Halterci Fiziği

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve erlik tarafından 22 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. erlik

erlik Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Çoğumuzun aklına halterci deyince ya kısa kollu ve bacaklı ya da koca göbekli sporcular geliyor.

Bir de Ivan Stoitsov gibi örnekler var.

Bu adam hayatında bir gün "vücudum orantılımı?" ya da "Bicepsler iyi ama deltoidleri daha fazla şişirmeliyim" diye düşünmemiştir herhalde. Ancak özellikle ablarından belli ki vücudu bir yağ yakma fırını haline gelmiş.

2004 Atina'da altın madalya alan millimi Taner Sağır'ın orantılı vücudu da pek çok yabancı forumda ve youtube yorumlarında tartışılmış:

Benzer örnekler, düşünceler varsa paylaşalım.

Son düzenleme: 22 Haziran 2010
  2. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    genetik.bende çok kızıyorum.bazı adamlar var doğuştan kaslı..örneğin bazı afrikalılar.zannetmyiorumki adamlar o fakirlikle body yapmış olsun günde bilmemkaç gram protein hesaplamış olsun.zaten bazı adamlar spor yaptıkları için kaslı değil kaslı,vücutları uygun olduğu için o spora giriyorlar.

3. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    her halterci yukarıdaki resimdeki gibi değil maalisef.o gayet orantılı ama çoğu halterci için orantıdan asla bahsedilemez.bir kere bacakları çok kalın -mecburen-ve diğer bölgeleri çalışmadılları için geri kalmış çoğu yeri.taner sağırda orantılı değil bence...

4. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    powerlifting deki hafif sikletteki halterciler orantili bir gorunumu sahipler... kendimden biliyorum, bacaklar diger bolgeler gore daha çok çalisiyor o yuzden ilk blanda bacaklar goze çarpiyor ama squatta sirt ve abdolar çok çalisiyor ust bolgede, bench press de de omuz gogus trcipes, deadlift bacak + sirt... gayaet orantili bir gorunume sahip olunabiliyor.. + kazandigin guç de kisa surede inanilmaz olabiliyor.....

5. Y.Mert

Y.Mert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Halil arkadaşa katılıyorum

6. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    halterciler hakkında kısa boylu önyargısı çok yaygın maalisef.ancak pek doğru değil.uzun haltercide çok

7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    uzun boylu haltercilerin fizikleri gayet güzel duruyor.

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ama hem kısa hem yapılı haltercilerde halteri kaldırırken yer çekimine daha kolay karşı koyabiliyiorlar bence boydan dolayı örn: Naim Süleymanoğlu ,
    Halil Mutlu

9. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    dediğin çok komik geldi bana kimsenin doğuştan kas sahibi olucağını sanmıyorum afrikadaki yerliler protein hesaplamıyorlarsa bizim anadolu gençlerimizde hesaplamıyor eğer şehirden çıkmayan biri değilsen köylü gençlerinin %70 80 inin bi şehirliyi 10 a katlıcak iyi bir fizikte olduğunu görebilirsin ki kuzey afrika gibi bi bölgede belli kesimler dışında bicepsi 26 27 yi geçen kimse olduğunu sanmıyorum hiç belgesel izlemedin galiba insanların bırak kas ı direk kemiklerine yapışmış oluyor derileri. tabi ırk olarak bizden bi adım öndeler ama o ayrı bişey senin dediğin çok başka. ve bu genetik işide saçma geliyo mesala forumda bi adam var beslenmesini antremanlarını düzenli olarak gerçekleştirmiş.yorumlara bakıyoruz hemen genetiğe bağlıyolar. başka bi kişi beslenmeden aciz tek tük antremanlar ile aylarca çalışıyor sonra bişey elde edemeyince genetiğine bağlıyo bu çok psikolojik bence genetik falan hikaye biyerden sonra

10. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Zencilerin vücudu kas yapısına uygun oluyor buraya katılıyorum. Fakat çok agır işler yapanlarda güzel kas oluyor yoksa yatan adamda kas olmaz.
    En basit benim kickbox hocam derdi benim babam inşaat işçisiydi getireyim buraya göğüs kası var adamda.Ne dersiniz 3 4 ay inşaatta çalışın hem para kazanır hem kas yaparsınız :D

11. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    inşaat da veya ona benzer ağır işlerde çalışıp çelimsiz vücutları olanda var. bunada deli kuvveti diyorlar sanırım :)

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    halter antrenman metodolojisi ile vg-metodlojisi son derece farklı olaylar...

vg- tamamen "kas büyütme "amavcına dönük olarak "halter "den ve diğer sistemlerden "araç,alet vb" leri alarak bünyesine katmış olan "eklektik bir spor dalı" ...

halterde ,hedef "hipertrofi" değildir...ancak ,tabi ki zorlu antrenmanlar sonucu , genetik ve özellikle kullanılan "steroid ve anaboliznalra "neticesi belli oranda ,belli şekilde çalıştırılan bölgelerde "hipertrofi" oluşuyor..

13. acc123

acc123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Balıkesir
    '

hayır genetik isi var dogru ama onun dedigi gibi deil mesela kimisi dogustan atletik yapılıdır kimisi cevik guclu , kimisi kalın ama oyle arkadasın dedigi gibi
    dogustan kaslı degiller oyle bisey olsa kaslı adamların cocukları 25 cm kolla dogarlar :D :lol:

14. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Afrikalı insanlar bizim yaşadığımız ortamda yaşamıyorlar onlar için hemen her gün bir mücadele olduğu için yaşantıları içerisinde vücudları gelişiyor.

Sayfayı Paylaş