Hangi Sporu yapmaliyim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve gReeNs tarafından 10 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 14 yaşımı doldurdum artik yapacak is bulamiyorum kendime. Evde gunun 17 saati bilgisayarda geçiyor. Gözlerimde kaydi.bende dayanamadim Artık Annemlerle paylastım Haklı oldugumu gorerek izin verdiler.

Benim istedigim hem vakitimi iyi degerlendire bilecegim hemde herhangi bir problemde 4-5 kişiyi alt edebilecegim bir spor düşünüyorum Bana yardim ederseniz sevinirim :)

2. brhmcr

brhmcr Guest

Git basketbol oyna, yuz. Daha yasin genc. Problem oldugunda da konusma ile cozersin.

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    çeşitli sporlar branşlarını deneyip kendin bulacaksın hangi spor dalında ileriye gideceğini ben aikido yaptım basketbol,tenis oynadım kısaca çoğu spor dalını kısa süreli denedim ancak hiçbir spor dalını vg sporu kadar sevmedim

boks bunu beğendi.
  4. Atalay Yalçın

Atalay Yalçın Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    seni motive edecek bir spor istiyorsan vg yap böylece pc başında geçen vakitlerin ayna karşısında vücuduna bakmakla geçer. Herşeyi göze alarak çok zorlu bir spor istiyosan boks yap senden alacağı çok şey olur ama 2-3 sene sonra önüne geçen herkesin canı senin bir yumruğuna bakar. Filmlerdeki japon dövüşçüler gibi olmak istiyorsan kickboks yap esnek ve tekmelerin sağlam olur sıfırda açarsan havanda olur. Daha çok şey yazılırda bunlar benim aklımdakiler.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bir mücadele sporu olabilir ilerde avantajını çok görürsün , (boks/kickboks/muay thai/güreş/bjj)
    Yüzme olabilir bu 4-5 kişiyi alt etmeni sağlamaz ama seversen çok güzel spordur.

6. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    4,5 kişiyi alt etmekle spor birbirine aykırıdır. Basketbol oyna. Çok seversin. Boyuna da katkısı olur kaslarını da geliştirir. Özellikle omuz ve kollarını. Yüzmeye git. Kanatlarını açar. Bir sürü spor var. Dövüş sporlarına git. Yap bişeyler ama 4,5 kişiyi alt etmekten bahsetme...

7. Herşey Bu

Herşey Bu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    bize her yer trabzon
    ya boks ve aikido yap yada yüzme basketbol türü birşey boks yaparsan küçük yaşta hem kendini geliştirirsin hemde dayanıklılığın katbe kat artar aikido yaparsan ki onu rahat yaparsın esnekliğin artar diğerleri malum zaten

8. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kısa süre aikido yapmış biri olarak birkaç bir şey söyleyeyim.Aikido çok güzel bir spor.4-5 kişiyi alt etmekten ziyade kontrollü olmayı ve disiplini öğretiyorlar.Aikido öğreneyim de okul kavgalarında milleti indireyim kafasıyla gideceksen hiç başlama.Zaten birilerini alt edecek raddeye gelebilmen için belirli bir süre devam etmen gerekecek.Çünkü hareketler çok teknik ve profesyonellik isteyen hareketler.Antrenmanları çok güzel geçer.Genellikle uzun sürer.Bu sporda saygı ve disiplin çok ön planda.Antrenmanı yaptığın yere dojo deniliyordu sanıyorum.Dojo'daki herkesle aran çok iyi oluyor.Çünkü eşli çalışmak zorundasın.Hoş,güzel bir spor.Eğer ki erken yaşta başlayıp devamlılığın sürekli olursa çok çok iyi yerlere gelebilirsin.Herhangi bir sorun olursa cevaplayabilirim.

9. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bak sana bişey diyim 4-5 kişiyi alt edersin öteki gün 50 kişi gelir seni alt eder.

Daha dün yoldan geçerken 40 kişi gözümün önünde 5 kişiye daldılar yani sokakta ne olucağını bilemezsin , öyle filmlerdeki gibi olmuyor gerçek hayat.

Vucüt geliştirmeye başlamak için 1-1.5 sene bekle bu süre zarfında basketbolu veya bır dövüs sporu öneririm

10. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    14 yaş için en mantıklısı yüzme veya basketboldur.

11. uqrylmz

uqrylmz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Kuvvetli, dinamik, mermi gibi, atik, çevik, çelik gibi bileklere sahip olmak istiyorsan ve bir kıskaç gibi tuttuğunu parçalarcasına kollarının arasında izlemek istiyorsan sana tavsiyem Güreş olacaktır. Ki bu söylediklerimin hemen hepsi hemen her sporda olur tabiki fakat güreş hem kişisel hem fiziksel gelişimine katkı sağlar. Güreşte kaslar antrenman arkadaşınla boğuşa boğuşa geliştiği için sporu bıraktıktan sonra kas kaybetmen, sarkmalar çok zordur ciddi anlamda. Ve kemik kuvvetinde yerinde olur.

Amacın kavga-dövüşse sana hiçbir tavsiyede bulunmam amacın sadece spor yapmak ve sporcu olmak ise bunu öneririm.
    Ama göz ardı edilemeyecek derecede kendini koruma ve fiziksel saldırılara karşı üst düzey bir savunmayı güreş ile başarabilirsin.

12. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 6 hafta önce kick boksa başladım ve çok memnun kaldım bugünde ile gittik maça. 2 kere maç yaptım 2 sindede karşımdakileri dağıttım 14 ü yeni doldurmuşsun 3 sene kendini çok iyi geliştirebilirsin ve kilonda çok iyi derece yapabilirsin.

13. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bende kendi düşüncemi paylaşayım; Ben 3.5 yıldır Muay Thai yapıyorum ve bıkmadan sıkılmadan yapmaya devam edeceğim. Yeni gelen çocuklar oluyor onları çalıştırıyorum hocamız yokken ve öğrencilerimiz 9 yaşından itibaren var. 14 yaşında isen bende Muay Thai yapabilirsin veyahut herhangi bir mücadele sporunu. 4-5 kişiyi indirmek mi ? Yapabilirsin eyvallah ama ya sonrası ? Spora başlarken bunları düşünürsen yol kat edemezsin ya da kendini geliştiremezsin. Sporu seveceksen ve sporcu olacaksan başla ancak aklında kavga dövüş varsa lütfen başlama. Yanlış da anlama yaşın daha genç ve kendi kendini yanlış yönlendirip farklı sonuçlar doğurulmasını istemem amacım yıkıcı değil yapıcı yorum yani. Ben Muay Thai yaptığım için sanada Muay Thai dedim ama benim sana asıl yapacağım tavsiye her sporu incele ve öyle karar ver. ( Dene değil; incele ) Sporun sana getirilerine çok fazla konsantre olursan getirisi fazla diye sonradan sıkılacağın bir spora da başlayabilirsin buna dikkat et. Bütün sporları incele ve en çok sevdiğin, ben bundan asla sıkılmam, bunu yaşam biçimi haline getiririm, ilerlerim, benimserim vs. dediğin spora başla ve o yolda devam et. Dediğim gibi yaşın daha genç. Hayırlı günler...

14. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
  15. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Ne istediğini kendinde bilmiyorsun bu yüzden oturduğun çevrede iyi bir mma eğitimi veren yer varsa mma yapmanı öneririm

16. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    Kavga sporu değildir dövüşebilme sanatıdır kesinlikle boks'a başlarsan bırakmak istemezsin. Ekip çalışmasıyla eğlenceli vakit geçiyo bende boks yapıyorum ve senin gibi pcden kurtulmak için yazılmıştım memnunum. şahsım adına boks yap derim

17. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    hangi sporu yapmak istiyorsun hangi spora daha yatkın olduğunu düşünüyorsan ona başla sokakta 4-5 kişiyi dövme işinide bir kenara bırak sporu sporcu olmak için yapacaksan yap

18. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    güreş yap bence bogusa bogusa adamların üstüne çıkmayı öğretiyor. KAVGA DA böyledir altta kalıp da yukarı çıkan kazanır

Sayfayı Paylaş