Haftada 4-5 Gün Karın Çalışmanın Zararı Var Mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Fit tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    1'er saatten haftada 4-5 gün karın çalışmanın bir zararı var mıdır?Kaslar çok fazla dinlenemediği için boşuına mı çalışmız oluruz kas alıcağımıza kas yakma gibi bir durum söz konusu olur mu acaba?

2. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Güncel.Yanlış birşey yapmak istemiyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    Karın ile ilgili olan birçok topic okudum ama zararlı mı değil mi kas alıcağımıza yakarmıyız net bir bilgiye ulaşamadım.

3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bununla ilgili başlıkalr olsada söyliyim admin deilim yardım etmek lazım :) karın kası diğer kaslarımızdan daha farklı bir kas oluyor yani onda fazla tekrar herhangi bir yıkıma uğratmıyor kası haftada 4 -5 gün çalışablirsin sayı saymadan gücün tekenene kadar tekrar yapmalısın

4. d.cevat

d.cevat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Karın kasları da sonuçta diğer iskelet kasları gibi çizgili kas hücrelerinden meydana gelmiştir. Ben çok çalışmanın over-training'e neden olacağını düşünüyorum. En azında bunu kendimde tecrübe ettim. Her idmandan sonra karın çalışması yaptığım dönemde (haftada 4, 5 gün) neredeyse hiç gelişme olmadı. Haftada 1'e düşürdüğüm ve o gün yalnız karın çalışması yaptığım sistemde ciddi gelişme elde ettim.

5. berkay3212

berkay3212 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  6. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM
    eğer salona gidiyorsan 1 gün body 1 gün kardio olarak çalısmanda fayda var. 1 er saat değilde 20 dakika hızlandırıp yavaslatarak çalısırsan çok verim alırsın. bu kanıtlanmış birşey HIIT training Araştır forumda

Sayfayı Paylaş