hangısını alsam daha ıyı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sicorleone tarafından 24 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sicorleone

sicorleone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkdslar ben baslayalı 3 hafta oldu. ılk haftadan berı wıeder cfm whey proteın kullanıyorum bunu daha önce sölemıstım. yalnız bu urun bır hafta sonra bıtmek uzere ve benım aklımda optımum %100 whey standar gold almayı dusunuyordum yalnız sımdı de aklıma ultımate amıno 2000 gırdı. sızce hangısını tercıh etmelıyım?

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Markalar arası karşılaştırma yapmayacağım ama aminoasit ya da protein tozundan sadece birine verecek paran varsa, eğer derdin kütle kazanmak ise ki başlangıç seviyesi olduğunu tahmin ettiğim için böyledir, tercihin whey olsun. Neticede sana ikisi de gerekli ama whey daha önceliklidir.

3. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    3 haftalık bir sporcunun supplement kataloğunu eline alması bile hatadır , önce bu sporun zorluklarını gör iradeni bi test et , 2 yılda bizim salona 200-300 kişi gelip gitmiştir , her başlayan hemen supplement alsa ithalatçılar vergi rekortmeni olur :) , forumda yeni başlayanlar bölümündeki başlıkları oku ve en az 3 ay bu sporu düzenli yap daha sonra supplement kullanımına başla derim ben

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben supplement kullanımını destekliyorum, çünkü kendimde, en iyi etkileri daima supplement kullanırken gördüm,daha ileri giderek,supplement kullanmadığım dönemler çokça yerimde saydım diyeceğim.
    Bu benim görüşüm, kimi uzmanlar ilk 6 ay kullanmayın diyorlar, ancak nereden bilebiliriz bu arkadaşın çok yetersiz beslenmediğini.
    Ne örnekler gördüm, idmandan önce yağlı tarafında döner yiyerek idmana iyi bir hazırlık yaptığını sanan, aslında çok yetenekli arkadaşlar gördüm,ama beslenme eksikliği nedeniyle olabileceğinden çok daha az yol aldılar.
    Vallahi, ben ikisi arasında kıyaslama bile yapmam, optimum whey protein al.
    Bütçeni zorla ve 4.7 kg. olandan al, bu sana 3 aya yakın yetecektir.
    Amino asit tabletlerinin modası geçti artık, whey protein mükemmel bir ürün, eskiden protein tozlarını sindirmek başlıbaşına dertti, o yüzden amino asitler vardı.
    Şimdi zaten whey'i sindirmek çok kolay, amino asit'in tek cazibesi güzel ambalajları olması ve hap almanın, insanda ilaç alıyor etkisi yaratarak bence kişiyi havaya sokması.
    Amino asit tabletleri çok pahalıya geliyor birim bazında, en pahalı protein tozu bile vasat bir markanın aminoasitinden daha ucuza geliyor.

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    2 üründe çok iyi, çünkü içeriğinde gulutamine var. Weider'in içinde B2 vitaminide var. Bu bitince optimumu denersin.

6. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle katılıyorum firebird.
    Üretici firmalar ve pazarlamacılar işlerini gerçekten çok iyi yapıyorlar. Yeni olanlarda supplementsiz spor yapınca hiçbir kademe kaydedemeyeceklerini zannediyorlar veya çok zor ve çok uzun bir zamanda elde edecekleri hedefe kısa yoldan ulaşmak amacıyla supplementlere saldırıyorlar.
    Bence 3 haftalık bir sporcu adayı olarak öncelikle doğal besin takviyeleriniz kuvvetlendirin, ardından en az üç ay diyorum bende, tıpkı firebird gibi. Herşeyin zamanı var ve kademe kademe sindirerek yapmak en iyisi.
    Kolaylıklar diliyorum.

7. parçalıbulutlu

parçalıbulutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, ben spor yapmıyorum. Sorunum şu; karın bölgemde aşırı bir yağlanma var, kollarım ve bacaklarım da sanırsınız kopacak; o derece zayıf yani. Sporcu ürünleri kullanarak karın bölgesindeki yağları eritip, kollarımı ve bacaklarımı geliştirebilir miyim? Bu konuda uzman olan arkadaşlar bana hangi ürünü kullanmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirler mi, acaba.

8. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    önce boğazına dur diyeceksin ( şeker cola ekmek tereyağlı ev yemekleri ) bunları kes bak bakalım neler oluyor

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    senin sorun yemek yemeden kilo alabilir miyim sorusuna benziyor..
    öncelikle şunu söyliyim..
    bir amaç uğruna emek vermeden, ter dökmeden istediğin şeye ulaşamassın..

eğer kolunu kalınlaştırmak istiyorsan bir program dahilinde kol hareketleri çalışıp gerekli beslenmeyi yapmalısın..
    aksi takdirde oturduğun yerden, sadece mucizevi olduğuna inanılan bir takım tozları, karışımları tüketerek bir noktaya varamayacağın gibi vücuduna da büyük zarar verebilirsin..

kilo vermek konusunda biraz da esnek konuşucam..
    evet, spor yapmadan bazı tabletler veya tozlar ile belli oranda kilo vermek mümkün.. çünkü vücudun hormonal dengesini değiştiren ve metabolizmayla oynayan ilaçlar mevcut.. ancak bunlar ne kadar sağlıklı, çok tartışılır..
    yüzde yüz bitkisel olduğu söylenen doğal haplar ve bitki çayları ile metabolizmanı doğal yoldan (hormonal dengeleri altüst etmeden) hızlandırabilirsin ve bu gün içersinde yaktığın kaloriyi belli miktarda artırabilir..
    ancak spor yapmadan sadece bu yolla yağlarını eritmeye calışırsan ne kadar sürede ve ne kadar tatmin edici biçimde amacına ulaşabilirsin bilemem..

sana tavsiyem, spor yapmayı sevmeye çalışman ve hayatına sporu mutlaka dahil etmen..

10. parçalıbulutlu

parçalıbulutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlginiz için teşekkür ederim. Benim bir spor yapmaya pek vaktim yok. Evde basit bir şeyler yapabilirim ama basit de olsa bu konuda biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor. Karın yağlarını eritmek için habire reklamı yapılan kemerlerden aldım; arkadaşlar kalp için zararlı olduğunu söyledi. Mekik aleti aldım; onunla çalışmak epey yoruyor. 3 ay çalıştım ama 3 cm bile incelme olmadı. Neyse... Siz bu işin içinde olduğunuz için bir şey soracağım: "Optimum Nutr. Creatine 2500 300 Kapsül" adlı ilaç mı, nedir; benim onu kullanmamda bir sakınca olabilir mi?

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Creatine ile ne işin olur?
    Amacın yağ yakmak ise, diyet yap ve CLA kullan. Arada gidip yürüyüş, hafif tempolu koşu yap. Boş kaldığında şınav çek. Ve dengeli, sağlıklı bir şekilde beslen. Spora isteğin yoksa gereksiz teferruata girme.

12. parçalıbulutlu

parçalıbulutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz da kollarımla bacaklarımın gelişmesini istiyorum. Göbeğim senelik iznine çıktı ama kollarım ve bacaklarım da çöp gibi. Hani o bahsettiğim şey kasları geliştiriyormuş.

Sayfayı Paylaş