Haftalık çalışma programı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emrme tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. emrme

emrme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Selam arkadaşlar, body ile 3 hafta önce tanıştım. Ve 3 haftadır düzenli olarak günaşırı evde spor yapıyorum. 1 uzun 2 kısa barı olan 50 kiloluk set aldım onlarla çalışıyorum. Boyum 178 cm kilom 65. Forumdaki tavsiyelerden yola çıkarak bir çalışma programı hazırladım kendime yorumlarınızı ve eleştirilerinizi alabilir miyim? Eksiklerim mutlaka vardır onları da düzenleyip iyi bir program hazırlamama yardımcı olursanız pek mutlu olurum.

Program şöyle:
    1. gün (Her egzersiz 8er kezden 3 set)
    Göğüs
    Dumbbell Bench Press*
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Bench Press (Close)
    Dumbbell Pullover
    Kol
    Dumbbell Curls
    Hammer Curls
    Dumbbell Preacher Curls

2. gün (Her egzersiz 8er kezden 3 set)
    Omuz
    Neck Dumbell Press
    Latarel
    Arnold Press
    Dumbbell Lateral Raises
    Arka Kol
    Lying Dumbbell Extensions
    Dumbbell French
    Dumbbell One Kickbacks

3. gün dinlenme

4. gün
    Şınav (8-12-14-7)

Bacak (8er kezden 4 set)
    Dumbell squats
    Dumbell sumo deadllift
    Dumbell lunges
    Stiff Legged deadlifts

5.gün (Her hareket 8er kezden 3set)

Omuz
    Upright row (uzun bar ile)
    Upright row (dumbbeller ile)
    Shoulder Press (dumbberller ile)

Bel
    Deadlift Stifft Leg (Dumbbeller ile)
    Deadlift (Barbell ile)
    Goodmorning (Barbell omuzdayken öne eğilme)

Karın hareketlerini (mekik vs) yazmadım çünkü spor yaptığım her gün 1er set de olsa yapmayı düşünüyorum.

3 haftadır çalıştığım yöntem yukarıdaki hemen hemen bütün hareketleri (aynısı olmasa da benzeri) içeriyor ancak hepsini tek günde ve 10ar kezden en fazla 2 set yapıyordum. Bu da 1saatten fazla zamanımı alıyordu. Ama benim gibi kilo eksiği olan biri için gün aşırı bu kadar fazla hareket yapmanın kilo almama fayda sağlamayacağını düşündüm ve bunla alakalı şeyler okudum. Ve HTS diye bir yöntemle karşılaştım. Bu programı da bu yöntemden yararlanıp hazırladım.

Not: Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Yeri yanlışsa kusura bakmayın aradım taradım en uygun burayı bulabildim.

Sayfayı Paylaş