HALA GEÇMEDİ?.....

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve biofreak tarafından 1 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. biofreak

biofreak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    inş müh öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    3 ay önce buraya yazdığım sakatlığım daha iyileşmedi 3 ay önce doktora gittim (bana doline adlı bir kas gevşetici verdi)
    ilaçları kullandım ama geçmedi tam olarak ne yapmalıyım?
    sorunum ise scotich curl de ağırlığı kaldırırken ön kolumda sızlama oluyor
    sızlama problemi omuz çalışırken omuzlarda ve ara sıra bicepsimde de oluyor

3 aydır salona gitmedim koluma hep dikkat ettim NE YAPMALIYIM BU SIZLAMA NASIL GEÇECEK!!!!!

2. bestmodel

bestmodel Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    manken
    Valla arkadaşım aynı olay bendede var tendomlarda sanırım sorun var.Buda çok ağır kaldırmak ve ısınmadan antrenman yapmaktan kaynaklanıyor.Ben nemi yapıyorum çok fazla ağır kaldırmamak şartı ile spora devam edip antrenmana başlarken ısınıp ve sürekli o bölgeye masaj yapıyorum.Geçmiş olsun

3. biofreak

biofreak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    inş müh öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    wallaha doktor röntgen çektirmişti orada tendondan falan bahsetmedi
    biran önce geçse de salona gitsem zaten ipinceyim halen kilo veriyorum iyileşmeden ölücem yakında

4. Arnold1975

Arnold1975 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyileşme ihtimali çok zayıf bir durum. Bende yaklaşık 6 aydır var. Dinleniyorumda, liaç da kullanıyorum, aşırı yükleme yapmıyorum ama 6 aydır geçmiyor. Zamanla iyileşebilir ama en ufak zorlamada tekrar karşına çıkacaktır. Geçmiş olsun...

5. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Soz konusu sakatlık geçen hafta bendede oldu..omuz başında şişkinlik ve ağrı var..doktorun dediğine göre bağlar atmış..

Yapılması gereken 2-3 hafta omuzları çalıştırmayacaksın..tam dinlenme yap..yani omzunu mümkün mertebe hareket ettirme..

ve glucosamin tabletleri al...glucosamin tableti ilaç değildir..alternatif tedavidir... piyasada glucosamin&chondroitin diye satılır...günde en az 2000 mg lik dozlar halinde alacaksın..ve glucosaminin etki etmesi biraz süre alsa bile oldukça faydalıdır...

6. biofreak

biofreak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    inş müh öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    aynı tendon problemi annemde de olmuştu geçmiş olsun fakat benim problemim

sadece sızlamadan ibaret herhangi bir tendon sorunu(şişlik ,kasların toplanması) yok sadece diş ağrısı gibi sızlıyor

salonda ez barla scotich yaparken ön kolun yere bakan kısmı sızlıyor

ve sızlayan (kas veya sinir herneyse) hissediyorum sanki biraz basınç yapıyor gibi

sonuçta sağ ön kolumda ve öğrenci olduğum için mecburi yazı yazıyor insanhiç kullanmayım desen yapamam

doktora gidip mr çektirmeye çalışacağım ama sorunumu çözemeyecekler gibi geliyor

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    dostum bu tarz adale ağrılarından bizler olduğu gibi futbolcularda şikayetçi ve onlar ilaç milaç hakgetire deyip direk uzman doktorları tarfından kortizon iğnesi oluyorlar benimde 3 haftadır kolumda geçmeyen bir ağrı var bilek güreşinden kalma sakın ısınmadan bi halt etmeyim sora acısı çok oluyor bende aslında kortizon yaptırmayı düşünüyordum ancak neyalan söyleyim gözüm yemedi kortizon öyle boş bi iğne değil risk yüksek nette biraz araştırdım sende bir göz at veya konuyu doktoruna aç bakalım ne diyecek ancak kısa süredee geçiir deniliyor

8. biofreak

biofreak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    inş müh öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    AAAMMMMMMMMMAAAAAAAAAANNNNNNNN

sakın kortizol iğnesi falan olmayın bb ile ilgili deil ama
    benim ikiz kardeşim hastahanede olduğu kortizollerden dolayı kalp kası(miyokardid)
    iltihaplanmıştı ve şimdide kemik erimesiyle mücadele ediyor zaten doktorumun bana verdiği ilaçda
    kortizol varmış ama ilacı sürünce sızlamasından duramıyorum normalde arada sırada sızlar ama sürünce yerimde duramıyorum

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bak bunu söylediğin iyi oldu thank's

Sayfayı Paylaş