Hangi Besinler Basit karbonhidrat / Kompleks karbonhidrat

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Evren232 tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Son zamanlarda bu kavrama çok raslar oldum şöyle bir araştırma yaptım sanırım spordan önce kompleks karbonhidratlar alınmalı sonrasında ise basit karbonhidratlar alınmalı fakat hangi karbonhidratın hangi katagoriye dahil olduğuyla ilgili somut bir şey bulamadım. Örneğin en çok tüketilenlere gelirsek bunlar nasıl gruplandırılır ?
    -Yulaf ezmesi , Beyaz Ekmek , Patates , Pirinç , Makarna , Kuru Fasülye , Kuru Kayısı /üzüm
    bu saydıklarım hangi katagoride ?

2. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Komplex karbonhidratlar

Bulgur-Yulaf-EsmerPirinç-TamTahıllıEkmek-KepekliMakarna vs...
    Spordan sonra basit karbonhidrat alımı aslında yanlış basit şeker alımı olucak o her ögününde Komplex karbonhidrat yemeye çalış Kimse burada MÜSABIK değil yağlanırsın sonra onları yakıcam derdine girersin.

3. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ya bnm hic anlamadigim varya biz sporda yapiyoruz bnm cevremde spor yapmayanlarda var en basitinden abim annem babam ama onlar haftanin belirli gunleri beyaz pilav geceleri meyve cerez arada tatli yerler borek falan yerler biz muhabbetler hep yaglaniriz diyoruz ama cevremde boyle olanlardan kilosu sabit olan senelerdir ayni vucutda olan insanlar kayniyo simdi sikinti bizdemi anasini satayim onlar insanda biz farkli bir yapidamiyiz

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. VeniVidiVici

VeniVidiVici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    istanbul
    Günde 3 öğün yemek yiyenler için kilo kontrolü zor olmasa gerek umut.

5. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    umuta ben de katılıyorum hiç anlamadığım bi şey bu. bizim evdekiler pek protein tüketmez sürekli sebze meyve tatlı, ekmek tüketiyolar haftanın 1-2 günü protein içerikli yemek yiyolardır ama yağlanma falan yaşamıyolar. günde 3öğünden fazla yiyolar aynı zamanda yani benle aynı miktarda yiyolar

6. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Beslenme Programım aşağıda paylaşıyorum , 180 cm boyundayım 59 kiloyum hacimlenmek istiyorum , acaba bu basit karbonhidrat komplek karbonhidrat olayına uygun mu programım
    bu antreman günü için hazırlanmış bir program öğle ile ara öğün-1 arasında oluyor antremanım

7. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Pekiya geceleri lor veya yogurt alip proteinle kaslari korumamiz spor yapmayan kisilerin neden geceleri kaslari erimiyor veya 3 ogun yapanlarin kilo kontrolu zor olmasa gerek demissin o zaman butun mesele kaloride bizde kalori alimini dengeledigimz surece istedigimizi yesekde yaglanma olmamasi gerekir o zaman

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Umut kaloriyi dengelediğimiz sürece ne yersek yiyelim yağlanma olmaması gerekir diyosunda şöyle düşün.Bir duvar örüceksin tuğlalara çimento yerine çamurla tezekle doldurursan kalitesiz olur ama gerekli malzemeleri kullanırsan sağlam olur en basitinden böyle açıklayabildim forumda daha bilgili abilerimdende görüş beklerim

9. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslar asil konuya donsekte benim programi yorumlasiniz ?

Sayfayı Paylaş