Hangi Led TV?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve wrestler tarafından 12 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bir süredir araştırıyorum, araştırdıkça karışıyorum. Bilgisine ve samimiyetine güvendiğim bodyforumtr üyelerinin değerli fikirlerinden faylanmak istedim.

Yaptığım araştırmalar sonucu LG 42LM640s üzerinde yoğunlaşmaya başladım.

3D
    2D-->3D dönüştürme
    Smart Tv
    Dahili Uydu Alıcısı
    400 MHz tarama hızı

Bu modeli kullananlar ya da hakkında bilgisi olanlar bilgilerini bizimle paylaşırlarsa sevinirim.

Tv teknolojisi hakkında derin bilgi sahibi değilim.

Hareketli sahnelerdeki geçiş hızı, renklerin parlaklığı, kontrast, genel anlamıyla görüntü kalitesi nasıldır?

Tv - İnternet geçişi nasıl sağlanıyor? Tamamen tv den çıkıp, nete mi geçiyoruz
    ya da aynı ekranda hem tv izleyebilir hem de nette sörf yapabilir miyiz? (Bu sorum tüm smart tv özelliği bulunan modeller için de geçerlidir.)

Bazı sitelerde wi-fi direkt olduğu bazılarında da ready olduğu yazıyor. Doğrusu nedir?

Wireless mouse ya da klavyeyi görüyor mu?

Tercihlerim; illaki görüntü kalitesi (özellikle hareketli sahnelerde), net ve tv arasında ani geçişler yapabilmek ve nette rahatça sörf yapabilmek, 3D olmalı (aktif gözlüklerin sağlık açısından sıkıntı çıkarabileceğini düşünüyorum, tercihim pasif..), 40-42 inch olmalı. Fiyat üst sınır 1800 tl.

Bunun haricinde kriterlerime uyan, önerebileceğiniz başka modeller var mı?

NacHo bunu beğendi.
  2. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    ben ps de çalışıyorum yani ledler hakkında epey bilgim var marka olarak samsung vestel lg falan var ama en iyisi kesinlikle lg 1 numara tek geçerim. lg alırsan pişman olmassın bence

wrestler bunu beğendi.
  3. mebeyce

mebeyce Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    An ordinary student
    Yer:
    Bartın
    Merhabalar,
    Umarım geç kalmamışımdır yorum yapmak için.
    Bende LM670S modelinden 47 inch SmartTV var. Ve kesinlikle memnunum.
    Gerek hareketli sahnelerde olsun gerek 3Boyutlu görüntülerde olsun sorun çıkarmıyor.
    Zaten 3DSmartTv konusunda şuanda LG favori konumda.

LG MagicRemote konusunda iyi iş çıkarmış. İnternette gezerken de çok iyi oluyor. Ben aynı anda TV izlemeyi denemedim ama sanırım bu mümkün değil.

Ayrıca şu iki boyutlu görüntüleri, videoları 3Boyuta geçirmeyi unut. LG'den veya alacağın -aldığım- modelden kaynaklanan bir durum değil. Şuanda 2boyutlu görüntüleri 3Boyuta geçirip performans alamıyorsun. Beklentinin çok altında kalıyor.

Eğer SmartTV alacaksan kesinlikle CinemaScreen olmalı diyorum. Dışarıdan bakınca bu basit tasarım ögesi gereksiz geliyor ama alışınca gerçekten çerçeveli tv fazlasıyla göze batıyor. Rahatsız ediyor insanı .) Ki almayı düşündüğünüz LM640S ürününde de bu mevcut.

Benim yorumum bu.

wrestler bunu beğendi.
  4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bu televizyondan hem dayımda hemde teyzemde mevcut. Öyle çok fazla özelliklerini kurcalamadım ancak yayınlar sırasında baya güzeldi. Özellikle HD yayınlar muhteşem oluyor.

wrestler bunu beğendi.
  5. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    şu an Samsung 40D5500 kullanıyorum. çok memnunum.
    Fiyat/performans oranı uygun olsun diyorsan LG al ama parası öenmli değil kalite olsun diyorsan kesinlikle Samsung.

wrestler bunu beğendi.
  6. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Bizde yeni tv almagi planliyoduk iyi denk geldi. Benim merak ettigim bu 3d tvlerde normal tv yayinlari izleniyomu?

7. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evet normal tv yayınlarını izliye biliyosun kumandadan 2d ye bastıgında 3d yapıyo ama 3d izmek istiyorsan eger görüntününde 3d olması lazım normal kanalı 3d yapınca tam 3d gibi gözükmüyor...

Sayfayı Paylaş