Hangisi doğru siz söyleyin!?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Gannicus tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar aklıma takılan 2 şey var, forum ve hocam sürekli birbirilerine zıt düşüyor. Örneğin twist hareketinin zararları konuşulurken forumda, hocam sen twisti 20 dakika yapda görelim belin nasıl inceliyor diyor. Yine hocam koşmayı yasaklamasına sürekli 6.5 km hızla yürütmesine rağmen forumda bir çok cardio çeşidi var, aralıklı yüksek tempolu cardio interval bilmem ne. Yeşil çay birde. Hocam günde en az 3 bardak iç diyor forumda yağ yakmaya etkisi yok deniliyor. Hocam bana l-carnitine aldırdı ama forumda l carnitine yerine çok farklı şeyler konuşuluyor yağ yakına etkisi bakımından. Sizce kimi dinlemeliyim?

2. Rodwell

Rodwell Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    l-carnitine eksikliği olmayan normal bireylerde bu amino asidin dışarıdan ekstra alımının yağ yakımına herhangi bir etkisi yok.
    Yeşil çayın yağ hücreleri üzerindeki etkisi bilimsel olarak ispatlı ancak yeşil çay aynı zamanda aromataz aktivitesini de arttırdığı için erkeklerin dikkatli kullanması gerek.
    Kardiyo konusunda intervali tek geçerim.
    Bel incelmesi konusunda en önemli çözüm doğru beslenmedir. Twist gibi bel için riskli hareketlere gerek yok.

3. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    l-carnitine boşuna mı para verdim şimdi ben? Enerji veriyor diyolar, belki o şekilde fazla cardio yapıp yağ yaktıramaz mı?

4. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Tabiki de boşa almadınız . Ama enerji konusunda katkı sağlıyacağını düşünmüyorum .

5. Rodwell

Rodwell Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Forumda daha önce konuşulmuştu ve l-carnitine'in sağlıklı bireylerde dışarıdan alımının yağ yakımına katkı sağladığına dair hiçbir bilimsel yayın bulunamamıştı... Şahsen ben hiç kullanmadım ama enerji veriyorsa en azından antreman verimliliğini arttırır.

6. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    senin hocan yanlis biliyor.. Intervall cardio en etkili cardio türüdür.. Yesil cay icebilirsin ama direk yag yakmaya etkisi yok tabiki.. yag yakmak icin diyet yapmalisin.. Yesil cay beni asiri derecede fazla tuvalete cikariyor bu yüzden icmiyorum bir faydasini görmedim... carnitine aldiysan kullan simdilik ama birdahaki sefere parani öyle seylere carcur etme.

7. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Peki cla hakkında ne düşünüyorsunuz? Hocam özellikle göbek bölgesine etki eder demişti cla için, carnitine her yere.

8. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    belirli bölgede yag eriten Supplement veya ilac yok böyle birsey olmasi mümkün mü mantikli düsündügün Zaman :) diyetle ve zamanla gider göbekteki yaglar.. cardio da önemli tabi ama fazlasida zarar haftada 3 kere antrenmandan sonra 25 dk interval cardio yeterli yag yakmak icin.

9. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    20 dakika twistin sonunda bir gün ya fıtıktan ya da beldeki kas ağrılarından doktora gidersin diye düşünüyorum hatta aynı benim gibi :(

10. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Aklın varsa o salonu terket.

Sayfayı Paylaş