Halter Göğüs Press Vs Halter Enseye Press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ASLAN05 tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu iki hareketten hangisi sizce daha etkili ankete oy verdikten sonra sebebiyle birlikte hangi hareket olduğunu yazarsanız sevinirim

Ekli Dosyalar:

2. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    anketi açamadım kazayla böyle açtım özür dilerim yorumları bekliyorum

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ''vg'' hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan böyle bir antek açmak gereksiz olmuş, ilk hareket göğüse press değildir,göğüs ile alakası yoktur hareketin,ön omuza presstir,''military press'' tir. İki hareketi birbirinden ayırmak olmaz ikisinin de hedefi farklıdır,dönem dönem değişmeli olarak ikisi de kullanılır...

4. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Katılıyorum military press ön omuz hareketidir standing barbell daha farklı bir bölgeyi çalıştırır

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Enseye presste -ön omuz agırlıklı olarak- omzu calıstırmıyor muymus..
    Daha farklı bir bölgeyi calıstırır derken?

ASLAN05 bunu beğendi.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İki harekette omuzları çalıştırır. Fakat omuzun farklı noktalarına etki ederler. Abruzzi farklı derken bunu demek istedi sanırım. Hangisi iyi sorusu biraz yanlış olmuş iki harekette omuz için gerekli hareketlerdir.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benım hocam programıma bu ahreketlerı yazdıgında 1 ay bırını dıger ay dıgerını bazende ıkısını soyle hem enseye hem ceneye ıkı hareketi bırlestırmıstım 1 ayda oyle yapmıstım

soncu oalrak ıkısıde bellı donemlerde yapılmalı bır sure enseye yaparsınd aha sorna dıgerı seklınde calısılabılır

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Lütfen mesajlarınızda Türkçeyi doğru kullanmaya dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

9. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    güzel saçmalamışsın dediklerin doğru ama ben halter göğüs press derken barı göğüs üzerinden kaldırmayı kastetmiştim sen gidip öyle anlamışsın yada öyle anlamak istemişsin ikiside omuz hareketi değil mi kardeşim ben hangisi daha verimli diye sordum arka omuz ön omuz demedim genel olarak omzun tamamına hangisi daha iyi etki eder diye sordum

10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    saçmalayan ben değilim, saçmalayan sensin,henüz vg hakkında birşey öğrenmeden bilmeden gelip saçma sapan bir konu açıyorsun, iki farklı prensipteki hareketten hangisi daha iyidir diye saçma sapan bir soru soruyorsun,ayrıca en temel hareketlerden birisi olan military pressin adını bile bilmeden saçma bir isim uydurmaya çalışıyorsun,uyduramayınca da , yok ben şöyle düşünmüştüm de böyle söylemiştim de ayağı yapıyorsun,military presste bar göğüs üzerinden falan kalkmaz,ön omuzun 1.5-2 cm ilerisinden dirsekler kapalı olarak indirme kaldırma hareketi yapılır, belli ki bu hareketin ne olduğu hakkında hiç bir fikrin yok,adını bile bilmiyorsun,resmini görmüşsün ve ''aaa enteresan bir hareket en iyisi böyle saçma sapan bir soru sorayım demişsin.
    Bir de bana saçmalamışsın demen yok mu? Böyle senin gibi 3 günlük spor yapan adamlar geliyor,saçma sapan konuşuyor o kadar fitil oluyorum ki...

Azi bunu beğendi.
  11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İkisi de omuz egzersizleridir ve az da olsa trisepsleri de çalıştırmaya yararlar.

"Standing mlitary"i yeni başlayanlara, "seated barbell"ı daha üst seviyedekilere öneririm.

ASLAN05 bunu beğendi.
  12. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hareketlerin ismini biliyorum ama forumda gezen herkez military press deyince bu hareket akla gelmiyor o yüzden böyle yazdım ayrıca hala aynı şeyi yapıyorsun detaylarda boğulma ha göğüs üzerinden kaldırmışşsın ha ön omuzun 1,5-2cm ilersinde aradaki 5cm için söylediğin laflara değmez ben bu hareketi yaparken barı göğse yaslar 2sn bekler sonra kaldırım sen 5cm yukarda tutarsın o ayrı ayrıca bu hareketlerin neresi başka bölge allanı seversen ikiside omuz değil mi ben ön omuz, arka omuz bişey dedim mi genel olarak sordum

Sayfayı Paylaş