Haftalık Çalışma Sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Exotica tarafından 25 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    Merhaba arkadaşlar.. ben bu sporu haftada 3 gün çalısıyorum

pazartesi: göğüs-biceps

çarsamba: omuz-triceps

cuma: kanat-bacak

yaklasık 2 aydır yapıyorum pek bir gelisme gözlemleyemedim.. göğüslerim ve kanatlarım hala eksik.. ve aynı zamanda sıkı yediğimi sanmıyorum.. problem beslenmeden kaynaklanabilirmi? yani haftalık yapmıs oldugum herbölge için 1 kere antreman yeterlimi? yoksa bölgeleri 2 günemi çıkarmalı??

lütfen yardımlarınızı bekliyorum.. inanın bilgisiz bilgi hiçbirseydir. bu forumda uzun zaman olmasada geziniyorum yeni yeni seyler öğrenmeye çalısıyorum.ne yapıcagını bilmeden birseyler yapmaya çalısmak kötü birşey olsa gerek yani benim durum:)

2. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    benim yeni başladığım sistemi uyguluyorsun. bana sorarsan haftada 1 yeterli ama neye göre yeterli? yeterince ağır çalışıyormusun? bence tekrarları düşük tutarak çalışabildiğin kadar ağır çalışırsan hafta 1 yeter de artar bile. ayrıca haftada 2 defa çalışmak kasların dinlenme süresini azaltıyor. Ha birde gözüme çarptı kanat-bacak yazmışşın. çalışma sırandamı böyle yani ilk sırt sonra bacakmı giriyorsun? flexor hoca bir yerde bacak çalıştıktan sonra omur ilikteki birşeylerden söz ediyordu baskı yapıyormuş. sonrasında sırt girip çekme hareketleri falan rahatlatıyormuş bu kısımları. yani önce bacak sonra sırt girmek sağlık açısından daha faydalıymış.

3. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporun bence %10 u idman geri kalanı da beslenme ve dinlenmedir.
    progromanız fix bi program ama kanatla bacağı aynı gün yapmayın.mümkünse bacağı 4. bir günde yapın.
    haftada 1 yeterlidir. muscle and fitnessın yeni sayısında kasların tamamen kendilerini yenilemesi 1 haftayı aştığı yazıyordu.

günde en az 100gr protein almaya çalışın.
    forumda beslenme bölümlerine göz atın.

Son düzenleme: 26 Nisan 2010
    darknesssword bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş