana en hızlı karışan wheydir. Bu özelliği ve içerdiği bioaktif bileşenleri sayesinde iştah bastıran hormonların salgısını tetiklemeye yardımcı olur. Düşük kalorili bir sıvı ile karıştırılıp yemeklerden 30-45 dk kadar önce bir servis alınması, tokluk hissi verir ve daha az yemenize yardımcı olur.

Whey proteini sağlık açısından bir çok faydaya sahiptir. Kanser oluşumunu engellemeye yardımcı faktörler içerir; kardiovasküler sağlığı desteklemeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, kolestrol seviyesinin ve hipertansiyonun düşmesine yardımcı olur.

BIPRO, sporcular ve sağlığına önem veren, kilosuna dikkat eden ve yağsız kas kütlesi oluşturmak isteyen herkes için birinci sınıf bir üründür.

Kullanım Şekli

1 porsiyon (25 g) büyük bir bardak (300 ml.) su veya az yağlı süt ile karıştırılarak antrenmandan 30 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra olmak üzere, günde 2-4 porsiyon (50 - 100 g) veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde alınır. Vücut ağırlıklarına ve aktiviteye göre antrenmana yeni başlayanlar günde 2 porsiyon, ağır antrenman yapanlar günde 4 porsiyon kullanabilir.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    bu bipro görünüşe göre güzel ama neden çok rağbet görmüyo bende piyasada bipro dan daha iyi bi protein varsa oda optimum dur bipro kullanmadım ama değerleri optimumdan bile iyi gibi fiyatı da iyi kullanan arkadaşlar yorumlarınızı yazarsanız yararlı olacağına inanıyorum

saygılar

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence de baya iyi bir ürün sayısal değerlere bakarsak. Evde duruyor bir kutu, daha açmadım, kullanınca yorumlarımı yaparım.

4. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    valla abıcım benım salonda herkez hard lıne kullanıyo ve bu urunden arkadaslar cok memnun param olsun bende kullancam

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    SUANDA BU URUNUN ÇİLEKLİSİNİ KULLANIYORUM GERCEKTEN İHTİYACA CEVAP VERİYOR DAHA ÖNCE MULTİPOWER KULLANMIŞTIM ODA İYİYDİ FAKAT İÇERKEN MİDE ALT UST OLUYORDU :D hardline aroma dengesini çok iyi kurmuş o yuzden tiksinti gelmiyor deneyen arkadaslar hak verecektir

petrelli bunu beğendi.
  6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben de 1 kutu çilekliyi bitirmek üzereyim. Tadı biraz aşırı şekerli geldi bana ve izole protein tozlarına özgü acılık hiç yok. Hardline şirketine güvenmesem, bu protein tozu değil, çilek aromalı toz derdim ama sağlam bir ürün olmuş bence.

7. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Weider CFM ile kıyaslarsak sizce sonuç ne olur?

8. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel bir ürün. Değerler de iyi. Kombine kullanımla daha da etkili olur. Kısacası tavsiye edilen bir üründür...

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    amacınıza bağlı, eğer antrenman sırasında kaybettiğiniz kalorileri almak isterseniz, mesela kilo almak için çalışıyorsanız wieder cfm daha iyi bir seçim olacaktır. Karbonhidrat almayayım derseniz ozaman bipro...

10. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    alperen weider cfm nin 1 servingindeki karb. miktarı yaklaşık 1-2 gr sanırım..bu kadar karb. ne kilo almaya nede antremanda kaybedilen kaloriyi kazanmaya yardımcı olur..sonuçta bir kesme şeker de 8 gr karb. içeriyor..günlük 300 gr karb. aldığımızı düşünürsek cfm deki miktar bu gereksinimin 300 de 1 kadar olacaktır.yani devede kulak ..sen bu ürünü weight gainerlarla karştırmış olabilirmisin..

11. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba barış,

Gainer ile whey pro. karıştıracak kadar yeni değilim :) Neyse, sanırım senin bilgi eksikliğin olmuş.
    Burda benim anlatmak istediğim, kilo almak isteyen birisi mutlaka ek karbonhidrat almalıdır onu kastediyorum. Weider cfm'in 1 posiyonunda 16 gr karbonhidrat var. 2 porsion aldığında 32 gr oluyor.(300ml sütle) Bu değer hiçte az değil...Tabiki burada kilonuzda etken...

Sevgilerimle...

12. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    alperen;

bende forumdaki supplement bölümünde yazanı aktarıyorum.

Analizi : 100 gr İçinde
    Enerji Değeri 1544 kJ / 364 kcal
    Protein 82 gr
    Karbonhidrat 5.7 gr
    Yağ 1.2 gr
    Vitamin B2 7 mg
    Kalsiyum 430 mg
    L-Glutamine 7,2 gr

buda başka bir siteden alıntı

Analizi : 100 gr İçinde
    Enerji Değeri 1544 kJ / 364 kcal
    Protein 82 gr
    Karbonhidrat 5.7 gr
    Yağ 1.2 gr
    Vitamin B2 7 mg
    Kalsiyum 430 mg
    L-Glutamine 7,2 gr

100 gramda 5.7 gr karb .içeriyor..ozaman bir servinginde daha az içeremesi gerekir. eğer bir porsiyonu 100 gramdan fazlaysa senin dediğin olabilir.ama bu ürünün bir porsiyonu 36 gr..yani bir porsıyondaki karb. miktarı 5 tende düşük..benim senin gainerla whey tozu arasındaki farkı bilmediğini kasteder şeklinde bir amacım yok,yanlış anlama ..sadece dalgınlığına gelmiş olabileceğini düşündüm..yoksa yazılardan az çok tanıyorum seni..ben sadece bu ürünü satan sitelerin vermiş olduğu oranlara göre konuşuyorum.bir yanlışım varsa düzelt.

13. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Selam barış,

Weider cfm'den 2 kutum var. 1'i bitti. Yani değeri üzerinde yazıyor. Şimdi tekrar baktım acaba yanlış mı diye ama aynen 1 porsiyon(36gr) ve 300ml sütle 16gr yazıyor. Yani sütle birlikte. Sütü atlamadan, bunu düzeltirim. 100gr da dediğin gibi yazıyor.

Site ismi vermek yasak sanırım, ama n... ile başlayan sitedede 16gr yazıyor.

İyi çalışmalar...

14. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    alperen kutunun üzerinde bir porsiyonunda 16 gr karb. var yazıyor sanırım..çünkü senin baktığın n.. ile başlayan sitede bu şekilde yazıyor..ama burada porsiyon olarak kastedilen süt ile birlikte kullanılması halinde ...hatta aynı sitede bir porsiyonundaki protein miktarıda 40 gr yazıyor..buradaki proteinin fazlası ve karbların tamamına yakını sütten geliyor anlayacağın...yani bu ekstradan gelen besin değerlerini almak için sadece ayrı olarak süt içmekte yeterli..yoksa bu tozu sadece su ile karıştırırsak ne karb içerir nede bu kadar fazla protein..durum sadece firmanın pazarlama stratejisi,aynı durum weight gainerlardada var..içerdiği kalori miktarını yüksek göstermek için ,bir porsiyondaki miktarı tam yağlı süt ile birlikte hesaplarlar...sadece kullanıcıya değerler yüksek gözükmesi açısından..

15. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, onu yazımda üstüne basa basa belirttim zaten. Ama bana göre 1gr bile olsa karbonhidrat, karbonhidrattır :) aynı şekilde yağ oranıda.

16. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Kayıpları en aza indirmek için idman bitimi minimum 6 gr. karbonhidrat alınması önerilir arkadaşlar..

17. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    saydam bu bipronun resmi degil sanırım.saydam sanırım gözünden kactı..düzeltirsen seviniriz tesekkürler :)

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçen ay bipro bitirdim..gerçi protein konusunda performansdan ziyade kas kaybı olmaması yada kasa kütle eklemek adına yorum yapılabilir diye düşünüyorum ama bu ürünün faydalı olduğu kanaatındayım..

Süte, suya karışma oranı gayet iyi..tadı çok yumuşak ve içimi rahat..

themertyildiz ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  19. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    degerlere bakılırsa gayet guzel bir urun fıyatı nekadar bu ürünün arkadaslar..?

20. FoRSaKeN

FoRSaKeN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Ben bu ürünün %95 Whey Proteinlisini kullanıyorum, bence başarılı buna ek olarak çilekli ve aynmı milkshake gibi :D Tavsiye ederim besin öğelerinide ekliyim;

%0 Karbonhidrat
    %0 Laktoz
    %0 Şeker
    %1 Yağ :( (Hiç sevmem :p )
    %95 Whey Proteini
    Bu arada içerisindeki BCAA larıda ekliyim;
    Isoleucine :(BCAA) 1280mg
    Leucine:(BCAA) 2820 mg
    Valine:(BCAA) 1305mg

Bir porsiyondaki alınan Enerji ve besin öğeleri; (1 porsiyon 25gr)-(Ortalama çıkan porsiyon 56)
    Enerji:98 Kcal
    Protein:23.8g
    Yağ:0gr
    Karbonhidrat:0gr

Sayfayı Paylaş