Halter göğüste kaldı , ne yapmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Prelektro tarafından 25 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün yaşadığım bi sorun sonrası bunu sorma ihtiyacı hissettim. Bugün bench press çalışırken son sette ağırlığı 6 kilo kadar arttırarak 60 kiloya çıkardım.(1.5 aydır çalışıyorum) 4. tekrardan sonra birden gücüm kesildi kaldıramadım ve halter göğüsümün üzerinde kaldı. Ufak bi grip geçirdiğimden burnum hafif tıkalıydı sanırım bu haldeyken böyle bişeye kalkışmam büyük hata. Şansıma yakında çalışan bi arkadaş vardı ondan yardım alarak zor bela yerine koydum. Çalıştığım salon biraz tenha. O arkadaş olmasaydı sizce böyle bi durumdan nasıl kurtulunur ?

bench_O

2. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    her zaman bir partnerle calışırsan bu sorun başına gelmez.bunun bi cevabı yok.gücüm neden kesildi diyosan hareketin son seti ve ağır kiloda zorladığın için olmuş..
    bi partnerle çalış yaşama böyle şeyleri bu camia kazalara kurban giden arkadaşların arkasından ağlamasın sora...

3. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    partnersiz çalışmak her ne kadar hata olsa da, kimse yokken böyle bir durumda kalınca mecburen belden kuvvet alarak doğrulup ağırlığı ileri kaydırmak mantıklı bir çaredir.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

[youtube]ssgz78NF6ZY[/youtube]

Buradaki gibi platformda bir yardımcının bulunması, tek başınıza en fazla yapabileceğiniz tekrarların üzerine çok az birşey yardımla yani tekrarlar yine çok zor çıkacak şekilde birkaç tekrar daha fazladan tekrar yapılmasınada müsede edebildiği gibi gözünüzü korkutan kilolara güvenli bir şekilde girmenizide sağlar.

Ekleme: Burada yardımcının rolü çok önemlidir ağırlığı fazla alırsa şiddet düşeceğinden verim azalır, az alırsa çalışan kişininde tüm gücü tükeneceğinden yükün çoğu yardımcıya kalacak ve istenmeyen kaza durumu yine yaşanacaktır. Bir diğer konuda partnerin ağırlığı simetrik ve dengeli tutmasıdır, ayrıca herkesin yardımlı çalışmada tarzı farklıdır kimisi ezdirerek fazladan tek tekrar isterken kimisi fazla yardımla 2 veya 3 tekrara çıkmak ister.

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ağustos 2007
  5. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde zaten bi arkadaşımla çalışıyorum yukarıdaki videodaki gibi. Ama kendisi tatilde o yüzden bi süredir yalnızım. Tekrar yaşayacağımı sanmıyorum sonuçta iyi bi ders oldu bana ama sadece ya olursa diye çözüm önerileri bekliyorum.

6. reddevil

reddevil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BAR_MAN
    Yer:
    çanakkale
    genelde tek başına ağır kilo çalışanlar (bench press) için sölüyorum kullandıkları havluyu katlayıp barı indirdikleri yere koyuyorlar buda bi nevi sakatlanma riskini azaltıyor... birde o durumda yapabiliceğin tek şey bir yöne doğru barı bırakmak sağa veya sola

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bir tarafa sadece ağırlık verip barı devirin böyle durumlarda.

8. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Smith Machinede çalışmayı deneyebilirsin.En risksiz yöntem

9. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Evet benimde aklıma devirme yöntemi geldi biraz düşününce. sanırım en mantıklısı bu olur. ama insanın üzerinde o kadar "baskı" varken aklına gelmiyor böyle şeyler :)

10. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ben bir kez göğsümün üstüne düşürmüştüm.kış dönemiydi hava soğukken kimse gelmiyo tabiki salona.hoca da yoktu ortalarda 1 kaç saniye göğsümde beklettim yavaş yavaş ağırlığı aşağıya doğru ilerlettim yani bacaklarımın üstüne daha sonra doğrulup kurtulduktan sora olayı hallettim.
    ama şimdi bi partner olduğu için rahat rahat giriyorum..

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    50-60 kg de işe yarayabilir belki ama + 100 kg da çok risklidir bu yöntem.

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle, Arnold'ın kitabında bile der ya zaten, 300 pound (136 kg.) bench press'te yardımcısız giremezsiniz, çünkü altında kalırsanız sizi ezip öldürür diyordu :D
    100 kilonun üstünde o riske girilmez kesinlikle.

13. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    aynısını bende yapmak zorunda kaldım 90 kilo ile. özellikle aşağı yuvarlama sırasında karnım ezilmişti.1 hafta karın ağrısı çektim.'göğsümün üstüme düşürdüm'ifaden biraz yanlış olmuş gibi üstünde kalmıştır düşmemiştir. benchte ağırlık 60 kg bile olsa düştüğü zaman ciddi sakatlıklarla hatta ölümle bile sebep olabilir.

14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bende sene içerisinde böyle yaptın iki kere bir kerede ducker gibi yaptım yanlız o andan itibaren biraz psikolojik olarak sanki 1-2 tekrar yapabilecekten yapamıyorum üstümde kalacak diye çünkü yanında kimse olmuyor bütün yıl evin bodrum katında çalıştım kimse yok yani ağırlıklar allahtan çok ağır değil de kurtuldum

15. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bende de aynı olayla çok mücadele ettim..
    ağırlığın bi trafını aşağı indirip karın üzerine koyup alttan çıkıyorum zararsız...:D
    ağırlık 80-95 arası oluyor...

16. Prelektro

Prelektro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    O yuvarlama 60 la bile sakat geldi bana. Nitekim aklıma ilk gelen o oldu ama karın bölgesine gelince acıyı hissedince , malum bölgeyi riske atmak istemedim . istikballe oynamamak lazım :lol:

17. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    barı karna koyunca morarabiliyor ve eğer karın kasları yeterince güçlü değilse iç organlara bile zarar verebilir

18. CENTAUR

CENTAUR Guest

Avazınız çıktığı kadar yardım çağırın karizma sağlıktan daha önemli değil.
    Ha etrafta kimsecikler yoksa en pratik çözüm 1. si barın uçlarına plakaların kaçmaması için takılan kıskaçları asla kullanmayın 2. si ağırlığı önce bir tarafa yatırarak tek taraftaki ağırlıkları dökün, sonra zaten diğer taraftakiler kendiliğinde yatıp dökülecektir bir anda elde boş barla kurtulmuş olarak kalırsınız yalnız çok gürültü çıkartır ve etrafta kimse yokken yapılsa daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş