Haftada iki gün... Önerileriniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fast14 tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fast14

fast14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 15, kickboks sporu ile uğraşıyorum. Evde kendi imkanlarımca kondisyon çalışmaları vb. yapıyorum. Alanım eve göre geniş sayılır.

Dar şınav, mekik, barfiks, dumbell fly vb... programım var.

Haftada üç gün çalışmam şart mıdır? Ben iki gün çalışmayı düşünüyorum. Üç gün çalışmam ile iki gün çalışmam arasında ne gibi farklar olabilir?

VGciler sanırım her bir kas grubunu haftada bir gün çalıştırıyor. Ben ise iki kez çalıştırmış olacağım. Benimkisi de buna benzer bir şey olmaz mı? Yoksa fazla dinlendiğim için pek etkisi olmaz mı?

Neler düşünüyorsunuz?

Teşekkürler...

2. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hacker/Öğrenci/Spor/Parapsikoloji
    Yer:
    Balıkesir/Edremit

Fazla dinlenmiyceksin.Ne kadar idmam yaparsan o kadar dinleneceksinki dengeli olsun.

3. fast14

fast14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ama vücutçular her gün farklı bir kas grubunu çalıştırıyor. Onlar da haftada bir yapmış olmuyorlar mı? Ayrıca ben haftada iki kere tüm kas gruplarımı çalıştırıcam.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum, lütfen.

4. fast14

fast14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başka cevap yok mu? :(

Programım aksayacak, cevap bekliyorum lütfen...

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    haftanın iki gününde bütün kas gruplarını ne kadar çalıştırabilirsinki? çalıştırabilmen için omuz sırt gögüs kol antrenmanlarını çok çok kısa tutman gerekir bu şekilde çalışarakta bi gelişime elde edemezsin. bu yüzden 1 haftada 2 gün çalışıyorsan çalıştırabilicegin kasların tamamını çalıştırmak yerine yarısını çalıştırırsın sonraki haftada diger bir yarısını çalıştırıp body yapanların bir haftada yaptıklarını sen boks yaptıgın için iki haftada yapmış olacaksın ancak bu şekilde gelişim elde edebilirsin.

Sayfayı Paylaş