halterciler ve body ciler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve darkhacker tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    SA ARKADAŞLAR MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR..

Halter sporu yapanlar kısa boylu mu olurlar ve body cilerden daha güçlü kaslı olurlar çabuk mu kas kaanırlar? ve onlarda halter sporunu bırakınca kasları geri çekilicek mi body de olduğu gibi?

2. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    halteciler evet kısadır 1.90 lık halterci ben görmedim, ama çabuk kas kazanmazlar yani bir farkları yok yine çalışmaları gerekir yani pro. v.g yapanlar nasıl ki 200 kilo gibi ağırlıkları kaldırıyorsa halterciler vücut yapmadan sadece klasik tabirle kaba kuvvet geliştirirler bir haltercinin vucuduna baktığınızda hayıflanacağınızı sanmıyorum ama v.g yapan birisiyle kıyaslanırsa haltercinin kaldırdığı ağırlık hiçtir.

Onlarda bırakırsa tabiki kaslar gittikçe küçülür gittikçe daha da güçsüzleşirler

Son düzenleme: 11 Aralık 2010
  3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Furkan, yaklaşık 2-3 ay önce Antalya da bildiğim kadarıyla ağır siklet halter müsabakası tarzında bir yarışma olmuştu. 1.90 lık halterci olmaz demiştin ama ordaki adamların boy ortalaması 1.90 civarıydı. Hatta İranlı bir halterci 1.90 küsür ve 168kg idi. 210 kg ile koparma yapmıştı diye hatırlıyorum. Demek istediğim aslında halterciler kısa olmak zorunda değiller. Ama belli kategorilerde yarıştıkları için ve o kategorilerde kilo sınırı olduğu için o kilo sınırına uygun, güçlü sporcular seçiyorlar.

TheSingleWolf bunu beğendi.
  4. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    işte bunu bilmiyordum bilgilendirme için teşekkürler

Sayfayı Paylaş