Hangisini İçmeli? Weight Gainer Mı Bira Mayası Mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Blitz tarafından 21 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Selam dostlar antrenman oncesinde, antrenmana asagi yukari 1 saat kala, antrenmanim sirasinda bana guc versin diye creatine ile birlikte tatli bir seyler yiyordum. Simdi ise daha ozellestirilmis bir supplement almaya karar verdim ve aldim. Aldigim urunler GNC Weight Gainer 1850 ve VitaMalt Classic diye eczahanelerde satilan ozel bir alkolsuz bira yani bira mayasi (Arnold da iciyormus zamaninda). Besin degerlerini vermek gerekirse VitaMaltin bir sisesi 220kcal ve 53gr. karbonhidrat,1.7gr. proteinden olusuyor yag yok. Ayrica bilimum B vitaminlerini iceriyor. GNC Weight Gainer 1850 in 220kcal. lik hazirlanmisinda ise 47gr. karbonhidrat, 7,3gr. protein ve 0,5gr. yag bulunuyor. Ayrica bir suru vitamin de var ancak eser miktarda. Zaten vitaminleri GNC Mega Men + dengeli beslenme yoluyla aldigimi da hesaba katarsak antrenman oncesi hangisini kullanmami onerirsiniz? Ayrica antrenman oncesinden baska zaman ic diyorsaniz tavsiyelerinizi bekliyorum, antrenman sonrasi zaten Isocool adli saf proteinden iciyorum bir porsiyon ayrica gun boyunca 3 ogun duzenli yemek yiyorum ve kafama gore de aralarda atistiriyorum bunu da ekleyeyim. Cevaplarinizi bekliyorum.

2. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    -Öncelikle öğün sayını minimum 5 yapmanı öneririm. Araya iki tane ara öğün koy.
    Weight Gainer'ı ara öğünler yerine ya da ara öğünlere takviye olarak kullanabilirsin.
    -Protein tozunu da antremandan önce ve sonra diye kullanabilirsin. Ama bana soracak olursan antremandan önce ve sonra amno asit alman daha iyi olur.
    -Bira mayası konusunda bir bilgim yok. Hiç kullanmadım. Kusura bakma.

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Oneriler icin sagol Counter ama benim asil bilmek istedigim bira mayasinin ne kadar yararli oldugu; ezcahanelerde satildigina gore mutlaka bir yarari vardir bu meretin, ustelik Arnie de zamaninda iciyormus, fiyati da cok yuksek sayilmaz 3.5 ytl, bu konuda bilgi verebilen olursa cok sevinecegim; Counter ilgin icin sana da tekrar tesekkurler.

4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    1.bira mayası bir tek hücreli mantarın hücrelerinin ezilip toz haline gelmesiyle olusuyormus

2.b kompleksi,vitaminler hatta yazıyor ki tüm esansiyel amino asitler dahil,vücütta üretilmeyen dısarıdan alınması zorunlu amino asitler ve vitamin minarel acısından cok zenginmiş.biz niye o zaman amino yerine bunu kullanmıyoruz ki

3.kilo aldırıcı özelligide var

4.Egzersiz performansımızıda artırır

eee o zaman bu yazıma göre bizim creatin,amino ve gainerin 3 ü bir arada

bodycilerin 3 ü bir aradası bira mayası :lol:

5. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Fıratın yazdıklarına katılmakla beraber Ayrıyetten;

Malt içeceği emziren annelerde gerek sıvı ihtiyacının karşılanmasında gerekse de enerji ve diğer besin öğelerinin ihtiyacının karşılanmasında,bireyin enerji gereksinmesi göz önüne alınarak,kullanılabilir. Emzirme döneminde genellikle şerbet,komposto suları yoğun olarak kullanılmaktadır.Malt içeceğinin kullanılması çok daha akılcı ve bilimsel olacaktır.Yapısında bulunan demir,kalsiyum,magnezyum ve diğer vitaminlerin bulunması bunun temel nedenlerindendir. Sonuç:Malt içeceği,sıvı gereksinmesini karşılama yanında protein,başta sinir sistemi olmak üzere,sağlığın korunmasında önem taşıyan vitamin ve mineralleri de içerdiğinden,başta sporcular,yaşlı ve yatağa bağımlı hastalar,emziren anneler ve ağır işte çalışanlar olmak üzere herkes için yararlı bir içecektir.[/b]

6. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Ayrıca Blitz yanılyorda olabilirim ama arnie antrenmandan 1 saat önce şarap içiyordu sanki? :roll:

7. ReDWolFeren

ReDWolFeren Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Blitz sana bi sorum olcak
    bu vitamalt icecegini her gun kullanıyo musun?

Bi de ben hergun duzenli olarak supradyn kullanıyorum. Vitamalt'ı içtigim gunlerde supradyn kullanmamı istemiyo annem. Bi sakıncası var mıdır ikisinin aynı gun kullanılmasında ?

8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    hayır bır sakıncası yoktur ıkısı aynı gun kullanabılırsın

9. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    eğer öncelikli amaç enerji vermesi ise 330 ml bira mayasıyla o enerjiyi alacağına 500 ml kola ile de alabilirsin gibime geliyor çnkü kolanın da 500 ml sinde 225 kalori ve 56 gr karbonhidrat var ve yağ yok içinde,tadı da bira mayasına göre daha güzeldir heralde..mega men kullanıyorsan eğer vücuduna gereken vitaminlerini ordan alıyorsundur zaten..söylemek istediğim özel olarak bira mayası içmenin çok aşırı bir katkısı olacağını sanmıyorum ama eğer deneyip gerçekten ekstra bir etkisini gördüysen bilgilendir lütfen..

10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu tur bır tavsıye vermenızı oncelıkle dogru bulmuyorum cunku kola gıbı bu sporda asla yerı olmayan bır ıcecegı bunun gıbı dogal bır urunle aynı kefeye koymussunuz bu sporu yapıpta kola-bıra mayası arasında kalıcak adam olmaz dıye dusunuyorum cunku bırı yararı olan dıgerı ıse sayısız zararı olan bır ıcecek

11. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    sonuçta 220 kcal çok yüksek bir kalori miktarı değil..sadece enerji amaçlı içiyorsa diye kola örneğini verdim yoksa kolanın yararlı bişey olduğunu söylemiyorum

Sayfayı Paylaş