Haftalık Spor Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nosf tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. nosf

nosf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Merhaba,

Kısa süre sonra spora başlayacağım, havuz ve gym içeren bir spor salonuna kayıt oldum. İş ve ders programım çok yoğun bu yüzden haftada ancak 3 gün gidebilme durumum var spor salonuna. Günler de Salı, Cuma ve Pazar olacak. Bu üç günün birini yüzmeye ayırmak, diğer iki gün ağırlık çalışmak istiyorum.

Daha önce gym geçmişim var ama düzenli olarak gidemedim pek. En son 2 yıl kadar önce gittim. Göbeğim yok, kıyafetten belli bile olmuyor ama biraz yağ tabakası var tabii üzeride. 1.85 boyum var ve 80 kiloyum.

Gün içerisinde gayet aktifim, bu nedenle cardio ya özel bir zaman ayırmayacağım. Yalnızca belirttiğim 3 günün 1 günü yüzmeye ayıracağım, diğer günlerde ise kasları ısıtıp direk ağırlık çalışması yapacağım. Vucudum biraz şekillensin istiyorum. Özellikle omuz bölgesine önem vereceğim.

Pazar günü yüzmeye gideceğim, Salı ve Cuma ise salona gireceğim.

Bu doğrultuda bana nasıl bir program önerirsiniz? Her kas grubunu haftada 1 kez çalışmak az olacak sanırım ama yapacak birşey yok. Salı - Cuma alt vucut / üst vucut ya da büyük / küçük kas grupları ayırarak mı çalışmak daha doğru olur? Örnek bir program yazabilirseniz çok memnun olurum. Kendi vucut ağırlığım ile yapılabilecek hareketleri mümkün olduğunca entegre edebilirseniz programa çok iyi olur, bu hareketleri seviyorum.

Teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Sayfayı Paylaş