halter konusunda bilgisi olan arkadaslar lutfen yazsin

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve snatcher tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    herkeze saglikli gunler arkadaslar ben 30 yasindayim ve yaklasik 17 yil v.g yaptim ve artik birakiyorum ama haltere gecmek istiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum yani program ve diyet konusunda bu isin belli bir yasi varmi? aslinda turkiyedeki sporculara sordugumda war diyolar ama avrupadaki sporcular 30undada baslanir ama olimpik olunmaz diyolar bu konuda bilgi vericek olan arkadaslar varmi...

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yaşla ilgisi yok herkesin genetiği farklı bodyden geçmiş 35 yaşından sonra türkiye şampiyonu olmuş dünyada derecelere girmiş bir sporcu vardı türk hatırlayamıyorum adını...Bir ara çok araştırmıştım googleden araştırmanızı tavsiye ederim uğraşınca çok şey bulursunuz emin olun..Belki çok yatkınsınızdır çabuk yol alırsınız belli olmaz ki bu işler..mesela yakup sağlam 30 yaşında boksa başladı futbol oynuyormuş sakatlanmış ee bakıyorum 12 yaşında başlamış boksörleri ilk raundda indiriyor..Rocky marciano 24 yaşında boksa başladı spor altyapısı yok gemi tersanesinde işçiydi efsane oldu bilirsiniz....Yani belli bir yaştan sonra bu olmaz falan demek biraz yapamayanların bahanesidir onlar 28 yaşında olsa gene yapamayanlardır...sinana bakın çöküşe geçti evander holyfielde bakın 47 yaşında hala ringte sinana sorsanız yaşım geçti der işin içinden çıkar....Verdiğim örneklerdeki kişler gördüğünüz gibi alakasız sporlara geçiş yapmışlar siz daha yakın bir spordan geçiş yapacaksınız isterseniz hobi amaçlı çalışırsınız istersniz ciddi hedef koyarsanız o yolda ilerlersiniz..Mesela kimi arkadaş aylarca önceden üniversitede ders çalışıyor ben geziyorum son haftalara girerken onların 2 misli çalışıyorum gene ben geçiyorum sonra kafaya bak zekide ondan deyip aradan çıkıyorlar.....Osman pamukoğlunun lafı 3 ayda en kral komandoyu yetiştiririm......Neyse uzatmayayın halter klüplerinden birini araştırın gidin eğer oranın antrönörü yaşın geçti derse sakın takmayın siz sadece istediğinizi yapın kolay gelsin keyfinize bakın....

Son düzenleme: 7 Aralık 2009
    kytol ve 307KD bunu beğendi.
  3. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    slm

valla birader cok haklisinda bak sana basimdan gecen bir olayi anlatiyim bundan tam 10 sene onceydi daha 20 yasindaydim vucut gelistirmedede yedinci yilimi doldurmustum kocaeli karamurselde bir halter salonuna gittim orayida zor buldum yani biliyosun turkiyede halter salonu bulmak kolay degil neyse antrenoru gordum ve haltere baslamak istedigimi soyledim daha 20 yasindayim herif kafadan dedi olmaz yapamazsin yasin gecmis, ya varmi boyle bise arkadas bu nasil bir sistem yani , neymis efendim halterciler 7 yasinda baslarmis ya kardesim benim zaten alt yapim vardi veya spor olarak yapacaktim musabik olmazdim , ama adam dinlemedi bile bulgar gocmeni bir antrenordu yani o gun anladim turkiyede adam harcamak cok kolay anlayip dinlemeden ben yaklasik 9 yildir ingilterede yasiyorum burdaki haltercilerle konustugumda bu isin 20 yasindada cok rahat bir sekilde yapilabilecegini soyluyolar yada 30 dedigin gibi yetenek meselesi, ben hani gene sizden bir fikir aliyim diye sormustm senin dusuncende burdakiler gibi, sagol saglicakla kall...

4. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    profosyonel olmak gibi bir amaçın yokmuş zaten onun için halter yerine powerliftinge yönelsen daha iyi olur bence......seninde söyledigin gibi halter salonu her yerde kolay kolay bulunmuyor ...bildigin gibi powerliftingi nerdeyse her spor salonunda yapabilirsin

5. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl antrenörmüş o parasıyla değilmi kardeşim bugün 45 yaşında adamlar boks salonuna gidiyor hobi amaçlı ringe çıkmak zorundamı...Bence Antrenman metotlarını araştır salonun çnünde belki bir halterci yakalarsın sorular sorarsın normal body salonuna gidersin programın doğrultusunda çalışırsın ingilizce bilsen çok kaynak bulursun ben anlayamıyorum türk sitelrinde ne halter programı ne güreş ne karate ne boks ne başka birşey programlarını bulamıyorsun...

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Aşağıdaki linke bir bak yanlız bu rutin yani herzaman yapılan ama mesela yarışmaya hazırlanıyorsun ozaman son 3-5 ay kala falan daha ağar program uyguluyorsun
    http://www.sport-fitness-advisor.com/images/olympic_weightlifting.jpg

Birde haftada 2 gün olan var 1 gün ağar çalışıyorsun gerekli kasları 1 günde hafif çalışıyorsun yardımcı kasları o başka tabi çok kafan karışmasın......
    Hareketlerin anlamına googleden bakabilirsin...

cadocx bunu beğendi.
  7. grafist24

grafist24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm lar bende halterciyim ama bileğimden sakatladım ve tam 8 aydır antrenman yapamıyorum koparma ve silkmede cok kötü canım yanıyor fizik tedaviden ortopediye kadar tüm tedavi yöntemlerini kulanndımhastaneler doktorlar mr(emar) lar ama yok hiç düzelmedi bileğimin üzerine avuctan dogru bastırınca canım cok yanıyor orada birşeyler sıkışıyor.sizce body build egzersi<leri varmı güçlendirmek yada vücudu oraya odaklamak için ??

8. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ingilizce biliyo musun?

9. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    o antrenör seni kibarca kovmuş.burda her yaştan insan rahatlıkla gelip çalışabiliyor.

10. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    evet ıngilizce biliyorum neden?

11. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

sizin calıstıgınız yer neresı bıraz bılgı verırmısın?

12. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    mark rippetoe - starting strength haltere başlayacak olanların kutsal kitabıdır. squat, clean, deadlift, bench press, press hareketlerini uzun uzun anlatır. başlangıç programı verir. edinebilirsen onu okumalısın.
    kitap türkçeye çevrilmedi ve türkiyede satışı yok.

deathlifter bunu beğendi.
  13. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdığınız kitabı biliyorum isterseniz özelden linkiti atayım e-kitap olarak indirin ingilizce ama sonuçta çözersiniz....

cadocx bunu beğendi.
  14. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ingilizce bilmeyen birisinin ayrıntıları çözmesi çok zor, bulaşmasınlar derim. hamstring aktif, hip drive ile squatı örneğin çözemedikten sonra, çömelir kalkarlar yine bildikleri gibi; ne anlamı kalır o zaman starting strength programının.

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    mark rippertoe faydalanmamız gereken bir adam. bu site işinizi görecektir deadlift squat için

http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki

burada videolar ile deadlift squat çok ayrıntılı anlatılıyor. badinin de temeli bu hareketlerdir aslında. deadlift squat da iyi basan hepsine iyi basar.

16. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bana yollarsan çok sevinirim

17. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Özele gönderdim...

cadocx bunu beğendi.
  18. oktayhan

oktayhan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğretmen
    Yer:
    Kütahya
    Arkadaşlar Kütahya'da öğretmenim.Geçen ay bizim okula bir halter antrenörü geldi.Tanışınca öğrendik ki Naim Süleymanoğlu'nu ilk keşfeden ve çalıştıran antrenörmüş.Bizim okulu pilot okul olarak seçmiş.Bizim öğrencilerden bir takım oluşturmak istiyormuş.Yetiştirdiği sporculardan biri 62 kg'da avrupa şampiyonu oldu.Okuldan bir arkadaş ta ben gibi vg meraklısı.Hocayla konuştuk, halter salonuna istediğiniz zaman gelin dedi.Bir aydır vakit buldukça haftada 2 gün gidiyoruz.Genelde bacak çalışıyoruz.

19. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bilimsel antrenmanın önemi gerçekten çok büyük trt 3' te izlemiştim...eski bir güreş antrenörü ankarannın beypazaı ilçesine taşınıyor orada boş kalmamak için bir liseye beden derslerine girmek istediğini söylüyor sözleşmeli değil tabi tamam diyorlar ve Türkiye'nin gençlerde gülle cirit koşu vb dallarınının şampiyonlarının neredeyse tamamına yakını o ilçeden çıkıyor.....O antrenör şöyle diyor hani şu bir adam şampiyon olduktan sonra diğer kişiler hemen deer ya genetiği üstündü de ondan oldu işte öyle değildir diyor....şöyle diyor antrenör asıl şampiyonlar evdedir çünkü daha onların potansiyelinin ne olduğu belli değildir gerçekten hayran kaldım o adama helal olsun....vücut geliştirmeden geçiş yapmış 36-37 yaşında halterde dereceler elde etmiş sporcular var cluplerin yaşlı kişi istememelerinin sebebi sonuçta bir clup ve antrenör ne kadar şampiyon çıkartırsa o kadar popüler olur ve bu adam yaşlı zamanımı almasın diyebilir....
    Keşke bizdede mahalle arası halter salonları olsa emin olun bilimsel bir halter programıyla şuana kadar yaptığını bütün body hayatınızdakinden daha güçlü olacaksınız en azından amaca yönelik bir spor hedef olduğu için eğlenceli olabilir başarılar...

20. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    bu halterde boy konusu önemli diye mi acaba 7 yaşından itibaren gözetim altında sporcu olmalıydı deniyor... benim bildiğim uzun boylu kişilerden halterci olmaz... yani ben 1.90 1.95'lik hiç halterci görmedim. varsa bilgilendirin öğrenmiş olurum! mantıken zaten halter için kısa ve kaslı olacaksın ki kiloyu kaldırabilesin. boyu kısa olan adam illa halterci olamaz zaten!

Sayfayı Paylaş