Hangi programı uygulamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tzameti tarafından 27 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tzameti

Tzameti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar.

1.79 boyunda 74 kiloyum. İş hayatımda ki yoğunluktan ötürü salona gidemiyor çalışmalarımı(Henüz başlayalı 3-4 gün oluyor) evde sürdürüyorum. Forumda ki hocaların belirlediği programlara baktım ve aklıma bir şey takıldı. Acaba her kiloda ki insan aynı programı mı uygulamalı? Yoksa vücut durumumuza göre kendimize yeni bir program mı belirlemeliyiz?

Evde 2 adet 10'ar kilogramlık(ağırlığı azaltılabilir) dumbell var. Öncelikli amacım karın bölgemdeki ufak fazlalıkları giderip göğüs kaslarımı şişirmek. Tabi bunun yanı sıra diğer kaslarımın da sıkılaşmasını istiyorum. Bunun ile ilgili kendime özel yeni bir program belirlemeli miyim? Yoksa forumda ki yeni başlayanlar için olan programlarımı sürdürmeliyim?

Ayrıca bana benzer kimi acemilerin de yaptığı gibi bende kimseye danışmadan, bilir kişi onayı almadan yazılıp çizilenlere aldanarak gidip 'Hardline AMINO 9000' marka ürünü aldım. Acaba çalışmalarıma bir katkı sağlar mı? Ayrıca ürünün üzerinde 6 adet antrenmandan önce 6 adet de antrenmandan sonra tüketilmesi gerektiği yazıyor. Ben ki hayatımda arka arkaya 2'den fazla hap yutamayan bir insan olarak bu sayıyı da 2'ye düşürdüm. Yani antrenman öncesi 2 ve sonrası 2 adet olmak üzere ürünü kullanıyorum. Acaba ilerleyen zamanlarda kullanım sayısını arttırmalı mıyım?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,

Evet her kiloda olan insan o programı uygulamalı temel amaç ana kasları geliştirmektir. Ana kaslar geliştikten sonra vücut'un durumuna göre özel program yazılabilir. (Kendi vücudum için 6 haftada bi antrenörüm idman yazıyor.)

Bu konu defalarca konuşulmuştur. Bölgesel yağ yakma yoktur ve yağ yakmaya başlandığı süreden itibaren vücuttaki yağ oranı azalmaya başlar.Gelelim bidahaki soruya; size bi tavsiyem tüm vücudu çalıştırmanız daha güzel ve vücut için estetik olacaktır. Sakın ama sakın bacak idmanı yapmamak gibi bir yanlışa düşmeyin.

Amino Asit için herhangi bi yorum yapmayacağım ama amino yerine %100 Protein tozu alabilirdiniz sizin için daha iyi olurdu. Tabiki doğal protein daha iyi olacaktır ama sizin tercihiniz ve sizin cebiniz :) ve son olarakta vücuda alınan protein ve amino(işlenmiş protein) vücut ağırlığı ile orantılı olarak alınıyor proteinde KG başına 1.5 -1.6 gram ama amino asit'teki oranı bilmiyorum.

not:Kusura bakmayın parça parça oldu :)

3. Tzameti

Tzameti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Faydalı bilgiler olsun da gerekirse harf harf yaz hiç önemli değil :)

Peki protein tozu almak beni daha fazla şişirmez mi? Ayrıca başlangıç için çalıştığım ağırlıklar iyi mi? Yoksa biraz daha düşürmeli miyim?

4. Tzameti

Tzameti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ayrıca protein tozu olarak önerebileceğiniz marka varsa tavsiyelere açığım :)

5. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Protein tozu %100 Pro. ise sadece kas kütlesi kazanmak amaçlıdır eğer %70 pro %23 karbo %6 yağ tarzında ise(bsn syntha 6) bu hem kas kütlesi hem de kilo almak için uygun bi supplement'tir Ayrıca hareketleri yaparken son seti rahatlıkla çıkarıyorsanız kilogramı arttırmanız gerekir yanlız hareketler nizami olması şartıyla! Eğer seti çıkaramıyorsanız ya bi arkadaşınızdan destek alarak hareketi yaparsınız yada yapabildiğiniz kg ile seti çıkarırsınız. Tabi ki en sağlıklısı yapabildiğiniz kgdir. Saygılar...

Sayfayı Paylaş