hangi liseye gidebilirim ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ahmet279 tarafından 14 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ahmet279

ahmet279 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    burada benden büyük çok fazla. insan var bana yardım edebilecek kişi çoktur.Öncelikle iyi günler ben geçen hafta sbs ye girdim 370 civarı bekliyorum 6.sınıf 406 7.sınıf 412 8.sınıf 370 acaba 402 puanlık bir liseye girebilme imkanım var mı ? saygılar.

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    puanın 391 ediyor o liseye girme ihtimalin pek yok anlıycağın.ama oturduğun yere bir fen lisesi veya sosyal bilimler lisesi açılırsa ilgi hemen oraya kayacağı için bu okula girme şansın olur.internetten bak istediğin okul alacağı öğrenci sayısını arttışmışsa yine girme ihtimalin var.

3. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    İyi bir ATL'ye girersin o puanla ancak. Şahsen bir arkadaşım 405 ile AND Liselerini yazdı sadece açıkta kaldı. Düz lise okuyor şuan.

4. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Valla sbs hiç bi işime yaramadı böyle olucanı bilseydim sbs ye girmezdim

5. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer İstanbulda yaşıyosan Anadolu meslek lisesine gidebilirsin fakat İstanbulda yaşıyosan Anadolu lisesine girmeyi unut. Birkaç seçenek var Arnavutköy anadolu veya Yedikule anadolu. Diğerlerine girebilmen için yedek kontenjana fala gireceksin ve sonrası şansa bakıyor. Şahsen yedekten direk girebilmesi için okulun önünde yatmış arkadaşlarım var :D Kısacası düz liseye gidebilirsin, mesleğede gidebilirsin ama mesleğe gitmeni tavsiye etmem, Arnavutköy anadoluyada gidebilirsin ama orayı tavsiye etmem. veya yedikule.

6. ahmet279

ahmet279 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sınıf puanı ile beraber 378 oldu oyp 398 oluyor ve geçen sene 1 tane fen açıldı fakat 4+4+4 den dolayı kapatılıyor yedek falan olabilir mi ? kontenjan hakkında bilgim yok

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:13 ----------

bu arada aydında yaşıyorum

7. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Anadolu veya fen liselerini boşver Derim Üniv. tede MTOK lere yerleşebileceğin Teknik Liselerdeki Bi Bölüme Gitmeni öneririm. Makine bölümüne gidip çok düşük bi üniv. puanı ile mühendisliklere yerleşebilirsin hemde iyi üniversitelerin.

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Puana göre hesaplama yapmak pek mantıklı değil.. Sıralama ve yüzdelik dilimler pek yanılmaz ama puan yanıltıcı olabilir her okul her yıl aynı puanla öğrenci almaz..

Sayfayı Paylaş