Hangi kombinasyondan daha çok verim alırım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Vlad35 tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Vlad35

Vlad35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan protein tozu dışında 3 supplement kullanmayı düşünüyorum.Elimde recovery için aldığım intra workout Scivation Xtend var.Bunun yanına daha önce kullandığım Gaspari BCAA 6000 yada BSN'in Amino X yada Cellmass 3'lüsünden 2sini kullanmak istiyorum.Xtend'in bitmesine 2 ay var.bu nedenle son yazdığım 3'ünden hangisini alırsam daha çok verim alırım?
    Şuan istediğim düzeye hemen hemen geliyorum.Yurtdışında yaşıyorum 1 ay için Türkiye döndüm ve sporu bırakmadığım halde yeterli protein almadığımdan ve istediklerimi yediğimden 1kg kas kaybettim.Şimdi şubatta tekrar buraya döndüm toparladım 1 ayda.Şuan amacım Mart'ın ortasına kadar yada Nisan başına kadar bulk yani biraz daha büyümek sonra programa cardio ekleyip parçalanmayı düşünüyorum.Bunu göz önüne alarak değerlendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Amino x ve xtend aynı klasman yani bcaa ürünleri. Xtend de fazladan glutamine var.

Aminomax eaa ürünü. Celmass ise kompleks kreatin ürünü. Aynı klasmana koyma bu ürünleri.

Xtendin varsa aminomax yada aminox e gerek yok bence. Kreatinle destekleyebilirsin kombinasyonunu ama kompleks mi monohydrate mi hcl mi ona sen karar ver.

Ayrıca boy, kilo, yaş ve tecrübe bu bilgileri verirsen daha sağlıklı yorumlar alabilirsin. Kolay gelsin.

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    xtend güzel faka pahalı bir ürün, onun yerine ben daha ekonomik olan gaspari amino max'ı tercih ederim, bcaa profili oldukça iyidir...
    post workoutu sadece bcaa olarak düşünme,idmandan hemen sonra
    5 gram glutamine+1000 mg c-vitamini+10 gram bcaa,
    15-20 dk sonra vakit kaybetmeden, 500 ml üzüm suyu+5gram creatin
    sonrasında da güzel bir yemek

kratos'un dediği gibi yaş tecrübe boy kilo mümkünse resim koyarsan daha sağlıklı yorum gelir...

4. Vlad35

Vlad35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Boy 1.77 kg 69 yaş 21.yaklaşık 2 senedir yapıyorum.Ama düzenli ve bilinçli olarak sadece son sene adam akıllı yaptım diyebilirim.Haftada 6 gün gidiyorum.kalan gün cardio yapıyorum.Geçen sene bu 6 günün 2'si kol günüydü kolum baya şişti.Omuzlarda iyi.Bu nedenle kol günlerinden birini göğüs-sırt olarak değiştirdim.Böylece haftada 2 gün göğüs ve sırt antrenmanı oldu.
    Yazmayı unuttuğum casein de kullanıyorum yatmadan önce.ve kahvaltıyla birlikte omega3 takviyesi alıyorum.Şuan kre-alkalyn isimli su tutmayan kreatin kullanıyorum ama 2 gün içinde biticek o da.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:44 ----------

Para sorun değil.Daha doğrusu burda vergi olmadığı için Türkiye kadar pahalı değil.Bodybuilding.com girmişsinizdir illa ki.Xten türkiyede 400gr için istedikleri 120tl.ben burda 1200gr için 150tl verdim.Yani burda supplementlar ucuz.
    Yakın zamanda bir fotoğraf paylaşırım.Bilgilerimi yazdım.Multivitamin de almayı düşünüyorum bu arada.en az supplementlar kadar etkisi olduğunu duydum.

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hmmm yurt dışında yaşadığını bilmiyordum, kıskandım şimdi seni :)

xtend olsun o zaman...

2 yıllık tecrübeden sonra ağır idman yaptığını farzediyorum ve post workout olarak bcaa tek başına yeterli olmayacaktır, dediğim gibi bir kombinasyon yapmalısın...

multivitamin olmazsa olmazdır bence, zaten fruktoz sebebiyle fazla meyve tüketimi yapmıyoruz...

multivitamin yanında 1 adet omega 3 almakta fayda var yağda çözünen vitaminler için öneml,...

post workouttan sonra 1000 mg c-vitamin dedim bu çok önemli, kortizonu bir nebze engeller tabi yanında omega3 lazım çünkü c-vitamini yağda çözünür, aynı anda ağzına atarsın...tabi en güzeli 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile almak c-vitaminini...

basit karbda çok önemli, inslin yükseltip gene kortizonu azaltmaya çalışacaz...
    creatin amino asidinin hücre içine girmesi için insülini biraz yükseltmek lazım, bu sebeple hızlı etki edecek sıvı bir karb kaynağı ile tüketmez lazım...

yine glutamine de,kortizonu engelleme açısından önemli...

6. Vlad35

Vlad35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Xtend'in yanına ne kullanacağım konusunda hala cevap alamadım?:) Şuan gaspari bcaa 6000 ve cellmass düşünüyorum.bunlardan farklı bir üründe kullanabilirim.N.O.Xplode yada kreatin gibi.

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

yav uzun uzun yazdım,hatta ayrıntıları ile yazdım hayır daha başka nasıl cevap vermek lazımdı onu anlamadım,umarım benimle dalga geçmiyorsun...

8. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Sorduğun ürünler farklı kulvar ürünler diyorum.

Elinde xtend varsa bence aminomax almana gerek yok. Yanına bi kreatin, bi multivitamin al yeter. Xtendin bitince eaa yada bcaa alırsın.

Ayrıca haftada 6 gün ağırlık 1 gün kardiyo çok fazla. Antrenman programını gözden geçirmeni öneririm.

9. Vlad35

Vlad35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Estağfurullah hocam neden dalga geçeyim..
    Sadece sorduğum ürünlerden şunu yada şunu kullan dediğinizi hatırlayamadım.Xtend zaten kullanıyorum.Omega 3 takviyesi aldığımı da belirtmiştim.Siz omega3 multivitamin basit carb ve c vitamini almamı önermişsiniz.Benim sorduğum supplement olduğu için cevaptan tatmin olmadım sadece.Yanlış anlamanızı istemem

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01.03.13 00:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 28.02.13 23:52 ----------

Peki kreatin olarak ne almamı önerirsiniz? Cellmass içinde kreatin var ama post workout olarak kullanımı öneriliyor.Benim bildiğim kreatin pre-workout olduğu için biraz duraksadım.Farklı bir kreatin de alabilirim.Ne önerirsiniz?

speedtouch bunu beğendi.
  10. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kreatinin pre ve post kullanımı mevcut. Mesela monohydrate önce-sonra önerilirken hcl önce kullanılması öneriliyor. Ben mp kompleks kreatini ve monohydrate bir kreatini 5gram önce 5gram sonra kullanıyordum. Elimde şu an hcl var önce kullanıcam.

Ben senin yerinde olsam ilk deneyim olarak monohydrate seçerdim. 90 kilo altıysan 2,5gram önce 2,5gram sonra(çay kaşığı) 90 kilo üstüysen 5gram önce 5gram sonra(tatlı kaşığı) kullanmanı öneririm.

11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    çok ekstrem durumlardan bahsediosun , ortalama 1 saatlik vg antrenmanında bu durumun sence gercklesme ihtimalı varmıdır :)

bu arada karıstırdın galiba yanlıslık olmasın
    Yağda eriyenler A.D.E.K vitaminleri ,
    B ve C vitamini suda erir.

Pardonda , 1 ay gibi bi süre zarfında nasıl bir hacim beklentin var ?

speedtouch bunu beğendi.
  12. Vlad35

Vlad35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan var olanı mı parçalamaya geçmeliyim? def için 3 ay uzun bi zaman diye düşündüm.Onun için def başlamak için erken diye düşünüp 1 ay boyunca alabildiğim kadar hacim alayım dedim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:19 ----------

Tamamdır hocam, teşekkürler

Son düzenleme: 1 Mart 2013
  13. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

yanlış bilgiyi düzelttiğin için teşekkürler...

ama senin de yanlış düşündüğün bir nokta var ki o da 1 saatlik vg antremanında bu anlattığım durumun gerçekleşmediğini söylüyorsun :)

kortizon salgısı bünyeden bünyeye değişir elbette fakat, ağır bir idmandan sonra kortizon salgılanmama ihtimali zaten yok, ekstrem durumdan bahsetmiyorum normal idman sonrası durumdan bahsediyorum...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:32 ----------

yani vitaminlerde supplementtir zaten ve çok önemlidir, ben bir kombinasyon söyledim yönlendirme açısından ama marka belirtmedim...

Sayfayı Paylaş