Hangi tür ölüm ne hissettiriyor? Merak Ediyormusunuz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve iscrotix tarafından 21 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. iscrotix
  Offline

  iscrotix Üye

  Katılım:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  75
  Beğenileri:
  46
  Ödül Puanları:
  28
  New Scientist dergisinde yayımlanan araştırmaya göre feci ölümlerde asıl darbeyi indiren, beynin oksijensiz kalması... Ölen bir insanın en son hissedidiği şey ise..


  ünyanın en önde gelen bilim dergilerinden New Scientist, İskoçya'daki Caledonian Üniversitesi'nden psikolog Cynthia McVey'in, ölümün eşiğinden dönenlerle görüşerek ve bilimsel incelemeleri bir araya getirerek yaptığı araştırmayı yayımladı. Araştırmaya göre kafa kopmasından boğulmaya, yanmaya ya da yüksekten düşmeye kadar birçok ölüm şeklinde asıl darbeyi indiren, beyne oksijen gitmemesi...

  İşte o araştırma:

  * BOĞULMA
  KİŞİ ilk anda büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor, ardından ölüyor.

  * YANMA
  YANIKLAR, çok şiddetli acıya yol açıyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla zehirli gazların solunması ve nefessizlik oluyor.

  * KAFANIN KOPMASI
  UZMANLARA göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

  * YÜKSEKTEN DÜŞME
  ABD'DEKİ Golden Gate Köprüsü'nden atlayan 100 kurban, akciğerin iflas etmesi, kalbin patlaması ve kırık kaburgaların iç organlara zarar vermesi sonucu öldü.

  * ELEKTRİĞE KAPILMA

  EVDE bir şekilde elektrik akımına kapılma kalbi durdurabiliyor. 10 saniye sonra da bilinç kapanıyor. Ancak elektrikli sandalyede idam edilen mahkûmların ölüm nedeni beynin aşırı ısınması ya da boğulma oluyor.

  * KAN KAYBI
  1.5 litre kan kaybeden kişi kendini halsiz, susamış ve korkmuş hissediyor. İki litre kan kaybedildiğinde baş dönmesi ve bilinç kaybı başlıyor.

  * DEKOMPRESYON (BASINÇ KAYBI)
  ANİ basınç kayıplarından kurtulanlar göğsüne vurulmuş gibi ani bir acı yaşadıklarını anlatıyor. 15 saniyeden az süre içinde de bilinç kaybı yaşanıyor.

  * KALP KRİZİ
  EN çok rastlanan olay, kaslar oksijen alamayıp çırpınmaya başladığında hissedilen göğüs ağrısıdır. Kalbin normal ritminin bozulması, kalp atışlarını durdurur. Bilinç kapanır, ölüm gerçekleşir.

  * ASILMA
  YAĞLI urganla asılarak boğulma 10 saniye içinde bilinç kaybına yol açıyor. Fırlatma tarzı asılmalarda amaç, boynun kırılmasını sağlamak. Ancak bu yöntemle asılan mahkûmlarda ölümlerin yine boğulmadan kaynaklandığı belirlendi.

  * ZEHİRLİ İĞNE
  ABD'DE idamlarda kullanılan yöntem doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar, mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor.​
   
  sohbetseli ve glory bunu beğendi.
 2. Crespo
  Offline

  Crespo Yeni Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2006
  Mesajlar:
  608
  Beğenileri:
  222
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  donarak ölmek nasılki , uyuya kalıyousun gittin
   
 3. SCHWARZXXL
  Offline

  SCHWARZXXL Özel Üye

  Katılım:
  15 Mart 2006
  Mesajlar:
  3.598
  Beğenileri:
  4.651
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  En rahat ölümün donarak olduğu söylenir. Gerçi sadece işin bir tarafını biliyoruz. İç tarafta fizyolojik olarak neler geliştiği meçhul..
   
 4. Crespo
  Offline

  Crespo Yeni Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2006
  Mesajlar:
  608
  Beğenileri:
  222
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci

  yani nispeten sonuçta , kalbin donduğu an bilicin kesilir , ama HZ.MUHAMMED en hafif ölüm 80 kılıç acısındadır , buyurmuş ...
   
 5. Mestano
  Offline

  Mestano Yeni Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.167
  Beğenileri:
  365
  Ödül Puanları:
  0
  Valla bu konuda bir şey izlemiştim ama tekrar aradığımda linkini bulamadım. Nihat Hatipoğlu'na bu konuyu soruyorlar. Ölünce insan çok acı çekermi diye, O da "Evet" diyor, hemde çok çok fazla acı çekermiş ama genel olarak bu kadar acı çekmelerine rağmen çırpınmamalarının sebepleride ( ölen insanların çoğu çırpınmadan ölür...) meleklermiş, onlar omuzlarımdan tutup bizim çırpınmamızı engelliyorlarmış, hatta bunun ilgili Hz.Musa' nın sözünü felan kendi söylediklerini doğrularcasına örnek verdi. Şimdi tekrar arayıp bulacağım o linki;)
   
 6. ibrahimmmm
  Offline

  ibrahimmmm Üye

  Katılım:
  18 Aralık 2006
  Mesajlar:
  122
  Beğenileri:
  32
  Ödül Puanları:
  38
  İnsan dünyaya geliyor, büyüyor, güçleniyor. Tabii insanın ruhu da bedene iyice kenetleniyor. Ölüm kolay bir hadise değil bence. ABD'nin en acısız ölüm diye adlandırdıkları zehirli iğne, kişinin acısız ölmüş gibi olduğunu göstersede kişi kalp durmasından ve bilinç kaybından dolayı öyle görünüyor olabilir. Bence hepside çok acı çekiyordur kendi içlerinde.a32
   
 7. spudd webb
  Offline

  spudd webb Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2006
  Mesajlar:
  382
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  53
  Abd de manyağın biri siyanür içip nasıl öldüğünü bilinci kaybolana kadar yazmıştı.galiba bu sene gazetelerde yer almıştı bu haber
   

Sayfayı Paylaş