hangi spor ve yiyeceklerden uzak durmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mr.volkan tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mr.volkan

mr.volkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben 14 yasındayım boyum 1.49 43 kiloyum bu ara agırlastı uzamam mekik şınav elyayı kulanıyorum barfiks çekemiyorum zorlanıyorum bunlar boyumun uzamasına engel olurmu veya bana ne gibi yararları olur günde ortalama kaç defa çekmeli veya kulanmalıym birde cips bisküvit tüketmiyor günde 300-500 ml kola ne gibi zararları olur forumda yeniyim yanlıs yere actıysam özür dilerim cevaplarsanız sevinirim :)

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Ailende boy ortalaması kısaysa genetik olarak aile ortalamasında kalabilirsin.Eğer boyunla orantılarsak kilon normal.Kolayı kesinlikle hayatından çıkar.Kemik gelişimini bile engeller.Sporcu arkadaşların protein ağırlıklı beslenme takvimlerini kendine uyarlayabilirsin.Boyt uzaması için şu büyüme küpü denilen boy uzaması ve kemik gelişimine etkisi olduğu söylenen yoğurtlardan günde 1-2 tane tüketmen faydalı olur.Birde elinde imkanın varsa basketbol oyna.Zaten hergün 1 saat basket çalışması yaparsan kaslarında gelişir omuzlarında gelişir boyunun uzamasına da ek faydası olur.Ama kemik gelişimi için çok abartmamak şartıyla süt yoğurt gibi besinler şart.MEsela kola içeceğine öğünlerinde hep ayran iç.Sporun her türlüsü spordur.Ama BB sporunun boy uzamasında çok düşükte olsa engelleyici faktörü vrdır.

mr.volkan bunu beğendi.
  3. mr.volkan

mr.volkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    eyw :) çok saol uygulayacagım ailemdekilerin boyu uzun ortalama 1.65-1.78 eyw yardımın için kolayı çıkarcam yogurda başladım tavsiyenden sonra ip atlamak boy uzatırmı acaba ?

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    İp atlamanın boy uzattığını hiç duymadım açıkçası.Ama ben boy diyen bütün genç kardeşlerimize basketbol öneriyorum.Hani diyorum, hiç bir şey yapamıyorsanız okulların basketbol sahaları mesai dışında halka açık bir çok ilçede artık halka açık basketbol sahaları var.Hafta da 2 gün gidip 1 er saat sadece potaya basket atsan ve bunu kemik gelişimin bitene kadar sürekli spor haline getirsen onun bile faydası var.

5. mr.volkan

mr.volkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    saolun önerinizi dikate alacagım ip :) tesekürler ip atlamayı sundan söledim atlamalı spor oldugu için belki yararı vardır saolun k.g iyi forumlar dilerim

Sayfayı Paylaş