Hapishanede Bodybuilding

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve -RevoLt- tarafından 16 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    İyi akşamlar
    bir kaç gündür düşündüğüm bir soru bu.
    Çoğumuz hapishanede geçen filmlerdeki zenci ve beyazların nasıl göründüğünü biliyoruz."film onlar" demeyin o filmlerde sadece 3-5 tane dublör ve başrol oyuncusu var ve arka planda kalan yine aşırı kaslı adamlar hapishanedeki mahkumlardır.bunun örneklerini discovery channel veya national geographic'deki belgeselerlerde de görebilirsiniz.

peki soru şu;
    bu adamlar her gün 100gr-200gr protein almıyorlar.sonuçta mahkumsunuz her gün yediğiniz pilav lapa arada bi sebze ve et.antrenman yaptıkları aletlere bakıyorsunuz öyle cable machine,multipower,butterfly,leg extension gibi özel makinaları da yok.sadece bir kaç adet çubuk ve birkaç adet ağırlık barı

peki bu adamlar bu kadar rezalet bir yemek ve antrenman ile nasıl böyle kaslı kalabiliyorlar?

bence güzel bir tartışma konusu.
    peki neden?
    şu aralar yeni yapılan birkaç araştırmaya göre aç kalınarak gh seviyesinin arttırılıp hipertrofinin maksimal düzeye ulaştırılması.kimisi bunu doğru kimisi yanlış diyor.
    bu teze inanlar bildiklerini(sadece bilimsel argümanlarla) paylaşsın ve bu teze inanmayanlar bildiklerini(sadece bilimsel argümanlarla)paylaşsın

sohbet ve tartışma havası içinde bilip bilmediklerimizi yanlış bildiklerimizi öğrenelim istiyorum

lütfen tartışmanın bilimum laf sokma,laf çarpma,hakaret vs'den ibaret olmadığını göz önünde bulundurarak saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde tartışalım

teşekkürler...

mr.perfect, evolution57, Burako6 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Güzel bir konuya değinmişsiniz .
    Ben bu konuda şöyle düşünüyorum hapishanlere alkol uyuşturucu buzdolabı Tv cep telefonu hatta kadın bile sokabiliyorlar ,dışarıdan steroid sokmaları pek zor olmuyordur sanırım.Çoğu hapishanede gardiyanlar dışarıdan içeriye nakliyat yapıyorlar .Bilmiyorum Abd hapishanlerinde durum nasıl ama hiç yoktan içeriye supplement sokarsın seni ziyarete gelen yakınların bile getirebilir sonuçta hapishane yönetiminin insiyatifine kalmış ,yada yukarıda belirttiğim gibi illegal yollardan temin edilir.

Muhtemelen abd hapishanlerindeki zenciler diğer mahkumlarında yemeğini zorla alıyorlardır (Milleti tuvalette sıkıştırdıklarına göre başklarının yemklerini almak onlar için çocuk oyuncağı olur :) )

Hep varsayımlar üzerine yazdım aklımdan geçenler bunlar ...

mr.perfect bunu beğendi.
  3. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    hocam bir an amerikada hapishanede bulunduğunuzu falan düşündüm :D

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    madem amerika dediniz amerika üzerinden gidelim

amerikanin süper güç olmasındaki en büyük etmen disiplin ve düzendir.
    bu hapishaneler için de geçerli.illaki illegal şeyler giriyordur fakat steroid bence çok çok zor ki orada isterse 1 mahkum 10 kişinin yemeğini çalsın çıkan yemek ne kadar güzel.lezzetli.hijyenik olsun sonuçta lapa tarzıdır sadece steroid basıp da bu tarz vücutlar elde edilemez bence.

bu konu hakkında biraz daha araştırma yaptıktan sonra kendi üzerimde denemeyi düşünüyorum.
    1 ay boyunca düzensiz(sırf fast food tarzı yağ oranı arttırıcı değil) bir şekilde beslenme ile antrenman yapmayı planlıyorum ve sonuçları merakediyorum

başka düşüncesi olan?

5. Rocky 7

Rocky 7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ne tasadüf ki benimde aklıma hep bu konu gelirdi ve isabet olmuş açılması. Bence içeriye steroid sokuyorlardır. Amerikada eyalet sistemi var bazı eyaletlerdeki hapishanlere uyuşturucu hatta tabanca bile sokabiliyorlar bunu bir belgeselde görmüştüm fakat dediğim gibi benim aklıma direk steroid geliyor birde ordaki mahkumların hergün idman yaptığını ve 10 yıl yattığını düşünsek üstüne steroid valla gayet sağlam olurlar.

6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Hapishane -Zenci mahkum söz konusu olunca Abd olarak baktım konuya (Rusya'da zenci bodyci mahkum pek olası gelmedi :) )
    Ceza evlerinin revirlerinde bir çok ilaç bulunmakta (kanser hastası mahkumlar ilaç almak zorundalar)
    Ceza evi doktorunu bir şekilde ayarlayıp steroid temin edebilirler :) ,Yemekhaneyi ayarlayıp et yada bir kaç koli yumurta temin edebilirler ,para her kapıyı açıyor açmasada aralıyor :) .Belkide ben çok film izlemişimdir :) .

mr.perfect, F35 ve evolution57 bunu beğendi.
  7. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bana sorarsanız olayın film olmasıyla alakalı. Malumunuz onlarca dizi ve film çekiyorlar Amerika'da, Türkiye'de maşallah hep kaslı abiler var ama ben bi gün bile bu adamların nasıl beslendiğine dair birşey görmedim filmlerde. Şöyle idman sonrası babalar gibi 200 gram tavuk göğsü yanında pilav yiyen bi abi göremedik yani :D.

O yüzden bence olayın film olmasıyla alakası var. Tabi gerçeklik payı vardır hapishane konusunda ancak orada ne şartlar olursa olsun günlük çıkan yemeğin belli başlı besin değerlerine sahip olma zorunluluğu vardır diye düşünüyorum. Yani kg başına 2 gram olmasa da en azından günde 80-100 gram arası protein içeren besinler veriliyordur mahkumlara. Bu benim fikrim tabii.

Allah düşürmesin kimseyi.

PeNa bunu beğendi.
  8. 1981dogumlu

1981dogumlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Aç kalinarak gh seviyesinin artması sonucu hipertrofinin maksimumlasmasi hakkında bildiklerinizi daha detaylı anlatabilir misiniz?

9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    İki noktada farklı düşünüyorum başlık sahibi ile.
    Birincisi bilhassa spor salonunda geçen setlerde figüranların dahi hapishane sakinlerinden olduğunu sanmıyorum. Olsa olsa belli bir hacimde vücuda sahip mahkumlardan birkaç tane olur ama kesinlikle çoğunun özellikle seçilmiş kişiler olduğunu düşünüyorum.
    İkincisi de yemeklerin katiyen rezalet olduğunu düşünmüyorum. Belli bir beslenme programı dahilinde hazırlanıyordur yemekler.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Aralık 2013 ---
    İki noktada farklı düşünüyorum başlık sahibi ile.
    Birincisi bilhassa spor salonunda geçen setlerde figüranların dahi hapishane sakinlerinden olduğunu sanmıyorum. Olsa olsa belli bir hacimde vücuda sahip mahkumlardan birkaç tane olur ama kesinlikle çoğunun özellikle seçilmiş kişiler olduğunu düşünüyorum.
    İkincisi de yemeklerin katiyen rezalet olduğunu düşünmüyorum. Belli bir beslenme programı dahilinde hazırlanıyordur yemekler.

10. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    hapishanedeki yemekler diyetisyen programına göre hazırlanıyordur muhtemelen. kafaya göre yemek çıkmaz. öğrenci yemekhanelerinde falan bile kalorisi falan belli dikkat ederler etmezler o hapishane yönetimine bağlıdır. ama oradaki adamların spor geçmişi falan vardır bence muhakkak. çünkü sporu sevmeyen adam bir de hapishanede o ağırlık altında çileyi çekmez. zaten dışarıda vitaminsiz zenci gören oldu mu ki ? :)

bence açlıktan gh işi de mantıklı değil. öyle olsa ramazan döneminde spor yapanlar hacim patlaması yaşardı.

11. tarikaydin

tarikaydin Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kocaeli
    Musclar Development dergisinde bir makale vardı.. Aç kalarak kas yapın diye :D Arada bir aç kalmak kas büyümesini teşvik ediyormuş ondandır belki :p

12. fitmateclub

fitmateclub Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Kendimi korumak için (tecavüze uğramamak) bırak halteri düz duvara tırmanırım. Filmlerde zayıfları da goruyoruz :D

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

13. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Yazılanlar mahkumların o vucudu sıfırdan içeride inşa ettiği üstüne kurulu. Bu insanların dışarıda da bir hayatı olduğunu hapishanede doğmadıklarını göz ardı etmeyelim.
    Diğer bir yandan film sektöründe hapishane ortamı için illa bir hapishane kullanma durumu söz konusu değildir,keza mahkumlar içinde aynısı geçerli. hangi filmler için nasıl setlerin oluşturulduğunu , yeşil fon üzerinde istenilen ortamların kolaylıkla yaratıldığını düşünelim. Ha bir de bunun üstüne cast ajanslarını yerleştirdik mi al sana hapishane ortamı ve paslı ağırlıklarla çalışan iri kıyım insanlar.

AnTiCoRe ve PeNa bunu beğendi.
  14. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Aklıma profil resmim olan kuzey geldi o da ceza evine boş girip dolu çıkanlardandı dizi de :)

gokayonl bunu beğendi.
  15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Filmlerde arka planda bulunanların mahkum olmaları ihtimalini düşünmek bile kusura bakmayın ama çok komik geldi bana. Arkadaşlar orası hapishane. Mahkumun annesine bile müsaade etmezler. Film ekibinin, setinin, kameraların, ıvırın zıvırın orada ne işi var. TR deki hapisanlerde donun rengi bile farklı olsa içeri almadıklarını duyuyoruz.

Yurtdışında cezaevinde yatmış bir V.G. ciyle konuşmuştum. Beslenmeyi nasıl yaptıklarını sormuştum. Örneğin o gün balık çıktı. Yenmeyen, artanları istediklerini, yetkililerin bu konuda kendilerine zorluk çıkarmadıklarını söylemişti. TR de durum nasıldır, emin değilim, zannetmiyorum (askerde bile protein vermediler ki cezaevinde mahkuma versinler, eğer veriyorlarsa da askeri aç bıraktıkları için yazıklar olsun!) ama yurtdışında arkadaşların da belirttiği gibi makro besinler belirli bir planlamaya tutulup, yemek listesi hazırlanıyor olabilir.

mr.perfect, MountainBiker ve boksbody bunu beğendi.
  16. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    "ara ara aç kalmak,özellikle egzersizle birleştiğinde kaslardaki yağ depolarını azaltıyor.kas dokularındaki bu yağ azalması kas hücrelerinin anabolik hormon insüline olan cevabını arttırıyor bu da kas protein sentezini arttırarak daha fazla kas büyümesini destekliyor."
    Muscular Development -Dr. Michael J. Rudolph

farkettim de herkes film film film demiş.ben sadece filmler demedim ki ayrıca sayın wrestler Pumping Iron'ı izlemiş olsaydınız orada Arnold'ın gerçek mahkumların içinde olduğunu hatta bir tanesinin arnold'dan öpücük istediğini de bilirdiniz.amerika'da yanlış hatırlamıyorsam nevada'da belli bir süre yaşamış bir arkadaşım 1-2 kez arabayla hapishanenin avlusunun olduğu yerin yakınından geçtiğini ve zenci ve beyazların çok büyük bir kavgaya tutuştuğunu içlerinde iri kıyım adamların da olduğunu söylemişti.ve internette çok dolaştığım dönemlerde yani film ve belgesel çok izlediğim dönemlerde "belgesellerde" arka planda kalan ve fizikleri iyi olan "birkaç kişi"nın mahkum olduğu figüran olarak arkada kameraya vs bakmadan yürüyüp geçtikleri için belli birücret aldıklarını ve bunu dışarıdaki ailelerine yardım için yaptıklarını okumuştum.

ayrıca ben daha hapise düşeli 1-2 ay olmuş bir vücut geliştirmeciden değil yaklaşık 5-10 sene yatan insanlardan bahsediyorum.O insanlar diyelim ki ilk içeri düştüğünde 150kg bench,200kg squat vs yapabilecek kapasitede ve o ebatlarda birisi olsun.içerde yattığı o 5-10 sene boyunca bu vücudu koruması gerçekten ilginç bence.Floyd'un söylediğine binaen yazdım bunu.

filmlerdeki herkesin figüran olduğunu varsayalım fakat siz pek izlemiyorsnuz sanırım da ben televizyondan ve çoğu zaman internetten belgesel izlerim bazen öyle belgeseller oluyor ki kurgu olmadığı apaçık ortada.

olaya sadece filmler üzerinden yaklaşmak bence yanlış.gerçekliği çok yüksek olan belgeselleri de katmak gerek işin içine

1981dogumlu bunu beğendi.
  17. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Askerde 2010 yılında Adapazarı Çarkkışla'da Levazim subayının yaveriydim ve yemek listesi bize gelirdi herkesten önce ; 15'te bir balık haftada bir nohut veya fasulye çıkardı tam bir vitamin kaynağı ;))) hapishanelere daha faydalı yemek çıkıyorsa yazıklar olsun Wrestler'in dediği gibi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Benim fikrime göre hapishanede yapılacak pek bişey olmadığı için düşüntükleri tek şey spor bu şahısların.Bu yüzden azimli sıçan duvarı delermiş :D Yani çok çalışmayla kas kütlesi gelişimi olasıdır.

19. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    haklısın ama şu nokta soru işareti ne kadar çok çalışırsan o kaslarını o kadar yaralarsın . Bu şahısların beslenmeleri kasların iyileşimini sağlayacak kadar nasıl dengeli oluyor ?

20. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Streoid suplement + konserve besinler + iyi dinlenme öğünlerde de bol yerler çıkan eti falan yumurta falan yapması zor olmasa gerek kafaya koyan maddi durumu da olan adam yapar bu işi yani . .

Sayfayı Paylaş