Hangi protein tozunu kullanmalıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve b1oodi tarafından 17 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, yaşım 40, boyum 1.90, kilom 79, 3 yıldır düzenli koşu ve vücüt ağırlı ile yapılan (barfiks, dips, şınav) yapıyorum.

Haftanın 3 günü 7km koşu + mide, haftanın 3 günüde 7 km tempolu yürüyüş + yapabildiğim kadar setler halinde barfiks, dips, şınav olarak çalışıyorum.

Beslenmem ise şöyle; sabah 06:30 da 3 yumurta birisi sarılı, beyaz peynir, tam buğday ekmeği, bazı günler kuru üzümlü eti lifalif.

saat 10:30 tavuk göğsü evde hazırlayıp işyerinde yiyiyorum.

saat 12:30 iş yerinde çıkan öğle yemeği

Saat 15:00 bir yeşil elma

Sabah ve akşam üstü nes kafer sade şekilde büyük fincanla

19:30 - 20:00 Akşam yemeği sebze yemeği, pirinç lapası yada yağsız makarna, 3 bardak ayran, eğer ağırlık yaptığım gün ise bir kutu ton balığını tüketiyorum.

Spor yapmadan öce 97 kiloydum, şimdi 79, etrafımdakiler çok aşırı zayıfladığımı söylüyor, acaba protein tozu (besin takviyesi) almalımıyım, eğer almam gerekiyorsa yapmış olduğum aktivitelere ve biraz kütle kazanabilmem için hangi ürünü kullanmam lazım?

Göbeğimi erittim gibi ama hala azda olsa var karın kasları gözükmüyor sıkınca biraz belli oluyor. çok göbek yapmadan kütle alabilirmiyim, protein tozu bu konuda beni destekler mi?

Cevaplarsanız çok sevinirim, bu konuları pek fazla anlamıyorum, forumuda her gün araştırıyorum ama çeşit, marka olarak bana ne uyar onu bulamıyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2012
  2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Bsn Syntha-6 yuruyuse veya kosuya cikmadan yarim saat once 1 servis spordan hemen sonrada 1 servis , sabah kahvaltisina tereyagi ve bal ekleyin iyisinden. Guzel bir multivitaminde alsaniz iyi olur. Gnc den bakarsiniz.

3. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Öneriniz için teşekkür ederim, sabah bal tereyağ yemem yağlanmama sebep olur mu? ne ölüçüde yemeliyim? 1 dilim ekmekz üzerine mi 2 dilim olur mu?

Birde acaba koşu günlerini iptal mi etsem, haftada 3 gün yürüyüş yeterli olur mu? çok kafam karışık, o kadar uğraştım kilo verdim şimdide sopa gibi duruyorum :(

Teşekkürler.

4. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Yaglanmaniza neden olmaz eger paraya kiyip iyisinden alirsaniz. 1-2 dilim ekmek az 3-4 diyelim. Kosuyu iptal etmeyin beslenmenizi upgrade edin. Gunde 250 gr karisik kuru yemis alin aralarda atistirmalik atin ceviz, badem, findik, fistik....ayrica unuttugum diger bir nokta bcaa alin marka olarak Gaspari Bcaa 6000 bu urunu alin ve protein tozu aldiginiz zamanlar birer serviste bcaa alin. Bcaa protein sentezini arttiracak ve uzun sure ac kalirsaniZ vucut bcaa lari enerji olarak kullanacak.

5. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/BSN-Syntha-6-2-29-kg.html

Ürün bu değil mi? birde bu ölçekleme nasıl oluyor? yani bir bardak suya mı koyacağız bu tozu? bir bardak suya kaç çorba kaşığı mesela, bu konudaki cahilliğimi mazur görün. Birde son olarak, bu ürün 2,29kg mış bahsettiğiniz şekilde kullanırsam ne kadar süre gider?

Teşekkürler

6. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Evet urun budur. Urunun uzerinde kac servis oldugu yazar 70 servis yazar mesela demekki her gun 1 olcek alsaniz 70 gun gider demektir. hepsinin icindende olcek cikar. Olcekler tozun dibinde olur kasikla eseleyerek cikarirsiniz.

7. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Yardımlarını için çok teşekkür ederim, Bal olarak fer bal kullanıyoruz evde, tereyağı olarakta köy ürünleri satan bir dükkandan alıyoruz, iki üründe oldukça kaliteli gibi, ama ben balı yemeğe korkuyordum (gi) değeri yüksek diye, bundan sonra tereya bala abanıcam sabahları, çokta severim zaten.

Tekrardan teşekkürler.

Sayfayı Paylaş