Hangi Supplement'i kullanmalıyım ? Yardım!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ozanjc tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozanjc

ozanjc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu sporu yapmaya 1 sene önce başladım 8 ay yaptım,hiç protein aminoasit vs kullanmadım tamamen yumurta,pilav vs benzer şeylerle ile beslendim. 8 ayın sonunda gerçekten harika bir vücudum vardı,ancak bazı nedenlerden dolayı spora 3,5 ay ara verdim. Ve şimdi tekrar başladım başlayalı 1 ay 1 hafta oldu. 68 kilo idim başladığımda durum o kadar vahimdi. Şimdi ise 72 kiloyum ancak hangi supplementi kullanıcam hiç bilmiyorum daha öncede kullanmadım. bu konuda yardım bekliyorum. Vucut yerinde yine iyi kaslı. ancak gelişimi hızlandırmak istiyorum. protein,aminoasit,karbonhidrat bunların hangisini kullanmalıyım yardım edin lütfen.

Teşekkürler..:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:45 ----------

lütfen yardım arkadaşlar.

2. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    Eger zor kilo alıyorum günlük karşılamam gereken karbonhidratı dolduramıyorum bu yüzden adele ekleyemiyorum diyorsan GAİNER al.

gün içinde proteinimi karşılayacak besinler tüketemiyorum diyorsan takviye için protein tozu,antrenman sonrası için whey iyi olabilir.

güç artışı istiyorsan yeterli gücü kendinde bulamıyorsan kreatin içerikli ürünler yada kreatin monohidrat kullanabilirsin

isteğine göre amino asit kullanabilirsin komplex yada bcaa veya damar genişlemeye etkisi olsun dersen arjinin ornithin ,yada gece yatmadan glutamine

uyurken de vücudum proteinle beslensin dersen casein protein kullanabilirsin

eklemlerinde sorun varsa yada yasamak istemezsen glucosamin kullanabilirsin güçlendirmek için

multi vitamin desteği alabilirsin

yani bu konular deniz :)sen isteğini belirle daha sonra o isteğine yönelik birsürü suplement var yüzeysek bakıp olaya kaslanmak istiyorum dersen sana kimse yardım edemez biri cıkar ben gainer kullanıyorum cok iyi al der başkası protein baskası sadece kreatin yeter der definasyon deöneminden biri cıkar bcaa al yüklen yeter der

ben sana özet geçtim bu yazdıklarımı bu forumda incele bi :)

3. ozanjc

ozanjc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin bilgiler için teşekkürler. benim amacım güzel kaslı bir vucut yapmak araştırdığım kadarıyla protein tozu(whey) en iyi seçim şimdilik.. veya protein+amino bilemiyorum. biraz daha araştırıcam.

Sayfayı Paylaş