hangi casein?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hattab53 tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. hattab53

hattab53 Guest

arkadaşlar bugün tandem gıda yı aradım şu sizin ucuz protein alımınızı gördükden sonra. telefona çıkan yetkili ye sordum hala devam ediyorlarmış protein satışına ve kaç kilo istersen alabiliyormuşsun yani minimum şu kadar alman gerekiyor diye birşey yokmuş artık ister 500 gr ister 10 kg . herneyse ben burdan sabahlık yumurta akı tozu antrenman sonrasına %90 whey protein ve yatmadan önce aldığımız kasein i alıcam yanlız sitesine bakdığımda hangi kaseini alacağımı tam olarak bilmiyorum. bu yüzden size danışayım istedim. kaseinler şunlar:

rennet kazein
    asit kazein
    sodyum kazeinat
    kalsiyum kazeinat
    potasyum kazeinat

kasein hakkında fazla bilgim yok hangisi sizce mantıklı alınması lasım cevaplarsanız sevinirim.bu arada bugün fiyatları sorduğumda bir değişme olmadığınıda öğrendim;

%80 whey kilosu 35 ytl
    %90 whey kilosu 45 ytl
    yumurta akı tozu kilosu 35 ytl

saygılar

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    kalsıyum kazeın alman gerekır
    acıklamasınıda buraya yapıstırım

KALSIYUM KAZEINAT

Kalsiyum kazeinat yüksek besleyici özelliği olan bir süt proteinidir ve süt asitlerle etkileşime girip kalsiyum bağları kırıldığında, kalsiyum kazeinat pıhtılaşmayı sağlamakla görevlidir.

Ticari olarak kullanılan kalsiyum kazeinat, pastörize edilmiş yağsız sütün sprey kurutucu ile işlenmesiyle elde edilen beyaz ile krem arası rengi olan tozdur. Biyolojik değeri yüksektir ve günlük beslenmede gerekli tüm amino asitleri içerir.

Kalsiyum kazeinat, kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından zengindir ve bu sayede kemik yapısı ve dayanıklılığı için önem taşır. Kalsiyum kazeinat sodyum yönünden çok fakirdir.

Kalsiyum kazeinat, sindirim ve emilim süresi uzun olan bir proteindir. Kandan vücuda geçiş süresinin uzun olması sayesinde daha çok amino asit emilimi görülür. Peynir altı suyu proteinlerine göre daha geç sindirilip, kandan emilir.

Doğal kalsiyum kazeinat tozu; şeker, tatlandırıcı, aroma, kıvamlaştırıcı içermez.

Kalsiyum kazeinat ekstra protein kaynağı olarak günlük beslenme için uygundur çünkü düşük sodyum, yağ ve şeker oranı sayesinde tüm yaşlardaki insanlar için sorun oluşturmaz.

Ayrıca kalsiyum kazeinatın, kırmızı biberdeki acılığı veren kapsaikin maddesini nötrleştirme gibi bir özelliği vardır.

Kullanım Alanları:
    • Süt ve süt ürünlerinin içeriklerini zenginleştirmede ve emülsiyon kapasitelerini arttırmada kullanılır.
    • Ayrıca gıdaların protein ve kalsiyum değerini ve kıvamını arttırmak amacıyla, gıda içeriklerinde kalsiyum kazeinat kullanılıyor. Örneğin, unlu mamüller ve bisküvi sektörü kalsiyum kazeinatı en çok kullanan sektörlerdendir.
    • Proteinli içecek karışımlarında kullanıyor.
    • Kimya laboratuarlarında, proteolitik mikroorganizmalar için hazırlanan besiyerler (agar) kalsiyum kazeinat kullanılarak hazırlanır.
    • Zayıflama reçetelerinde ve yeni doğanlardaki ishali engellemede kalsiyum kazeinat kullanılır.

deep_fly ve baykan bunu beğendi.
  3. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kalsiyum kazeinat fiyatları ne kadar peki tandem gıda da bilen var mi ?

4. spyhunter

spyhunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bu konu benim de merak ettiğim bir konu. proteinim bitmek üzere ve kısa bir zmnda tercih yapmam lazım. nette brz araştırma yaptım, tandem gıda ile konuştum ama aklım daha da karıştı.

şimdi hammaddeler.com'da Teknik Bilgiler bölümünde Süt Proteinleri Başlığı altında aşağıdakiler var.

• [FONT=verdana,geneva]Kalsiyum Kazeinat[/FONT]
    • Peyniraltı Suyu Proteinleri (Whey Proteinleri)
    • [FONT=verdana,geneva]Rennet Kazein[/FONT]
    • [FONT=verdana,geneva]Sodyum Kazeinat[/FONT]
    • [FONT=verdana,geneva]Süt Proteini Konsantresi (MPC)[/FONT]
    Şimdi bu sitede Konsantre Peyniraltı Suyu Proteini ve Süt Proteini Konsantresi diye 2 ayrı ürün satılmakta. Ayrıyeten Kalsiyum Kazeinat diye bir ürün satışını listelememişler.

Tandem gıdayı arayıp Kalsiyum Kazeinat sordum. (Daha önceden 5kglık whey prolacta80 ve yumurta tozu almıştım) Yetkili Kalsiyum Kazeinatın perakende satışını yapmadıklarını ayrıca gıda mühendislerinin bu şekilde tüketilmesini tavsiye etmediğini söyledi. Ben de cevaba istinaden (hammaddeler.com daki üründen feyz alarak) Süt Proteini Konstantresi olup olmadığını sordum. Yetkili de Prolacta80 zaten Süt Proteini Konstantresidir şeklinde bir cevap verdi. Ben de Prolacta80 i peynir altı suyu proteini olarak bildiğimi söyledim.

Şimdi merak ettiğim
    1-Kalsiyum Kazeinat direk tüketilebilir mi? (Gıda şirketlerinden alınmış haliyle)
    2-Süt Proteini Konsantresi nedir? Kalsiyum Kazeinat ile arasındaki fark nedir?
    3-Süt Proteini Konsantresi yetkilinin söylediği gibi Peynir altı suyu proteini midir yoksa hammaddeler.com daki gibi bu 3 ürün birbirinden ayrı şeylermidir? (kastettiğim içerik değerleri olarak, yoksa hepsi sütten yapılıyor :)

5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sorularına teker teker cevap verım

1:bence tuketılebılır zararı olmaz
    2:sut proteını konsantresı demek sutun ıcındekı proteınlerden olusur demektır buda %85 kazeın %15 whey ıcerır demektır
    3.3 ude bırbırınden farklıdır cunku whey proteın kana hızlı karısr kazeın cok yavas sut konsantresı ıse ıkısının ortası bır seydır yanı hem kazeın hemde whey ıcerır ;)

spyhunter bunu beğendi.
  6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar tandem de kalsiyum kazeinat yokdu en son ürün sipariş ettiğimde 3 ay önce 6 kg ürün almışdım. 3 kg yumurta akı 3 kg whey 3 kg de kazeinat alacakdım yok dediler.

7. Valerio

Valerio Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Tandemin son fiyatlarını bilen var mı? hammaddeler u mu buranın ürünlerini mi tavsiye edersiniz ankaradayım tandem ankaraya kargo yapıyor mu ? tesekkurler...

8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben hammaddelerden alısverıs yapıyorum ve memnunum

whey proteını hem tandemle aynı hemde cozunebılır yanı koy suyu bardaga at bı olcek toz kasıkla karıstır o kadar rahat yanı

ben hammaddelerden kazeın-sut proteını-whey pro-soya pro aldım ve memnunum

tandemı bırakmamdakı en buyuk sebeb cozunebılır olmamasıdır

9. 70s

70s Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kalsiyum kazeinatı nasıl tüketiyorsunuz. geçenlerde aldım 50 gr çikolata aroması alıp ekledim tadı yine de çok iğrenç bir de su veya sütle karıştırınca şişiyor içmesi tam bir işkence gibi. önerileriniz nelerdir?

10. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    ben casein olarak optimum u kullanıyorum ve memnunum. Yurtdışından getirebiliyorsanız buralardan aramak boş.

11. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ıste benımde yaptıgım bır hatayı yapmıssınız ıcıne hammddelerden aldıgınız cukulata aromasını eklemıssınız benımde 1 kılo tozum bole cope gıttı

aromalardan en kotusu cukulata aroması ve tadı cok ıgrenc

12. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    içinde casein protein olan besin var mı?

13. victory

victory Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    valla dostum emin olmamakla birlikte

LOR

14. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Kazein zaten süt proteini deil mi? Yani süt olan herşeyde olmalı

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sütün %75-80i kasein..;)

Freedommm ve SEZER YZL bunu beğendi.
  16. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    peki neden yatınca sütü tavsiye etmiyolar?

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yanılmıyorsam sütün içindeki kalsiyumun büyüme hormonunu engellediğini düşündüklerinden..

Kalsiyum belirli bir kalsiyum-fosfor oranı olduğunda biraz etkiliyor ama sütün içindeki kalsiyum-fosfor oranı bu bahsettiğimiz orana uymaz.. Yani sütün içindeki kalsiyum büyüme hormonunu etkilemez aslında..

Ben forumdaki konulardan birinde bunları öğrenmiştim.. Yukarda yazdıklarımın tarafını tutuyorum bende çünkü bilimsel açıklaması vardı..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...ml?t=19871&highlight=s%FCt+b%FCy%FCme+hormonu

Son düzenleme: 29 Eylül 2009
    qjack, victory ve Freedommm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş