Haftada 5 Günlük Program Analizi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serhat_kk tarafından 1 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Değerli BodyForumTR Kullanıcıları;
    Birkaç aylık tatil sonrası özlediğim salonuma nihayet geri döndüm. Bu kez farklı çalışma programlarıyla vücudun verdiği tepkiyi önceden uyguladığım programlarla karşılaştırmak istiyorum.
    İnternetin önde gelen sitelerinde yaptığım araştırmada genel olarak gözüme birşey çarptı. Ben uzun süredir çalışma prensibi olarak piramit sistemini kullanıyordum fakat internette bulduğum birçok programda 4 setli, tekrar 8-12 arasında değişiyor ve ağırlık sabit. ( Örneğin; Flat Bench Dumbell Press 12x4 ) Bu şekilde son setlerdeki az tekrarlı çok ağırlıklı zorlamalarda olamayacağı için kasları nasıl daha fazla ağırlıklara alıştırabiliriz, zorlayabiliriz? Piramit prensibi dışındaki bu sistemlerle çalışınca sanki kademe atlama çok daha yavaşlayacak gibi geldi. Sizlere danışmak istedim.

Buda üzerinde analiz yapılmasını rica edeceğim haftada 5 günlük program.
    http://tinyurl.com/29k5xe

İlk günlük çalışmaya bench press eklemeyi düşünüyorum.
    Dips'in tekrarını 25'e çıkarmayı düşünüyorum.
    Calf raise - Calves (Parmak ucu yükselme) 30'la başlamanın uygun olduğunu düşündüm. (Tek bacak ayakta, ağırlıksız.)
    Karın çalışmalarınada daha farklı çalışmalar ekleyerek detaylandırmayı düşünüyorum. Karın kası çalışmasında bir sorun yok zaten. ABS x MAX :).

Konuyla ilgili değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi esirgememeniz dileklerimle...

2. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İki gün oldu fakat hiçbir yanıt gelmemiş. Tekrar üstlere gelmesi için bu mesajı yolluyorum.

Forum kurallarını okuyunuz (FleXoR)

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ağustos 2007
  3. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    bence bu sitedeki, bir programı direk alarak uygulamaya kalkma eğer dipsi 25 tekrar yappabilen x4 set sana bu program gazoz gelir. kendine göre bir program ayarla

4. serhat_kk

serhat_kk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle değerli yorum ve tavsiyeniz için çok teşekkürler mixtape.
    Dips'te 30-35'e kadar çıkıyorum ama dediğim gibi ara verdiğim için performans düştü.
    Bu program ve bunun gibi programların yoğunluğu hep aynı şekilde. En üst düzey programlar sınıfında bulunmalarına rağmen. Yayınlandığı sitede dünyanın bu konuda 1 numaralı sitesi. Gerçekten kafam karışmış durumda.

Sayfayı Paylaş