Hangi Siyasetçiler Sigara İçiyor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 2 Ocak 2006 başlatılmıştır.

 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  Bakanlar Kurulu üyeleri ile liderlerin, TBMM gündeminde olan sigara yasağı kapsamının genişletilmesinden fazla etkilenmeyeceği ortaya çıktı. Hiç sigara kullanmayan bakanlar ve siyasilerin yanı sıra uzun süre kullandıktan sonra sigarayı bırakanlar da oldukça fazla...

  Devletin zirvesindeki 3 isim olan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sigara içmiyor. 20 kişinin sigara içmediği Bakanlar Kurulu'nda, sadece 3 bakan sigara kullanıyor.

  Erdoğan, sigara konusunda oldukça hassas... Sigara içen bakanları ve milletvekillerine, bırakmaları konusunda sık sık telkinde bulunan Başbakan'ın, koruma polislerini de sigara koktukları gerekçesiyle uyardığı biliniyor. Bu nedenle, sigara içen koruma polisleri, yanlarında kolonyalı mendil taşıyor.

  Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile başbakan yardımcıları Abdüllatif Şener ve Mehmet Ali Şahin sigara kullanmıyor.

  Devlet bakanları Mehmet Aydın, Ali Babacan, Kürşad Tüzmen ve Nimet Çubukçu ile Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe de kabinenin sigara içmeyen üyelerini oluşturuyor.

  Bakanlar arasında Devlet Bakanı Beşir Atalay sigara kullanırken, Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç puro içiyor, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise ikram edildiğinde sigara kullanıyor.

  Sağlığına dikkat eden ve sürekli spor yapan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eskiden sıkı bir tiryaki olan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, AK Parti grup başkanvekilleri Faruk Çelik, İrfan Gündüz ve Salih Kapusuz ile CHP grup başkanvekilleri Kemal Anadol ve Ali Topuz ise sigara içmiyor.

  ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, ANAVATAN Grup Başkanvekilleri Süleyman Sarıbaş ve Ömer Abuşoğlu da sigara içen siyasiler arasında yer alıyor.
   
  MorphX bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş