Haftada bir kez ideal mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ghost23 tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ghost23

Ghost23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, ben uzun süre ara verdiğim fitness a ciddi olarak tekrar başladım. Tek sorum bir programa gore gidiyorum vucut yapıma gore ayarlanan, programın ismi de Somanabolic Muscle Maximizer. Sorum şu ki programda her kas grubunu haftada bi kez çalıştırmış sizce bu daha mı iyi? Yani daha kısa sürede sonuç veya tam sonuç almak için en ideal yol her kas grubunu haftada bi kez mi çalıştırmak mıdır yoksa daha fazla günlük tekrarlarla daha yüksek sonuçlar alınabilir mi?

Teşekkürler.

2. Psychosocial

Psychosocial Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Çalıştırdığın kas grubunu kendini toparlaması için yeterli bir süre dinlendirmen şarttır. Bu dinlenme süresi büyük kas grupları için minimum 3 gün, küçük kas grupları için 2 gündür. Yaptığın antremanın şiddetine bağlı bir orantı da vardır tabi. Ben haftada 3 ya da 4 günü ideal görüyorum. Senin yapman gereken tek şey vücudun ne diyorsa ona göre hareket etmen. Mesela son omuz antremanından sonra omuz çalışacağın gün geldiğinde hala ağrı varsa yeterli derece dinlenmemişsindir demektir. Özet olarak vücudunu dinle diyorum.

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet haftada 1 kez yeetrli,bu şekild ekaslar kendini yeniler,gelişir,büyür...

4. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    haftada 2-3 kez çalıştısan daha iyi olur diye düşünüyorum....

5. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Önceki spor geçmişinde ne derece ilerlenildiği önemli bence.Yeterli altyapı yoksa haftada bir çalıştırmak bana göre yetersiz kalır.

Sayfayı Paylaş