Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yapılmalı!

Konusu 'Kadınlara Özel - Güzellik' forumundadır ve hsd tarafından 27 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Bunun için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıdaki gibidir.

Saçımızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön planda olsun ,yoksa yüzümüz mü? İşte yüz şekillerine göre ideal saç kesimleri..
    -----------------------------------------------------------

1-Yuvarlak Yüz:
    Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır.Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup,yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır.Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

2-Kare Yüz:
    Kare yüz yapısıda yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

3-Diktörtgen Yüz:
    Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmiyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısalmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli,uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

4-Enine Diktörtgen Yüz:
    Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarlara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

5-Ters Üçgen Yüz:
    Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir.Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek ,saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize biraz dengeli,uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

6-Üçgen Yüz:
    Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

7-Baklava Yüz:
    Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza,kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmeli, kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.

2. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence yüz şekli ne olursa olsun; bayan dediğin uzun saçlı olur arkadaşım :)

HUMOR, SiR_Arawn, dragox ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    uzun süredir saçımı kısa kullanıyorum
    çok yakıştırıyor herkes
    yüzüm uzun olduğu için kısa küt katlı kesimler yakışıyor..

wTurner bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yazmandan edemeyecem..
    Kujum, seni artık butters ile özdeşleştirdim gibi..southparktaki favori tipimdir butters buarada..
    ayrıca umarım avatarındaki kadar kısa değildir saçların :)

wTurner bunu beğendi.
  5. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    benimde favorimdir,paris hiltona satılmış zavallı kuzucumdur:eek:

saçlarım o kadar kısa değil tabikide:)
    küt kesim..

6. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    annem yıllardır ısrarla saçlarını topla diyor. ama ben kendime açık bırakılmış saçı daha çok yakıştırıyorum. bir de lise sondayken her gün saçlarımı topluyordum belki ondan bir bıkkınlık gelmiş de olabilir.

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sen bayanmısın candice :)

çünkü başka başlıkta kızları beğendiğini söledinde

benmi yanlış anlıyorum yoksa

8. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    evet bayanım. yazdığım mesajda da uzakdoğu tipli kızların makyajlarını, giyimlerini, tarzlarını beğeniyorum anlamındaydı. ondan sevimli görünüyorlar falan dedim.

yanlış anlaşılmasın. :D

sewinch_87 ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oooowwwww tamam yok yani bilimde ona göre yorum yazım artık :)

bir bayana karşı burdaki tanınan bilinen Danny Boy olmak istemem :)

-------------

konu hakkında ise bence bir bayana uzun saçda yakışır fakkaaaattt kısa kesimler benim daha çok hoşuma gider

ama açık saç renklerınde uzun daha ıyı

rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    benim saclarım yıllardır uzundur acıkcası kısa kestirmeyi düsünmem kıyamamda bencede de bayana uzun sac yakısır

sthammer ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bayanlara uzun saç yakışıyor bencede erkeği bile hafif uzun saç daha karizmatik yapar

dishiwelet bunu beğendi.
  12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Benim liseden arkadaşım var Burak. 2 senedir falan düzgün göremiyorum çocuğu. Saçını uzatmış kendisi ciddi evrim geçirmiş gibi olmuş. Bahsettiğim adam kırık burunlu, kepçe kulaklı biri hani tipsiz bildiğin. Ama saçını uzatmış böyle ara ara da kapalı sarıya boyatmış kumral gibi rengi, sakal da bırakmış biraz ciddi çok değişik gördüm hatta baya baya karizmatik görünüyor herif. Ben diyorum ki her erkek 1'er kere en az saçını uzatmayı denesin ciddi çok değişebiliyorsunuz. Ben hep uzatayım diyorum da dayanamıyorum yine, bi de kısa gidiyor bana:D Bi de şu var hani çok fazla ülkemizde uzun saç tercih edilmediği için daha çekici geliyor millete. Böyle uzun kumral saç hani değişik geliyor kızlara falan bi deneyin derim.

Bayanda ise kesine kesin uzun saç. Bi bayana kısa saç nasıl yakışır bilmiyorum yani kız dediğin uzun saçlı olacak. Sallandıra sallandıra gezecek saçlarını böyle. Kısa saçı kesinlikle yakıştıramıyorum ben erkek gibi oluyorlar bi de suratı çok çıkıyor meydana kötü yani.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2012
  13. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bayanlarda saç uzun yada kısa fark etmez bakımlı olması önemli bende 25 yaşıma kadar belimdeki saçlarla dolaştım avatarımda olduğu gibi ama suanda omzumda kullanıyorum müthiş kolay ve pratik ayrıca uzun saç modası geçti artık :)
    Erkekler içinse uzun saç seviyorum çünkü kavga ederken ön tarafından tutup yolmak için :D şakası bi yana uzun boylu erkekse uzun saç müthiş oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Aralık 2012
  14. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Psikolejiyi düzgün tuttuğum müddetce uzun sac ama herhangi bir nedenden dolayı ruh halim SOS veriyosa kısaltma olayına geçiyorum bakalım bu sefer çok buyuk iddialara girdim uzatıyorum. Belirli bir dönemde saçı uzatırken şekil almama durumu var adamı gıcık edıyor ama herkes bence kendıne yakısanı yapsın..

15. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    bayana genel olarak uzun sac gider ama eger kısa sacı kendıne yakıstırmıssa hıc bı uzun saclı bayanla kıyaslanmaz farklı bı kategoriye gecer boylece rakıp azaltmıs olur :D:D

Sayfayı Paylaş