Hangi Bölgeleri Birlikte Çalışıyorsunuz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CENTAUR tarafından 27 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hangi bölgeleri birlikte çalışıyorsunuz ne sıklıkla antrenman yapıyorsunuz, bir bölgeyi haftada kaç defa çalışıyorsunuz, nasıl sonuç alıyorsunuz, gerçekten çok merak ettim arkadaşlar, hem hepimize örnek olur, görüş ve tavsiyelerimizi daha geniş bir alanda paylaşabiliriz.

Saygılar.

2. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Ben göğüs-sırt, Omuz-Kol, Bacak-Sırt, buunun dışı 2 gün cardio işi görecek benzeri aletsiz şeyler 1gün esneme 1günde yoga :) Bunları 2-4-6 ve 7nci günlere sıkıştırırım aynı zamanda arada dinlenme olur. Karında daha az aklıma geldikçe sadece 20dk. ama 20dk.da karnı felaket yakacak şeyler yaparım :pP Sonuçlar iyi. İyi gittikçe devam edilebilir. Kişinin durumuna görede değişir herkesin benimde aylık değişir. Her bölge haftada 1 kez çalışmalı normalde. Şu an daha detaylara girmeyen temel program benim. Oyüzden düşük kilo yüksek tekrar ama 45dk. geçmez en uzunu. Herkes amacını durumunu da yazarsa neden o programı yaptığını da öğrenmiş oluruz hep beraber. Detaylarda Göğüs omuz arka kol, sırt ön kol gibi gidilebilir.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Detaylarda diye neyi kastettin anlamadım, sırtı daha sık çalışmanın nedenini de merak ettim, herkesin amacını ve durumunu yazması iyi fikir daha iyi olur hatta aslında kaç set kaç tekrar hangi egzersizleri yaptğımızı da yazarsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    benim her çalışmamdan sonra karın var ama onun dışında omuz ve sırtı aynı gün çalışıyorum

5. paco_bautista1975

paco_bautista1975 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs - biceps - karın
    Omuz - bacak -bilek
    Sırt - karın
    Kanat - bilek

Pazartesi-çarşamba-cuma ve cumartesi çalışıyorum. bu program oldukça etkili bana göre.

6. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Temel dediğim ilk hacimler, kolu 1 günde çalıştırmak. Sonraki programlarda detay dediğim biceps tricepsi ayrı günlerde çalıştırmak gibi.

7. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sınavlar bitti, yeni programım :

Göğüs

Omuz Biceps

Sırt triceps kalf

Off

Ağırlık göğüste ve midede... Bacak hafif çalışıyorum...

Haftada 6 gün de sabahları abs... off günler de akşamları da...

Selamlar....

8. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    benım programım gogus-kol-arkada bacak/omuz-kanat-mıde/bacak-trıceps-on kol

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çok ilginç kombinasyonlar var görüyorum devamı gelir inşallah :p .
    Teşekkür ederim arkadaşlar :) .

Bende uzun bir süre göğüs sırt, omuz bacak, biceps triceps şeklinde çalıştım mideyi ise gün aşırı veya isteğe bağlı olarak çalışmam lazımken ihmal ettim, haftada bir veya iki gün dinlenme

Sonra yine uzun bir dönem göğüs tek, omuz sırt, biceps triceps, bacak şeklinde devam ettim sonra bacağı devreden çıkarıp ihmal ettim ve hala mideyi hakkıyla çalışmıyordum yine haftada 1-2 gün dinlenme

Sonra yine aynı program, bu sefer bacak ve mideyede ağırlık verdim hatta haftada iki gün cardio ya bile başladım, bu programda da huzursuz oldum

Sonra antrenmana başlarken ilk olarak mideyi aradan çıkarmaya ve bölgeleri seyrek fakat uzun ve sert bir antrenmanla çalışmayı deneyecektim, kardio yu da ihmal etmeyecektim, ortaya

Sırt-mide
    Omuz
    Mide Kardio
    K o l
    Mide Kardio
    B a c ak
    G ö ğ ü s

Diye bişey çıktı ama bu seferde huzursuz oldum, antranmanın hakkını veremediğim zaman için hiç rahat etmiyordu çünkü dinlenme çok uzundu. Flexor hocaya danıştım, o da süreyi bu kadar uzatmasam daha iyi olacağını söyledi şüphemi haklı çıkardı.

Şimdi ise hala tam karar vermiş değilim klasik göğüs biceps, omuz triceps, sırt bacak üçlüsü gibi programlar bana pek çekici gelmiyor bundan ziyade bazı bölgelerin hakkı yeniyor gibi geliyor herneyse .

Saygılar.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle ağır çalışan bir bodyci için rutini 3 günlük programa bölmek verimi düşürebiliyor..7-8 aylık ağır bir dönemde bunu iyice fark ettim..birkaç aydır 4 gün yapıyorum..fırsat bulabilirsem 5 e çıkaracam..zira örneğin ağır bir sırt idmanından sonra triceps çalışmak insana psikolojik ve fiziksel olarak yıpratıcı gelebiliyor..aynı şey omuz bacakta da geçerli ki bacak antremanını ağır kilolarla yaptığınız için omuzdan sonra katlanılamaz hale gelebiliyor..

4 günlük programım;
    göğüs
    biceps-triceps (amerikada kalmış bir arkadaşımın tabiriyle bayseps-tırayseps :))
    omuz-bacak
    sırt

5e çıkardığımda bacak antremanını tek gün yapıcam..

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kesinlikle aynı fikirdeyim diez :roll:.

Bir konuda fikrini almak istiyorum diez,
    Sırt-mide
    Omuz
    Mide Kardio
    K o l
    Mide Kardio
    B a c ak
    G ö ğ ü s

Gibi bir programda her gün antrenman yapıyoruz ve mide dışında her bölge haftada bir çalışılıyor, sence bölgeler arası dinlenme çok mu uzun?

Dinlenmenin çok uzun ve gelişimin yavaş olduğunu farz edersek, hacim dönemi de olsa şimdilik haftada iki gün kardio yu kaldırıp mideyi de bir şekilde serpiştirsek ama yine her gün antrenmana gitsek, sonrada definasyon döneminde hoşumuza gitmesede bir antrenmanda 2 veya üç bölge çalışıp kardio günlerini haftada 3 veya 4 güne çıkarsak etkili olmaz mı sence (harcanan kalori miktarının artması ve yağ yakımı açısından) :?:.

12. CENTAUR

CENTAUR Guest

PROGRAM 1. HACİM
    MİDE SIRT
    BACAK
    MİDE KOL (Rampada mekik yok)
    OMUZ
    MİDE GÖĞÜS

PROGRAM 2 DAHA SIK VE KARDİOLU definasyonluk (fazla kalori yaktırır)
    MİDE SIRT OMUZ
    BACAK TRİCEPS
    MİDE KARDİO
    GÖĞÜS BİCEPS
    MİDE KARDİO

PROGRAM 3.
    MİDE SIRT
    OMUZ
    MİDE KARDİO
    KOL
    MİDE KARDİO
    BACAK
    GÖĞÜS

PROGRAM 4. Daha Sert ve uzun dinlenmeli bulk veya kür döneminde Heavy Duty yapılabilir.
    OMUZ
    MİDE SIRT
    DİNLENME
    BACAK TRİCEPS
    DİNLENME
    GÖĞÜS BİCEPS
    DİNLENME

PROGRAM 5.
    MİDE SIRT
    BACAK TRİCEPS
    DİNLENME
    MİDE OMUZ
    GÖĞÜS BİCEPS

program 6 hergün veya gün aşırı mide
    göğüs sırt
    omuz bacak
    biceps triceps

program 7 hergün veya gün aşırı mide
    göğüs biceps
    omuz triceps
    sırt bacak

Bunlar aklıma gelen çeşitli varyasyonlar ben program 1 i uygulamaya başladım.

Selametle.

13. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Ben bir büyük bir küçük kas gruplarını çalıştırıyorum. Göğüs-ön kol, Sırt- arka kol, omuz bacak ... Kendimi iyi hissettiğim günlerde karın . Haftada 4 gün sırayla takip ediyor.

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    verdiğin program örnekleri 5 er gün ve kesinlikle aralar fazla değil..tabi sen kendini daha iyi tanıyacaksın ve karar vereceksindir..dikkatimi çeken (kilonu normal farzederek) cardioların bulk döneminde fazlalığı..bulk döneminde gerçekten ihtiyacın yoksa cardioyu azaltman hatta yaza kadar askıya alman belki haftada bir..kas oluşumunu engellediği konusunda yazılar okumuştum..heleki dinlenme günlerinin cardio ile geçirilmesini öneriyor yazdığın program..

lafın kısası fazla dinlenmeyi bırak fazla bile çalışıyorsun..yazın zaten insan ağır çalışamıyor..fazlaca yağlandıysan ozaman cardio yap derim..bu meyanda 4 ve 5. programlar favorim..
    1.programı seçmişsin 5gün ardarda sanırım.bu programda dikkatimi çeken son 3gün tricepse iş düşüyor.performansını etkileyerebilir..enazından sonda bulunan göğüsü etkiler.sırt ve bacak antremanını aralara dağıtarak tricepsi rahatlatabilirsin....iyi çalışmalar..

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Birinci programdaki hatayı gördüm, mide sırt antrenmanını omuz ve göğüsün arasına alarak bicepsede, tricepsede dinlenme fırsatı verebiliriz aslında,

Şu an benim beslenme üstünkörü olmakla beraber supplementte kullanmadığımı hesaplarsak heralde kaslara daha çok dinlenme ve beslenme için zaman vermek gerekecek.

Bende zaten şu aralar sürrantrene gibi hissetmeye başlamıştım kendimi isabet olmuş.

Kardioları iptal etmeye karar verdim ve buna sevindim :D .

4. program bana daha cazip göründü, baharın ortalarına doğru 5. program, yaza doğruda diğer kardiolu programlara geçsem daha mantıklı olur gibi görünüyor.

Yağlanmaya gelince, çokta öyle yağlı değilim fakat işte kafaya takıyorum, kısa zamanda meydana çıkmış baklavalar ve define bir vücut hayal ediyorum ama sanki şimdiden hazırlanmam gerek gibi geliyor

Teşekkür ederim.

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ha neden küt diye fikir değiştirdim, çünki tesir altında kalmadan önceki mantığıma ve vücudun mesajlarına daha uygun oldu.

Çevremdeki adamlara baktım çoğu sık çalışıyordu ve salondaki hocaya haftada 3 gün 45 dakka cardio çalışsam olurmu diye sorunca olur olur neden olmasın bir zararı olmaz dedi, ondan önceki hoca (kısa zaman önce el değiştirdi salon) yaza kadar mide bile çalıştırmıyordu, anlayacağınız bu işte bana etiyle kemiğiyle doğru dürüst bir vg hocası denk gelmedi, yine varsa yoksa bu forumdakiler.

Yani diezcim, senin anlayacağın yazılarından memnun oldum.

Selametle.

Sayfayı Paylaş