Haftada 3 Gün Spor Yeterlimi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jeyjey tarafından 29 Aralık 2005 başlatılmıştır.

1. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle selam....Siteye yeni kayıt oldum...

Ben 2 aydır haftada 3 yada max 4 gun 1 saat yuzuyorum...

Hedefim vucudumu şekle sokmak....

Aslında şimdiden bazı değişiklikler görmeye başladım vucumda ama yinede kafama takılan bir şey var...

Sizce bu hedefime ulaşmak için düzenli bir şekilde haftada 3-4 gun 1 saat yuzmek yetermi bana?

2. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle siteye hoşgeldin :)

Vücudunun şimdiki durumu ve hedeflediğin durumunu belirtebilirsen (boy/kilo/yaş vs.) sanırım daha net anlaşılır ve çok daha doğru yorum yapılabilir.

Bunun dışında şekillenmekden kastın karın bölgendeki yağları eritip birazda omuz-kol-kanat kaslarını şekillendirmen ise yüzme diyetle birlikte yeterli olabilir. Yok ben ciddi ölçüde kas kütlesi kazanıp heybetli bir vücuda kavuşmak istiyorum diyorsan mutlaka BB çalışman gerekir. Bu arada yüzme konusunda da 1 saat yüzmek biraz göreceli, yüzdüğün mesafeyi belirtirsen ulaşmak istediğin hedefinle birlikte, o konuda da daha net birşeyler söyleyebiliriz.

Sağlıklı Günler...

3. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İlk önce teşekkürler sonrada çok haklısın kendim hakkında hiç bir bilgi vermemişim ;)

Boy:173
    Kilo:72

Yani şu anki durum hafif göbek var kalça biraz büyük...Ama göğüsler falan hafif şekillenmeye başladı sanırım yada piskolojik olarak etkileniyorum :) ... (İki aydır yüzüyorum bu arada)

Şekillenmekten kastımda tam senin dediğin gibi....Hacim kazanmak gibi bir derdim yok...Sadece vucudu şekile sokup(kol,kanat,kalça,mide vs) "fit" bir duruma gelmek istiyorum....

Örnek vermek gerekirse;

İstediğim vucut tipi budur....

Yuzme mesafeme gelince; gittiğim spor kompleksindeki havuz yarı olimpik 50 metre uzunlugunda....Ve ben dediğim gibi haftanın 3 yada max 4 gunu bu havuzda 1 saat dolu dolu şekilde (serbest,kurbagalama arada sırt üstü) yüzüyorum....kaç tur atıyorum yada kaç metre yüzüyorum inanın hiç hesaplamadım ama baya bir yuzuyorum yani ;)

Şimdiden teşekkürler herkese...

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  5. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Gogusler biraz daha şişik olabilir tabi...Ama yapı itibariyle benim çok hoşuma gitti.

6. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Resmini koyduğun kişi oldukça zayıf, bu tarz bir vücuda ulaşman bence daha kolay. Düzenli şekilde yüzme vücut tipine ve genetik yapına bağlı olarak sana beklediğinden fazlasını bile verebilir. İstersen öncelikle fazla kilolarından (yağlarından) kurtul, bu arada yediklerine dikkat edip protein oranını biraz yükseltip, şeker ve karbonhidratdan da uzak durabilirsen amacına ulaşman kolaylaşır. Kilo verdikten sonra durumunu ve beklentilerini tekrar değerlendirirsin.
    Yeni yılda amaçlarına ulaşmanı dilerim.

Sağlıklı günler...

7. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    hoca güldürdün beni yaa.. :badgrin: :)

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  9. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    destro dostum çok teşekkürler...

Diğer dalga geçen arkadaşlarında canı saolsun....Herkes sizin gibi şişmek istemiyor olabilir,kimisi ince zayıf estetik bir vucuda sahip olmak ister,kimiside sizler gibi 50 cm kol yapmak ister....Gülmek yerine iyi veya kötü yorumlarınızı yazmanızı beklerdim...Neyse canınız saolsun....

Destro kardeşim tekrar teşekkürler.....

10. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Önemli değil jeyjey,

Diğer arkadaşlarında niyetinin dalga geçmek olmadığından eminim, lütfen alınma. Forumun ana teması BB olsada gördüğün üzere fitness-sağlık-beslenme ve pekçok konuda işine yarayacak bilgiler bulabilirsin. Dilerim forumdaki bilgiler amacına ulaşmanda yardımcı olabilir.

11. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bende sana bir kasıtları olduklarını sanmıyorum, kişisel bir şey olarak görme. Sitede 50 cm kol istemeyen çok kişi var merak etme. Bir çok olayda kanıtlandı bu ;) Önemli olan senin amacına ulaşman, bizde yardımcı olabilirsek ne mutlu.

12. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    tabii ki kastımız yok arkadaşım.tercih meselesi.genelde profesyonel,ileri derece düşünen insanlarla fikir alışverişinde bulunduğumuz için resim biraz şaşırttı.sonuçta zevk meselesi.ama çok zorlanmazsın o vücut için.kilo ver yeter.

13. smh

smh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım o istediğin vucut için ayrıca çaba göstermene gerek yok gece yattığında rüyanda kendini body yapıyorken bile görsen o etki bile sabaha sana o vücüttan fazlasını kazandırır :D

şaka yapıyorum he alınma :p

14. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Hedefın bu resımse sıkı dıyet yapmanı, yuzme dısında bel / karın hareketlerı yapmanı ve yuzucu olarak kısa mesafe degıl
    uzun mesafede kendını gelıstırmenı tavsıye ederım, bu hedef ıcın kendını yıpratabıldıgın kadar yıprat maratoncuları dusun,
    hepsı yagsız ve uzun mesafede cok dayanıklı olurlar.

15. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar benim anlayamadığım birşey var, o resimdeki eleman 13-14 yaşlarında bir çocuk değil mi? Çocuk vücudu = kassız vücut. Ayrıca yağsız da bir vücut. Metabolizman hızlı değilse bu vücudu unut jeyjey, ya da günde 800-1000 kcal ile falan besleneceksin, bol aerobic spor yapacaksın ki bu da hayat boyu işkence gibi birşey benim gözümde. Sen bilirsin jeyjey ama bence idealini değiştir, ben de 3gen vücutlu olmak için beli inceltmeye karar vermiştim zamanında ama ne kadar zor olduğunu anlayınca, omuz ve göğüsü kalınlaştırmaya karar verdim, kararımdan da gayet memnunum, çok daha fazla dikkat çekiyor şişkin bir vücut. Bu kadar zayıf vücut beslenme eksikliğini çağrıştırır bence, insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakmaz.

16. smh

smh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani kısacası öle vucut olmaz olsun :)

17. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar o resmi cok aceleye getirip koydum...Yani tabiki o şekil bir vucut değil istediğim ozellıkle dikkat ettiyseniz göğüsler yok gibi...

Benim amacım o tip yagsız bir vucuda sahip olmak,belin inceliği omuz genişliği hoşuma gitti...

Ha o tip bir vucuda ulasmak cok zor bende biliyorum ama denemkte yarar var:)

18. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ulaşmak çok zor ve de ulaştın diyelim, korumak o vücudu imkansız gibi, ancak metabolizman çok hızlıysa şansın var buna.

19. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    %110 katılıyorum..
    kim ne derse desin..
    genis omuz, buyuk gogus ve KOL, abes ve kalın olmayan bi beli ile mukemmel bi goruntu saglıyor

20. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İkinizde cok haklısınızda ama benim belimdeki sakatlıgımdan dolayı body yapma şansım yok...

Haftanın 3 gunu yuzuyorum...Bu yuzdendirki hedefim resimdeki arkadaş gibi yagsız ve fit bir gorunume ulaşmak...Abartı bir kas beklentim yok...Sporcu oldugum belli olsun yeter....

Sayfayı Paylaş